Jak długo dziecko powinno siedzieć w foteliku podczas jazdy? Przeczytaj to!

W tym artykule omówimy, jak długo dziecko powinno siedzieć w foteliku podczas jazdy. Czytaj.

Bez względu na wiek dziecka, ważne jest, aby zawsze upewnić się, że jest ono prawidłowo zapięte. Jeśli Twój fotelik samochodowy nie ma pięciopunktowego systemu pasów, nigdy nie używaj tego rodzaju pasa z niemowlęciem lub małym dzieckiem, które waży mniej niż 20 funtów.

Jak długo dziecko powinno siedzieć w foteliku podczas jazdy? Przeczytaj to!

Niemowlęta i małe dzieci poniżej 20 funtów powinny być umieszczane WYŁĄCZNIE w fotelikach samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy.

Gdy dziecko osiągnie limit wagi dla konkretnego modelu fotelika samochodowego (zwykle 22 lub 35 funtów), możesz przełączyć je w tryb przodem do kierunku jazdy, który będzie przystosowany do jego wzrostu, dopóki nie osiągną 40 – 80 funtów, w zależności od jaką markę/model kupujesz.

Przy przejściu z pozycji tyłem do kierunku jazdy na przodem do kierunku jazdy należy pamiętać o następujących zasadach: foteliki podwyższające mocowane pasem powinny być używane wyłącznie na siedzeniu pojazdu z aktywną przednią poduszką powietrzną, dziecko musi mieć co najmniej cztery lata i ważące 40 funtów lub nie starsze niż osiem lat lub 80 funtów.

Czy foteliki samochodowe dla niemowląt są bezpieczniejsze niż kabriolety?

Foteliki samochodowe dla niemowląt mogą być używane dla mniejszych dzieci. Łatwiej jest również przenosić dziecko z jednego miejsca do drugiego za pomocą fotelika dla niemowląt niż fotelika kabrioletu lub małego dziecka, który nie zmieści się w Twoim pojeździe, dopóki nie będzie starsze, wyższe i cięższe.

Wielu rodziców wybiera pierwszy fotelik samochodowy dla swojego dziecka na podstawie tego, jak bezpieczny jest dla ich dziecka — i słusznie! Według raportów SafeKids Worldwide ponad 53% wszystkich dzieci poniżej piątego roku życia zginęło w pojazdach w latach 2001-2010 w porównaniu z zaledwie 15%, które zginęły poza nimi (w wieku 0-14 lat).

Ważną częścią bezpieczeństwa podczas podróży z małymi dziećmi jest wiedza, jakie rodzaje nosidełek zapewniają najlepszą ochronę podczas wypadków.

Jak wybrać fotelik samochodowy z kabrioletem?

Kabrioletowe foteliki samochodowe są idealne dla rodzin wieloosobowych. Rosną wraz z dzieckiem, zaczynając jako siedzenie tyłem do kierunku jazdy, a następnie samodzielnie przechodząc do pozycji przodem do kierunku jazdy.

Większość fotelików samochodowych w kabriolecie wytrzyma kilka lat, zanim będzie wymagała wymiany – niektóre nawet wykraczają poza fazę podwyższającą! Oznacza to, że jeden lub dwa foteliki samochodowe mogą zaspokoić większość potrzeb Twoich dzieci, dopóki nie osiągną odpowiedniego wieku, aby samodzielnie jeździć po mieście.

Wybierając między stylami i markami, każda marka musi przestrzegać tych samych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, aby ich produkty były bezpieczne, gdy są używane razem w dowolnej kombinacji (tylna twarz tylko do piątego roku życia; uprząż do 65 funtów). Producenci fotelików samochodowych nie testują wszystkich możliwych kombinacji, ale generalnie sprawdzają dwukrotnie, czy ich fotelik współpracuje z fotelem konkurencji.

Pamiętaj, że najbezpieczniejszą konfiguracją zawsze będzie trzymanie dziecka tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, dlatego warto wybrać fotelik samochodowy, który może z łatwością przedłużyć jego użytkowanie na tym etapie rozwoju.

Czy możesz opuścić szpital z rozkładanym fotelikiem samochodowym?

Możesz zrobić kilka rzeczy, na przykład:

Zapytaj, czy pediatra Twojego dziecka będzie w klinice, kiedy wyjdziesz. Jeśli tak, mogą mieć dodatkowe foteliki samochodowe, które zmieszczą się w twoim samochodzie.

W przeciwnym razie poproś ich, aby powiadomili pielęgniarkę lub personel recepcji, że potrzebujesz jednego na podróż do domu i miejmy nadzieję, że ktoś był na tyle rozważny, aby przekazać go innej rodzinie, która z niego nie korzystała – lub być może wcześniej kupił niedrogie miejsce na Craigslist rodząc!

Jak zmienić fotelik samochodowy Graco w podwyższenie z wysokim oparciem?

Graco produkuje kilka składanych fotelików samochodowych, które można przekształcić w fotelik z wysokim oparciem. Na przykład Graco Nautilus i Graco Contender mają funkcje, dzięki którym mogą działać jako wzmacniacz do pozycjonowania pasa (bez żadnych dodatkowych części). Kabriolety są łatwe w montażu dzięki zatrzaskowi lub systemowi pasa biodrowego/ramiennego pojazdu.

Zawierają również uchwyty na kubki na długie podróże! Jeśli chcesz jeszcze większego komfortu i wygody, sprawdź naszą listę najlepszych boosterów bez pleców, które wahają się od 20 do 100 USD w zależności od tego, czy potrzebujesz podparcia głowy i ile wyściółki jest potrzebne wokół dziecka.

Jak usunąć uprząż mojego syna, ale nie cały fotelik samochodowy?

Jeśli chcesz przejść z fotelika samochodowego z uprzężą na fotelik z mocowaniem pasa, sprawdź naszą listę najlepszych fotelików samochodowych z kabrioletem.

Kabriolety są łatwe w montażu dzięki zatrzaskowi lub systemowi pasa biodrowego/ramiennego pojazdu, a także zawierają uchwyty na kubki na długie podróże! Jeśli chcesz jeszcze większego komfortu i wygody, zalecamy zapoznanie się z niektórymi wzmacniaczami bez pleców.

Jeśli jednak nie ma takiej możliwości ze względu na brak miejsca lub rozmiar dziecka (sugerujemy przeprowadzenie badań, ile ciężaru można utrzymać na różnych siedzeniach), zawsze istnieje możliwość pozostawienia dziecka w istniejącym foteliku samochodowym, ale usunięcie uprząż tak, aby działała jak podwyższenie z wysokim oparciem.

Ta metoda jest nieco trudniejsza, ale możesz przeczytać nasz poradnik, jak zdjąć szelki dziecku i zapewnić im bezpieczeństwo.

Czy fotelik samochodowy typu „wszystko w jednym” jest dobry?

Kupując fotelik samochodowy, potrzebujesz takiego, który jest bezpieczny i wygodny. Bezpieczeństwo zawsze jest na pierwszym miejscu przy zakupie czegokolwiek dla dziecka, ponieważ inwestycja w jego bezpieczeństwo i wygodę powinna być warta bez względu na to, jakie pieniądze zostaną wydane na przedmiot.

Rozumiemy jednak, jak ważna może być również przystępność cenowa w tym równaniu; nikt nie chce płacić więcej niż to konieczne za coś, z czego będą korzystać tylko tymczasowo, dopóki ich dziecko z tego nie wyrośnie!

Ze względu na wszystkie te czynniki, które współpracują ze sobą, możesz mieć kilka pytań dotyczących wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego dla niemowląt.