Jak czyścić koła wózka: Ułatw sobie życie

Wszyscy wiemy, że dzieci są bałaganiarskie. Wkładają ręce i stopy do ust, rozlewają jedzenie na ziemię i wszędzie zalegają błoto. Jak nadążasz za tym wszystkim? Jak możesz zachować zdrowy rozsądek? Jednym ze sposobów jest wyprzedzanie konkurencji poprzez częste czyszczenie kółek wózków. Z tego artykułu dowiesz się, jak czyścić koła wózka, aby Twoje życie stało się łatwiejsze!

Kroki, jak czyścić koła wózka

Aby wyczyścić koła wózka, musisz zdjąć koło z ramy. Następnie odkręć i usuń wszystkie części krętlika, które mogą uderzać o inne powierzchnie podczas obracania. Jeśli to możliwe, połóż ręcznik na podłodze, w której będziesz czyścić, aby uniknąć uszkodzenia jej przez brud lub błoto. Możesz również spróbować użyć mokrego ręcznika papierowego do tego kroku.

Jak czyścić koła wózka: Ułatw sobie życie

Następnie nanieś trochę mydła do mycia naczyń na gąbkę lub szmatkę i pocieraj powierzchnię, aż zniknie cały brud! Na koniec spłucz je wodą i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym użyciem!

Zalety czystych kółek spacerowych: jak ułatwiają życie

Korzyści płynące z posiadania czystych kółek wózka są nieograniczone — nie chcesz ryzykować bezpieczeństwa ani komfortu Twojego dziecka, ponieważ to ono odpowiada za jazdę na nim. Czyszczenie tych części zapewni płynne działanie, od zwrotności po długowieczność.

Jak dokładnie wyczyścić wózek

Zwykle myślimy o naszych wózkach jako miejscu, w którym przechowujemy wszystkie dziecięce rzeczy i czasami odpoczywamy, ale w rzeczywistości wymagają one regularnego, głębokiego czyszczenia.

To, jak często czyścisz wózek, zależy od Ciebie, ale dla większości osób powinno to być przynajmniej raz na kilka miesięcy (w zależności od użytkowania). Ważne jest również, aby za każdym razem, gdy używasz silnych chemikaliów, takich jak wybielacz, które są nie tylko szkodliwe dla dzieci i zwierząt, ale także mogą uszkodzić tkaninę lub inne części ramy, jeśli nie zostaną poddane obróbce.

Dlatego podczas tego typu intensywnego szorowania upewnij się, że w środku nie ma niczego! Zdejmij koła i wyjmij tacę przed przygotowaniem mydłem i wodą. Będziesz potrzebować plastikowej skrobaczki i wiadra, aby zrzucić stary brud, aby ułatwić ich utylizację.

Jak nasmarować koło wózka?

Najpierw zdejmij z parasola koła i gumowe opony. Następnie za pomocą starej szmatki nałóż cienką warstwę smaru na wszystkie części, które stykają się ze sobą podczas otwierania lub zamykania parasola.

Ze względów bezpieczeństwa zawsze pamiętaj, aby przed nałożeniem smaru umieścić coś pod spodem, aby nie poplamić mebli ani innych powierzchni w pobliżu! Na koniec wymień koła i mocno je dokręć, aby zapewnić prawidłowe użytkowanie.

Jak usunąć piasek z kół wózka?

Krok 1. Usuwanie piasku ze szczelin kół wózka może być frustrujące, ale wystarczy trochę smaru na łokciach i cierpliwość. Spryskaj je wodą lub użyj starej szmatki, aby wytrzeć jak najwięcej piasku, zanim zaczniesz.

Zanim spróbujesz ponownie, upewnij się, że są całkowicie suche, ponieważ wilgoć tylko spowolni proces usuwania! Używając do tego kroku starej szmatki, załóż rękawiczki, aby oleje na dłoniach nie powodowały kolejnych plam na powierzchni koła po wytarciu cząstek piasku.

Krok 2. Następnie weź dwa kawałki tektury (lub innego materiału mniej więcej tego samego rozmiaru) i umieść po jednym pod każdym obszarem opony, w którym wydaje się, że pozostały zanieczyszczenia – powinno to zapobiec rozprzestrzenianiu się piasku podczas czyszczenia i pomagają zapobiegać zadrapaniom na wózku.

Teraz weź szczoteczkę do zębów lub starą szmatkę, która jest czysta, ale niezbyt puszysta, aby usunąć wszelkie pozostałe cząsteczki brudu! To może wydawać się dość proste, ale ważne jest, aby użyć jak największej ilości smaru do łokci, aby ten proces działał dobrze – jeśli coś wydaje się, że nie da się go łatwo usunąć po dziesięciu minutach szorowania, przejdź do innego obszaru, aż znajdziesz coś więcej uparty.

Być może będziesz musiał powtórzyć kroki dwa i trzy kilka razy, zanim wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte!

Krok 3. Po użyciu starej szmatki do tego kroku upewnij się, że na wszystkich innych etapach pracy z kołami nosisz rękawice, aby oleje nie powodowały dodatkowych plam.

Krok 4. Teraz, gdy koła są ładne i czyste, czas je wypolerować! Weź starą szmatkę lub ręcznik papierowy, namocz w wodzie i dodaj kilka kropli mydła do naczyń. Dobrze wyciśnij, aby nie powodować nadmiernego nacisku na powierzchnię koła. Delikatnie zetrzyj wszelkie pozostałe cząsteczki brudu ze wszystkich obszarów, aż znów będą lśnić!

Krok 5. Na koniec musisz ponownie nasmarować wózek silikonem w sprayu przed ponownym użyciem – pomoże to chronić przed przyszłymi uszkodzeniami, takimi jak rdzewienie spowodowane wilgocią.

Niektórzy rodzice/opiekunowie mogą wymagać smarowania kół po każdym użyciu, w zależności od tego, jak często wózek jest używany (zwłaszcza jeśli jest używany na zewnątrz). Najprostszym sposobem, aby ten proces był mniej czasochłonny, jest smarowanie kół przed każdym użyciem.