Jak długo jest odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowląt? Przewodnik, który trzeba przeczytać

W tym poście na blogu omówiono, jak długo jest odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowląt. Fotelik samochodowy dla dziecka jest dobry przez określony czas.

Ten przedział czasowy zależy od typu i wagi Twojego dziecka, a także od tego, kiedy wyrośnie z obecnego etapu.

Jak długo jest odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowląt? Przewodnik

Istnieje kilka ogólnych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby określić, czy nadszedł czas, aby pozbyć się używanego fotelika dla niemowląt lub fotelika z kabrioletem:

– Foteliki samochodowe dla niemowląt: generalnie dobre dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy lub gdy dziecko osiągnie limit wagi. Limity wzrostu i wagi różnią się w zależności od siedzenia. Możesz znaleźć wzrost i nośność na każdej stronie produktu w sekcji „Dane techniczne”.

– Foteliki samochodowe z kabrioletem: ogólnie dobre do 20 – 40 funtów (dolny koniec jest zwykle opcją tylko tyłem do kierunku jazdy) lub do momentu, gdy dziecko wyrośnie z modelu kabrioletu, osiągając pewien próg wzrostu, często około 50 cali, lub osiągną ustalony limit maksymalnej wagi – znowu różni się to w zależności od marki i modelu.

Pamiętaj, że wiele modeli ma zarówno górną, jak i dolną maks. 25 funtów! Oznacza to, że może nadszedł czas na uaktualnienie, gdy Twoje dziecko ma 25 funtów, a także jeśli ma 45 cali wzrostu.

Uwaga: Pamiętaj, aby sprawdzić limity wzrostu i wagi na każdej stronie produktu w sekcji „Specyfikacje”.

– Foteliki podwyższające: dobre do 100 funtów lub do czasu, gdy będziesz mógł wygodnie dopasować pas bezpieczeństwa podczas używania (zwykle około 12 lat). Większość dzieci będzie w stanie prawidłowo siedzieć w tego typu foteliku samochodowym bez pomocy osoby dorosłej, gdy ich ramiona dotrą do szczytów poduszek na tylnym siedzeniu pojazdu).

Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiego, który pasuje do Twojego budżetu! Niektóre marki kosztują tylko 20-30 USD, podczas gdy inne sięgają nawet 300 USD.

Uwaga: Sprawdź limity wzrostu i wagi na każdej stronie produktu w sekcji „Dane techniczne”, a także w instrukcji obsługi pojazdu, aby uzyskać wskazówki dotyczące instalacji.

Jak wyczyścić wymiot z fotelika

Jeśli wymiotują są mokre, do ich czyszczenia można użyć ręczników papierowych lub chłonnej szmatki. Siedzisko należy również odkurzyć szczotką. Jeśli pozostaną jakiekolwiek plamy, można je łatwo usunąć za pomocą wody i mydła.

Dzięki temu samochód będzie wyglądał ładnie, nie poświęcając zbyt wiele czasu na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które mogły być spowodowane zbyt długimi wymiotami w pojeździe.

Aby temu zapobiec, rozważ wlanie do pojazdu odświeżacza powietrza w sprayu, aby za każdym razem, gdy ktoś wejdzie do środka po zjedzeniu czegoś, jego oddech pachnie świeżo, a nie jak rzygi!

Tylko pamiętaj, aby nie używać wyjątkowo pachnącego, ponieważ wtedy ludzie będą mogli go wyczuć, gdy tylko wsiądą do samochodu, a nie każdemu może się to spodobać.

Jak pluć z pasów fotelika samochodowego?

Jak można wypluć pasy fotelika samochodowego? To coś, czego żaden rodzic nie chce sprzątać. Ale zdarza się to każdego dnia, więc oto kilka wskazówek, które mogą pomóc!

Jeśli Twoje dziecko siedzi w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy, sztuczka polega na tym, aby włożyć je tyłem na zaledwie pięć minut, podczas gdy myjesz okolice pasków i sprzączek.

W drugą stronę nie działa, ponieważ kiedy ponownie odwrócą się do przodu, wszystkie wymiociny opadną na tylne siedzenie, gdzie będzie trudniej się wydostać. Pozbądź się zaschniętej żywności przed szorowaniem mydłem lub chusteczkami dezynfekującymi.

W przypadku świeżych plam spuść wodę po obu stronach, a następnie osusz do wyschnięcia przed spryskaniem sprayem odplamiającym (upewnij się, że w pobliżu nie ma otwartego ognia). Postępuj zgodnie z instrukcjami suszenia lub użyj suszarki do włosów ustawionej na zimno.

W jakim foteliku powinien znajdować się 5-latek?

Istnieją trzy rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci: tyłem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy oraz podwyższenie. Każdy z nich ma swoje unikalne zalety, gdy jest prawidłowo używany we właściwym pojeździe z obecnością dorosłego pasażera, aby prawidłowo go zainstalować.

Chociaż każde siedzenie jest zaprojektowane inaczej, wszystkie mają określone standardy bezpieczeństwa, które muszą być spełnione, aby przejść kontrolę w lokalnym organie ścigania lub straży pożarnej.

Jak czyścić paski fotelika samochodowego Graco

Foteliki samochodowe Graco są świetne i mogą być używane przez długi czas. Jednakże, jeśli nie będą regularnie czyszczone, staną się brudne i śmierdzą z powodu nagromadzonego brudu ze skóry dziecka.

Bardzo szybko gromadzą również cząsteczki kurzu, więc należy je regularnie czyścić, w przeciwnym razie mogą powodować alergie lub inne problemy.

Na początek należy najpierw zdjąć wszystkie paski z samego fotelika, ponieważ zwykle pokrywają się one brudem znajdującym się głównie wokół klamer, który gromadzi się jeszcze bardziej po każdym użyciu. Możesz użyć szczoteczki do zębów lub specjalnego bezpiecznego sprayu do czyszczenia, a następnie przetrzeć paski.

Po ich wyczyszczeniu nadszedł czas, aby wyczyścić wszystkie inne części fotelika samochodowego, co może być trudne do zrobienia bez odpowiedniego sprzętu.

Najlepiej, jeśli znajdziesz do tego celu coś w rodzaju środka do czyszczenia tapicerki, ale w przeciwnym razie sprawdzą się również artykuły gospodarstwa domowego, takie jak ocet i mieszanka wody (stosunek 50/50).

Rozpyl roztwór na tkaninie i pozostaw do naturalnego wyschnięcia zamiast suszarki, ponieważ w przeciwnym razie pozostałości chemiczne mogą z czasem uszkodzić włókna tkaniny.