Jak czyścić pieluchy wielokrotnego użytku dla niemowląt? Pomysły

Jak czyścić pieluchy wielokrotnego użytku dla niemowląt? Pieluchy wielokrotnego użytku to fantastyczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zazwyczaj mogą być używane dla wielu dzieci lub nawet tylko jednego dziecka na różnych etapach rozwoju.

Jednak, aby w pełni wykorzystać pieluchy dla niemowląt wielokrotnego użytku, należy odpowiednio o nie dbać, aby służyły jak najdłużej, nie psując się i nie tracąc integralności po zaledwie dwóch miesiącach, tak jak może to zrobić jednorazówka kupiona w sklepie, jeśli nie zostanie zabrana. opiekować się wystarczająco dobrze. Oto jak:

Jak czyścić pieluchy wielokrotnego użytku dla niemowląt? Pomysły

Czyść pieluchy wielokrotnego użytku przynajmniej co drugi dzień. Za każdym razem, gdy ich używasz, to kolejna szansa, że ​​pielucha stanie się zbyt brudna (w tym moczem) i może powodować problemy z rozwojem pleśni lub utrzymującymi się zapachami, których nie można usunąć samym praniem, chyba że zostanie bardzo dokładnie wyczyszczona.

Jak zatrzymać wiercenie się dziecka podczas zmiany pieluszki?

Matę do przewijania możesz wyjąć z pokoju dziecka, by nie kojarzyła jej ze zmianami pieluch. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał posprzątać po każdej zmianie – co nie jest zalecane dla wszystkich!

Możesz również zaopatrzyć się w zakrywający strój Minnie lub halkę, która zakłada się w pasie i zakrywa przód, gdy jesteś jeszcze w miejscach publicznych.

Torby na pieluchy mogą być opcją, jeśli mają wystarczająco dużo miejsca na wszystkie niezbędne przedmioty, takie jak pieluchy, chusteczki itp. Najlepiej umieścić wszystko na górze torby przed umieszczeniem jej na ramieniu, ponieważ wtedy nie ma szans, aby coś spadło podczas przenoszenia.

Należy również unikać cienkich pasków, ponieważ wydają się mniej stabilne i mogą być powodem skręcania się dziecka.

Ile godzin można używać jednej pieluchy?

Przeciętne dziecko może nosić pieluchę do trzech godzin. Zależy to również od wieku dziecka, wagi i poziomu aktywności dziecka.

Jeśli używasz jednorazowych pieluch, zwykle wytrzymują one od dwóch do czterech godzin, w zależności od tego, jak silne jest moczenie dziecka; ten przedział czasowy byłby krótszy, gdyby był to starszy maluch, który ma większą kontrolę nad funkcjami pęcherza itp.

Pieluchy materiałowe różnią się rozmiarem, ale niektóre pozostają suche dłużej niż inne, więc te typy będą miały różną żywotność, jeśli zostaną prawidłowo użyte przed ponownym praniem.

Czy to normalne, że małe dzieci nienawidzą zmiany pieluch?

Jednym z największych pytań, jakie mają świeżo upieczeni rodzice, jest to, czy to normalne, że ich maluchy nienawidzą zmiany pieluch. To może być uspokajające, że doświadczasz tego problemu wraz z mnóstwem innych mam na całym świecie!

Według BabyCenter: „Niemowlęta i małe dzieci często opierają się przebieraniu, zwłaszcza jeśli znajdują się w obcym miejscu lub są otoczone przez osoby, których nie znają dobrze”. Ma to sens, ponieważ wiele dzieci czuje się bardziej komfortowo, gdy coś się dzieje. znajomy – więc coś tak prostego, jak zmiana ich w pobliżu kogoś innego, może wydawać się obce.

Oczywiście zawsze będą chwile, gdy maluch nie będzie chciał niczego poza majtkami, gdy zostanie rozebrany podczas zmiany. Te chwile stanowią większość zmian pieluch w tej grupie wiekowej, więc nie martw się zbytnio!

Jak zmienić pieluchę, kiedy dziecko nie jest nieruchome?

Jednoetapowe pieluchowanie to świetna opcja dla starszych dzieci, które mogą raczkować, chodzić lub biegać. Jednostopniowe zapięcia do pieluch są łatwe w użyciu i eliminują potrzebę używania szpilek, które mogłyby ukłuć maleńkie palce. Jednoczęściowa konstrukcja niektórych pieluszek oznacza, że ​​nie trzeba już łączyć ze sobą wielu części przed założeniem ich na dziecko.

Ten styl jest łatwiejszy, gdy masz aktywne maleństwo! Pieluchy zapinane na rzep trzymają się lepiej niż zatrzaski w sytuacjach o wysokiej aktywności, takich jak wyjścia do zoo lub parku, gdzie często się brudzą.

Zapięcia na rzepy wytrzymują również dłużej, więc jeśli używasz pieluch materiałowych, mogą one z czasem zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie zużywają się tak szybko, jak zapięcia zatrzaskowe, które wymagają wymiany po wielokrotnym otwieraniu i zamykaniu.

Ile pieluszek potrzebuję w miesiącu?

Będziesz potrzebować od 28 do 45 pieluszek miesięcznie.

Noworodek zwykle przechodzi około sześciu zmian pieluch dziennie i przez pierwsze trzy miesiące życia przechodzi około ośmiu zmian dziennie. Potem prawdopodobnie będą zmieniać pieluchę swojemu dziecku tylko pięć lub więcej razy dziennie, dopóki nie nauczą się korzystania z nocnika (co może być przygodą samą w sobie).

Dzięki tym informacjom możesz określić, ile pieluszek Twoje dziecko przechodzi średnio w każdym tygodniu, a następnie pomnożyć je przez cztery, aby zobaczyć, ile będziesz potrzebować na jeden miesiąc. Jeśli użyjemy naszych przykładowych liczb – 40 pieluszek przynajmniej raz w tygodniu – pomnożonych przez 52 tygodnie, wychodzi 2080 pieluch jednorazowych potrzebnych każdego roku!

Czy pieluchy można bezpiecznie przechowywać w garażu?

Pieluchy nie są bezpieczne do przechowywania w garażu. Istnieje możliwość, że pieluchy będą wchłaniać wilgoć z powietrza, co przy długotrwałym przechowywaniu powoduje rozwój bakterii.

Powinieneś zabrać ze sobą pieluchy do domu po ich użyciu, aby nie miały możliwości zanieczyszczenia, gdy znajdują się poza paczką lub pojemnikiem do przechowywania.

Jeśli istnieje już narażenie przed powrotem do domu, należy natychmiast usunąć wszelkie wycieki lub wycieki i użyć chusteczek dezynfekujących na powierzchniach, które zostały wystawione, aż wszystkie zanieczyszczenia zostaną całkowicie usunięte.