Jak długo dziecko może korzystać z kojca? Przewodnik

Jak długo dziecko może korzystać z kojca? Dziecko może korzystać z kojca tak długo, jak jest to potrzebne. Oznacza to, że wyrosną z potrzeby tylko wtedy, gdy będą zbyt duże, aby się w nim zmieścić!

Nie powinni jednak używać kojca po swoich drugich urodzinach. Gdy dzieci osiągną wiek dwóch lat i 30 funtów, większość ekspertów zaleca przeniesienie ich do łóżeczka lub łóżeczka dla dzieci zamiast pozwalać im spać na materacu dla dorosłych z barierkami bocznymi

Kojec pomaga chronić dziecko przed wypadkami, które mogą się zdarzyć, gdy nie obserwujesz go wystarczająco uważnie, takimi jak upadek ze schodów lub przewrócenie się na przewody elektryczne używane w urządzeniach domowych, takich jak telewizory i komputery.

Jak najszybciej po urodzeniu niemowlęta powinny mieć własne miejsce do spania w zasięgu wzroku, ale oddzielone od miejsca, w którym śpią dorośli.

Kojec to doskonały wybór, ponieważ pomaga zapewnić dziecku przestrzeń potrzebną do spania, jednocześnie zabezpieczając je przed upadkiem lub stoczeniem się z powierzchni, które w przeciwnym razie mogłyby doprowadzić do obrażeń.

Skąd wiesz, czy pasuje materac do łóżeczka?

Możesz sprawdzić, czy materac do łóżeczka pasuje, mierząc wewnętrzne wymiary łóżeczka. Materac powinien być mniej niż jeden cal szerszy i wyższy niż wnętrze łóżeczka.

Ważne jest również, aby upewnić się, że listewki w łóżeczku nie są oddalone od siebie o więcej niż 2,5 cala, aby Twoje dziecko nie mogło utknąć między nimi głową.

Czy potrzebuję paczki i zabawy dla noworodków?

Paczka i zabawa to świetna opcja dla noworodków, ponieważ może służyć zarówno jako łóżeczko, jak i przenośny kojec. Jednak może nie być potrzebne, jeśli Twoje dziecko od początku śpi we własnym pokoju. Jeśli zdecydujesz się na użycie plecaka i zabawy, upewnij się, że spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa.

Kilka innych rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie paczki i grze: jak często będziesz jej używać? Czy będziesz miał dostęp do pralki? Ile masz miejsca do przechowywania?

Jeśli uważasz, że będziesz używać pakietu i grać tylko od czasu do czasu lub jeśli nie masz dostępu do pralni, najlepiej będzie przekazać ten zakup.

Kiedy powinienem przestać używać placu zabaw?

Powinieneś przestać korzystać z placu zabaw, gdy Twoje dziecko zacznie się przewracać i może wstać na ręce i kolana. Gdy tak się stanie, potrzebujesz łóżeczka z siateczkowym blatem, aby Twoje dziecko nie mogło z niego spaść.

Używaj placu zabaw tylko do drzemek lub w nocy, gdy wybudza się z pozycji do spania, ponieważ będzie to bardziej prawdopodobne podczas snu niż na jawie. Jeśli po obu stronach miejsca, w którym się kładą, nie ma drążków, to również dobrze, ponieważ niemowlęta nie poruszają się zbytnio podczas snu.

Jeśli jednak masz drążki po obu stronach, ale tylko jedna ma siatkową osłonę blisko poziomu gruntu, pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, zwłaszcza jeśli maluch lubi bawić się obok nich w czasie przebudzenia.

Jak nauczyć dziecko przebywania w kojcu?

Dobrym pomysłem jest trzymanie dziecka w kojcu, kiedy nie możesz go nadzorować. W ten sposób nie wpadną w kłopoty, które mogłyby zaszkodzić ich rozwojowi.

Oto kilka wskazówek, jak nauczyć dziecko, że kojec służy do zabawy i nic więcej:

-Włóż zabawki do długopisu, aby wyglądało zachęcająco. Następnie odejdź od dziecka, jakbyś nie dbał o to, czego chce.

Powinny zacząć wpadać w złość, dopóki nie dowiedzą się, że nie ma ucieczki z miejsca, w którym umieścili je mama lub tatuś. W końcu staje się to częścią ich rutynowego życia i po około trzech dniach przestaną całkowicie uciekać!

-Jeśli to możliwe, spróbuj umieścić w kojcu kilka różnych rodzajów zabawek, aby mogły odkrywać. To zapewni im rozrywkę i, miejmy nadzieję, powstrzyma ich przed próbami ucieczki.

-Jeśli Twoje dziecko jest starsze, możesz również spróbować umieścić je w środku długopisu zamiast dawać mu klapsy lub krzyczeć na nie. Ta technika jest bardziej skuteczna w przypadku dzieci, które są nieco starsze i rozumieją, dlaczego są karane.

-Upewnij się, że od czasu do czasu dziecko nie wykonuje poleceń, nawet jeśli nigdy nie próbowało uciec z kojca. Zapewni to, że znają jego granice i czego się od nich oczekuje, gdy znajdą się w środku.

-Co najważniejsze, zawsze okazuj cierpliwość! Może minąć trochę czasu, zanim Twoje dziecko lub małe dziecko w pełni zrozumie, że kojec służy do zabawy, a nie do ucieczki.

Czy materac dla malucha zmieści się w paczce i będzie się bawić?

Paczka i zabawa to świetna opcja dla małych dzieci, ponieważ jest mały i łatwy do przenoszenia. Ale czy materac dla malucha zmieści się w paczce i będzie się bawić?

Odpowiedź brzmi tak, materac dla malucha zmieści się w paczce i będzie się bawić, ale może to być ciasny ucisk. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, zalecamy skorzystanie z większego opakowania i zabawę, aby Twoje dziecko miało więcej miejsca do wygodnego spania.