Jak długo dziecko może pozostać w łóżeczku?

Kiedy mały Brody miał nieco ponad trzy miesiące, jego matka powiedziała, że ​​już wiedziała, że ​​nie ma zamiaru pozostawać w jednym miejscu zbyt długo. Nawyki spania dziecka i to, jak długo pozostaje w kołysce, zależy od rodziców. Ale ważne jest, aby wiedzieć, jak długo dziecko może spać w jednym.

Istnieje wiele różnych rodzajów gondoli, dlatego skupimy się na tych, które są używane od pokoleń. Ten rodzaj pościeli istnieje od czasu, gdy wynaleziono pieluchy. Aby dowiedzieć się, jak długo Twoje dziecko powinno pozostać w łóżeczku, musisz wiedzieć, ile ma lat i jak duże jest, gdy stoi obok łóżeczka lub innego mebla.

Jak długo dziecko może pozostać w łóżeczku?

Czas potrzebny do przejścia z jednej fazy snu do drugiej różni się w zależności od wieku i etapów rozwoju.

Kiedy jest najlepszy czas, aby przenieść dziecko do łóżeczka?

Kiedy Twoje dziecko ma sześć miesięcy, możesz zacząć odstawiać je od kołyski. Jeśli nadal jest trzymany lub kołysany w pozycji siedzącej i jeszcze się nie przewrócił. Na razie najlepiej będzie zostać na miejscu! Należy również zastanowić się, jak dobrze wszyscy będą spać, jeśli wszyscy śpią razem w nocy – zwłaszcza, że ​​dzieci potrzebują więcej odpoczynku niż dorośli.

Istnieje wiele powodów, aby rozważyć pomysł przeniesienia dziecka do jego pokoju, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że jest to dla niego korzystne. Możesz je przenieść, jeśli:

  • Przestrzeń będzie wkrótce potrzebna komuś innemu (np. gdy w mieście pojawi się nowe dziecko)
  • Jesteś gotowy do wyjazdu na wakacje z członkami rodziny. Nawet jeśli tego typu zmiany powinny następować stopniowo w czasie, zamiast jednej dużej zmiany naraz.

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do przejścia

Krok 1: Limity wagi kołysek wahają się od 15 do 20 funtów. Mniejsze lub wcześniaki mogą z niego korzystać dłużej niż większe, więc powinieneś rozpocząć przejście, zanim Twoje dziecko przekroczy limit.

Krok 2: Płytkość gondoli jest niebezpieczna dla dziecka. Może wypaść lub przewrócić go, powodując obrażenia, których nie warto ryzykować, gdy dostępne są inne bezpieczne opcje!

Krok 3: Czy Twoje dziecko wygląda na bardziej niekomfortowe? Czy on lub ona uderza głową w górną część gondoli, z nogami uniesionymi w powietrzu jak odwrócona skorupa żółwia? Twój maluch może być długi i chudy, ale może się wydawać, że jest zgniatany, gdy patrzysz na niego z góry!

Krok 4: Czy wiesz, że w wieku 3-6 miesięcy niemowlęta mogą dłużej spać i wchodzić w głębsze etapy?

Procesy związane z przejściem do łóżeczka

Aby przygotować się na noc, Dailey przeniósł Brody’ego z łóżeczka na materac. To był okres przystosowawczy dla obojga, ale po około tygodniu mogli zostawić go w swoim pokoju na noc bez żadnych problemów!

Niemowlęta i rodzice sprawiają, że przejście z ramion mamy do własnego łóżka jest ekscytujące. Wygodne miejsce na drzemkę lub nocne karmienie w przedszkolu z białym szumem, lampki nocne, które poprowadzą Cię przez to wszystko, a także niania, to tylko niektóre narzędzia, które pomogą wypełnić wszelkie luki między pokojami – zwłaszcza gdy odchodzisz od pieluchów !

Możesz również wykorzystać czas spędzony na brzuszku w domu w ciągu dnia, zanim pójdą do nowego łóżeczka: pomaga to im przyzwyczaić się nie tylko do spania na plecach, ale także do snu na brzuchu (co preferuje większość dorosłych).

Dailey podjęła trudną decyzję, by zostawić swojego małego syna Brody’ego z opiekunką. Używała monitorów wideo dla spokoju ducha, a teraz też na nie przysięga; Kiedy Daily wyszedł dwa tygodnie temu, początkowo pojawił się niepokój, jak to się uda, ale wszyscy przyzwyczaili się do nowego układu w ciągu jednej lub dwóch nocy, po tym, jak początkowo odpowiednio dostosowali się do różnych harmonogramów.

Znaczenie aplikacji dla dziecka

Dzięki aplikacji Dormi i Cloud Baby Monitor możesz zmienić swój stary tablet lub telefon w bezprzewodowy monitor wideo. Zainstaluj oba na każdym urządzeniu, upewnij się, że są połączone z Wi-Fi za pomocą otwartego połączenia; umieść jeden w zasięgu dziecka, a drugi zostaw w domu, gdzie jest bezpieczny – poza zasięgiem!

Najlepsze jest to, że te systemy świetnie sprawdzają się w przypadku zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas (lub energię), aby wrócić do domu po każdej małej krzykliwej obserwacji tego, co dzieje się w pobliżu.

Czy możesz pozwolić dziecku spać, jeśli się przewraca?

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoje dziecko znacznie przekroczyło limit, zanim zaczniesz je przenosić. Gdy zaczną się przewracać lub próbować usiąść, ich płytkość może spowodować niebezpieczeństwo, powodując wypadanie i czubki gondoli, co może prowadzić do poważniejszych obrażeń, takich jak złamania czaszki!

Wniosek

Jeśli denerwujesz się tym ruchem, spróbuj położyć dziecko do łóżeczka na czas drzemki. Baw się z maluchem podczas drzemki lub połóż je, jeśli robisz pranie! Jeśli istnieje problem z podejściu na tyle blisko, abym mógł cały czas widzieć, co się dzieje bez przeszkadzania (np. podczas grania), podłączenie monitora i pilnowanie wszystkiego również będzie działać dobrze – pamiętaj tylko, aby nie wykonywać wielu zadań, ponieważ może zdezorientować nasze śpiące dziecko nawet bardziej niż cokolwiek innego.