Jak ciepła powinna być wanienka dla niemowląt? Wydziwianie

Jak ciepła powinna być wanienka dla niemowląt? Woda powinna być przyjemnie ciepła, a nie gorąca. Możesz przetestować temperaturę, zanurzając łokieć lub nadgarstek w wodzie – powinna to być dla Ciebie wygodna kąpiel. Jeśli jest ci za gorąco, to za gorąco dla dziecka!

Niektórzy rodzice używają termometru do sprawdzania temperatury wody, ale nie jest to konieczne, jeśli używasz wygodnie ciepłej wody. Pamiętaj, że niemowlęta szybko tracą ciepło, więc nie pozwól, aby wanna zbytnio się ochłodziła podczas kąpieli. Miej oko na temperaturę wody i dostosuj ją w razie potrzeby.

Jak ciepła powinna być wanienka dla niemowląt? Wydziwianie

O której godzinie jest za późno na kąpiel dziecka?< /h2>

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ będzie to zależało od wieku dziecka i indywidualnych preferencji. Ogólnie rzecz biorąc, większość lekarzy zaleca jednak, aby pierwsza kąpiel dziecka miała od dwóch do czterech dni.

Niektórzy rodzice mogą zdecydować się poczekać, aż ich dziecko będzie trochę starsze, zwłaszcza jeśli urodzą się przedwcześnie, podczas gdy inni mogą zdecydować się na wcześniejsze wykąpanie noworodka, jeśli mają szczególnie brudną pieluchę lub są pokryte płynem porodowym. Ostatecznie to rodzice decydują, który czas jest najlepszy dla nich i ich dzieci.

Niektóre dzieci nienawidzą kąpieli i będą się męczyć i płakać podczas całego procesu, podczas gdy innym się to podoba. Jeśli Twoje dziecko należy do tej drugiej kategorii, możesz chcieć je kąpać każdego dnia!

Czy woda do kąpieli dziecka musi być gotowana?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, wody do kąpieli nie trzeba gotować. Gotowanie wody może być niebezpieczne dla Twojego dziecka. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby podczas kąpieli dziecka używać temperatury pokojowej lub ciepłej wody.

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie i stwierdzisz, że woda w Twoim domu jest zbyt zimna, możesz umieścić pojemnik z ciepłą wodą na kaloryferze lub grzejniku, aby go ogrzać przed kąpielą dziecka. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w wannie, nawet jeśli używasz ciepłej wody z kranu. Zawsze sprawdzaj temperaturę wody łokciem przed włożeniem dziecka do wanny.

W razie potrzeby dodaj do wody niewielką ilość łagodnego mydła, aby utworzyć mydliny. Delikatnie umyj dziecko od czubka głowy po palce stóp, używając miękkiej szmatki lub gąbki. Uważaj, aby żadne mydło nie dostało się do oczu dziecka. Po każdej kąpieli dokładnie opłucz dziecko ciepłą wodą.

Po zakończeniu kąpieli owiń je ręcznikiem i delikatnie osusz. NIE WOLNO używać ostrych detergentów ani zmiękczaczy do tkanin na skórze dziecka – mogą one być szkodliwe. Zamiast tego użyj bezzapachowego balsamu nawilżającego, aby zachować zdrową i miękką skórę.

Skąd mam wiedzieć, czy kąpiel mojego dziecka jest za gorąca ?

Może być trudno stwierdzić, czy woda w wannie jest zbyt gorąca dla Twojego dziecka. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że woda nie jest zbyt gorąca, jest przetestowanie jej łokciem lub nadgarstkiem. Jeśli nie możesz trzymać ręki w wodzie dłużej niż kilka sekund, woda jest zbyt gorąca.

Jeśli używasz termometru do sprawdzania temperatury wody w wannie, ustaw temperaturę około 100 stopni Fahrenheita. Możesz również nalać do wanny trochę zimnej wody przed dodaniem ciepłej wody, aby nie była zbyt gorąca, gdy dziecko wejdzie do środka. Nie używaj płynów do kąpieli ani innych dodatków do kąpieli dziecka, ponieważ mogą one spowodować niebezpieczną temperaturę wody.

Kąpiąc dziecko, zawsze trzymaj się w zasięgu ręki. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w wannie, nawet na kilka sekund. Jeśli musisz odebrać telefon lub drzwi, zabierz ze sobą dziecko.

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż sześć miesięcy, kąp je tylko w gąbkę, aż odpadnie kikut pępowiny i zagoi się pępek. Następnie raz w tygodniu możesz kąpać dziecko w wannie. Pamiętaj, aby używać zwykłej wody — bez mydła — i dobrze opłukać dziecko.

Zawsze osusz dziecko po kąpieli, używając miękkiego ręcznika. Niemowlęta bardzo łatwo mogą się przeziębić, dlatego należy szczególnie uważać, aby po kąpieli było im ciepło. Po kąpieli możesz ubrać dziecko w ciepły podkład lub koc.

Czy kąpiele pomagają dziecku spać??

Wanny mogą pomóc dzieciom zasnąć, ale tylko wtedy, gdy są podawane o odpowiedniej porze dnia. Wanny nie powinny być używane do usypiania dziecka, ponieważ może to spowodować odwrotny skutek i utrudnić dziecku późniejsze zasypianie.

Kąpiel przed snem może pomóc dziecku się zrelaksować i przygotować do snu, ale unikaj kąpieli zbyt późno wieczorem lub może nie być w stanie zostać śpi przez całą noc.

Najlepszą porą na kąpiel dziecka jest zwykle krótko po przebudzeniu się z drzemki lub gdy jest spokojne i zrelaksowane. Pomoże im to kojarzyć kąpiele z relaksacją i spokojem, co może prowadzić do lepszych nawyków związanych ze snem.