Ile zarabiają pielęgniarki położnicze? Przewodnik

Ile zarabiają pielęgniarki położnicze? To częste pytanie wielu osób. Jednak w tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o wynagrodzeniu pielęgniarek położniczych.

Pielęgniarki położnicze mogą sporo zarobić. W rzeczywistości wielu z nich zarabia więcej niż przeciętna osoba. Pielęgniarki pracujące w tej dziedzinie mogą spodziewać się stawki godzinowej w wysokości 30-40 USD.

Ile zarabiają pielęgniarki położnicze? Przewodnik

Oznacza to, że mogą zarabiać od 60 000 do 80 000 USD rocznie! Oczywiście to tylko średnia. Niektóre pielęgniarki zarabiają więcej, a inne mniej. Wszystko zależy od doświadczenia, położenia geograficznego i rodzaju placówki, w której pracują.

Jeśli chcesz zostać pielęgniarką położniczą, musisz mieć silną pasję do pomagania nowym matkom i ich dzieciom.

Będziesz także musiała być w stanie pracować przez długie godziny, ponieważ wiele z tych pielęgniarek pracuje na nocnych zmianach. Jeśli uważasz, że masz to, czego potrzeba, aby zostać pielęgniarką położniczą, zacznij szukać szkół, które oferują tego typu program pielęgniarski. Możesz być na dobrej drodze do bardzo satysfakcjonującej kariery!

Jak obliczane jest 105 dni zasiłku macierzyńskiego?

Zasiłek macierzyński na 105 dni oblicza się, dodając liczbę dni, które pracownik przepracował przed wyjazdem na urlop oraz liczbę dni, które przepracowała po powrocie z urlopu.

Suma jest następnie dzielona przez liczbę dni w roku, aby otrzymać kwotę świadczenia.

Na przykład, jeśli pracownik pracował przez 200 dni przed wyjazdem na urlop i wrócił do pracy przez 50 dni później, jego zasiłek wyniesie (200 + 50) / 365 = 0,54. Oznacza to, że na urlopie macierzyńskim otrzymaliby 54% swojego wynagrodzenia.

Należy zauważyć, że nie wszyscy pracownicy są uprawnieni do tego świadczenia. Aby się kwalifikować, pracownicy muszą być zatrudnieni przez co najmniej rok i muszą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne przez co najmniej sześć miesięcy.

Ponadto pracownicy muszą przepracować co najmniej 180 dni w roku poprzedzającym wyjazd na urlop. Jeśli pracownik nie spełnia wszystkich tych wymagań, nie będzie uprawniony do 105-dniowego zasiłku macierzyńskiego.

Jeśli jesteś w ciąży i planujesz wziąć urlop macierzyński, sprawdź u swojego pracodawcy, czy kwalifikujesz się do tego świadczenia. Może to mieć duży wpływ na wysokość Twoich dochodów podczas urlopu.

A jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące sposobu obliczania świadczenia, nie wahaj się zwrócić do swojego działu HR lub skontaktować się bezpośrednio z Social Security Administration. Chętnie Ci pomogą.

Kto jest uprawniony do świadczeń macierzyńskich?

Istnieje kilka warunków kwalifikujących do świadczeń macierzyńskich. Musisz być zatrudniony u obecnego pracodawcy przez co najmniej 13 tygodni i musisz zarobić co najmniej 600 USD w ciągu ostatnich czterech tygodni przed terminem.

Jeśli jesteś samozatrudniony, musisz zarobić co najmniej 6000 USD w poprzednim roku. Na koniec musisz przedstawić pracodawcy dowód ciąży.

Jeśli spełniasz wszystkie te wymagania, powinnaś zacząć otrzymywać świadczenia w ciągu ośmiu tygodni po urodzeniu dziecka.

Świadczenia te będą wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 miesiąca życia i mogą zostać wykorzystane na pokrycie kosztów takich rzeczy jak opieka nad dzieckiem, artykuły do ​​karmienia piersią, a nawet niektóre koszty urlopu rodzicielskiego.

Jak obliczana jest płaca macierzyńska?

Jeśli jesteś pracownikiem, otrzymasz 90% swoich średnich tygodniowych zarobków przed opodatkowaniem przez pierwsze sześć tygodni. Następnie otrzymasz 148,68 GBP tygodniowo lub 90% średnich tygodniowych zarobków (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa) przez następne 33 tygodnie.

Jeśli pracujesz na własny rachunek, możesz ubiegać się o zasiłek macierzyński na 11 tygodni przed terminem porodu. Będziesz otrzymywać 148,68 GBP tygodniowo lub 90% średnich tygodniowych zarobków (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa) przez maksymalnie 39 tygodni.

Możesz uzyskać dodatkową pomoc, jeśli nie możesz pracować z powodu powikłań ciąży lub musisz wziąć wolne na wizyty przedporodowe. Jeśli tak, może przysługiwać Ci Statutory Maternity Pay, Maternity Allowance lub Employment and Support Allowance.

Jeśli masz niskie dochody lub ubiegasz się o pewne świadczenia, możesz również kwalifikować się do pomocy w pokryciu kosztów opieki zdrowotnej, takich jak zaświadczenia o zwolnieniu z obowiązku macierzyństwa, bezpłatne recepty i leczenie dentystyczne. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kontaktując się z lokalnym biurem Jobcentre Plus.

Czy urlop macierzyński jest uwzględniony w 13-miesięcznym wynagrodzeniu?

Odpowiedź brzmi nie. Urlop macierzyński nie jest wliczany do 13-go miesięcznego wynagrodzenia. Świadczenie to jest dodatkiem do trzynastego wynagrodzenia. Tak więc, jeśli planujesz mieć dziecko, pamiętaj o uwzględnieniu urlopu macierzyńskiego podczas planowania wydatków.

Urlop macierzyński trwa zwykle około 60 dni. W tym czasie nie będziesz otrzymywać regularnej pensji. Zamiast tego Twoja firma wypłaci Ci dietę dzienną.

Wysokość zasiłku różni się w zależności od polityki firmy. Niektóre firmy oferują również dodatkowe świadczenie z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego podczas urlopu macierzyńskiego.

Jeśli jesteś w ciąży i planujesz wziąć urlop macierzyński, porozmawiaj z działem HR o swoich świadczeniach i uprawnieniach. W ten sposób możesz zaplanować wydatki i zaplanować czas wolny od pracy.