Ile zaoszczędzić na urlop macierzyński? Wskazówki, które trzeba przeczytać

Wiele osób często pyta, ile zaoszczędzić na urlop macierzyński. Aby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy ten artykuł.

Przez pierwsze sześć tygodni urlopu macierzyńskiego pracodawca musi nadal wypłacać 50% wynagrodzenia.

Ile zaoszczędzić na urlop macierzyński? Wskazówki

Kwota ta zostanie wpłacona bezpośrednio na specjalne konto w Departamencie Rozwoju Zatrudnienia (EDD). Twoje oszczędności EDD zostaną następnie wykorzystane na przyszłe płatności na składki na ubezpieczenie zdrowotne lub świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, jeśli będą potrzebne na emeryturze.

Możesz wybrać, ile pieniędzy jest wysyłanych co miesiąc, w zależności od tego, co najlepiej odpowiada potrzebom budżetowym Ciebie i Twojej rodziny.

Ponieważ nie ma prawa federalnego wymagającego od firm oferowania płatnego urlopu macierzyńskiego, wiele kobiet nie kwalifikuje się do tego świadczenia od swoich pracodawców, mimo że pracowały w firmie wystarczająco długo, aby na nie zapracować. Mniej niż połowa wszystkich pracowników w Stanach Zjednoczonych otrzymuje płatny urlop macierzyński.

Jak mam dopasować moje zdjęcia ciążowe?

Jeśli chodzi o to, co powinnaś ubrać na randkę położniczą, zastanów się, dokąd zmierza para. Stroje na bardziej formalne okazje będą wyglądać świetnie na zdjęciach, a casualowe stroje najlepiej sprawdzą się na mniej fantazyjne wyjścia!

W jakim wieku mogę zacząć pobierać zasiłek macierzyński?

Możesz wziąć urlop macierzyński od 18 tygodni przed przewidywaną datą porodu dziecka do 26 tygodni po porodzie lub adopcji, jeśli przepracowałaś przynajmniej jeden pełny dzień między tymi datami. Jednak tylko kobiety, których praca wiąże się z ustawowym zasiłkiem chorobowym i spełnia określone wymagania, będą mogły otrzymać go w tym okresie.

Kto powinien być badany w kierunku zespołu Downa podczas ciąży?

Wszystkie kobiety w wieku powyżej 35 lat podczas pierwszego USG prawdopodobnie otrzymają dodatkowe badania między 18. a 20. tygodniem ciąży, które obejmują czterokrotne badanie przesiewowe markerów lub zintegrowane badanie przesiewowe.

Czy kąpiel w ciąży jest bezpieczna?

Kąpiel w wystarczająco gorącej wodzie lub zawierająca substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić zdrowiu Twojemu lub Twojego dziecka, jest niebezpieczna. Unikaj długich, relaksujących kąpieli, ponieważ zmniejszy to przepływ krwi z nóg, co może powodować większy obrzęk i dyskomfort poniżej miejsca, w którym macica znajduje się na szczycie tych głównych tętnic.

Zamiast tego wybierz prysznic, jeśli to możliwe, z zimną wodą nakładaną bezpośrednio na kończyny dolne przez cały dzień (spróbuj owinąć wokół nich woreczki z lodem). W ten sposób zawsze powinno być krążenie w tych obszarach, aby wszystko było świeże!

Co się stanie, jeśli przypadkowo zaśniesz na plecach podczas ciąży?

Jeśli przypadkowo śpisz na plecach podczas ciąży, spróbuj spać z poduszką pod każdym kolanem, aby unieść nogę bardziej miękko i zmniejszyć dyskomfort.

Jeśli nie jest to w ogóle możliwe w nocy, po przebudzeniu się rano lub wieczorem poświęć trochę czasu na delikatne przewrócenie się na bok przed wstaniem z łóżka. To rozciągnie te mięśnie, ułatwiając im wspieranie rosnącego dziecka!

Co muszę wziąć pod uwagę podczas planowania sesji położniczej?

Międzynarodowe Centrum Karmienia Piersią zaleca kobietom unikanie dopasowanych bluzek i sukienek na rzecz luźniejszych bluzek lub innych części garderoby do zdjęć ciążowych. Obcisłe przedmioty mogą nie być pochlebne, gdy pojawi się brzuszek.

Dodatkowo upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej, ponieważ czasami może to potrwać dłużej niż oczekiwano, w zależności od tego, jak dobrze czujesz się pozując z maluchem. Nie zapomnij zabrać ze sobą przekąsek, aby utrzymać poziom energii i uniknąć poczucia spowolnienia podczas strzelania.

Jak zarabiać na bezpłatnym urlopie macierzyńskim?

Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie nie stracisz pracy, jeśli pozostaniesz w kontakcie i będziesz na bieżąco z tym, co się dzieje. Wiele firm rozumie obciążenia finansowe związane z urodzeniem dziecka, więc mogą być chętne do współpracy z Tobą, dopóki sprawy nie wrócą na właściwe tory!

Czy legginsy można nosić w ciąży?

Kobietom w ciąży wolno nosić legginsy, o ile są wygodne i dobrze się w nich czujesz.

Wymień dwa sposoby na zmniejszenie obrzęku stóp?

Oto kilka wskazówek dotyczących zmniejszenia obrzęku podczas ciąży: nawadniaj się, zanim poczujesz pragnienie, pijąc dużo wody lub jedząc owoce o dużej zawartości wody, takie jak melony, pomarańcze lub grejpfruty; wstawanie co godzinę z krzesła i spacerowanie przez kilka minut; w miarę możliwości podnoś nogi powyżej poziomu serca.

Włączenie kilku ćwiczeń nóg w ciągu dnia pomogło utrzymać krążenie krwi w moich żyłach, co ułatwiło mi i dziecku! spróbuj tego prostego ćwiczenia jogi „pozycja łodzi”, siedząc na podłodze z nogami zgiętymi przed sobą. Odchyl się do tyłu i podnieś obie stopy, aby płasko przylegały do ​​siebie.

Jakie są skutki uboczne ciąży?

Skutki uboczne mogą się różnić w zależności od kobiety i wahać się od nudności po ciemniejącą pigmentację skóry.

Może również wystąpić duszność z powodu dodatkowego ciężaru płuc, a także skurcze nóg, o których należy poinformować lekarza, jeśli staną się uciążliwe lub poważne.

Mogą również wystąpić zawroty głowy podczas zbyt szybkiego wstawania, uczucie omdlenia, które może prowadzić do omdlenia (omdlenia) i spadku ciśnienia krwi, któremu towarzyszy uczucie ciepła spowodowane niskim przepływem krwi w pobliżu naczyń powierzchniowych, zwanym zespołem białego fartucha.

Ten ostatni efekt często ustępuje po badaniu, ale ważne jest, aby nie wspominać o tym lekarzowi.

Co mam kupić, gdy jestem w ciąży?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele zabawnych opcji, jeśli chcesz kupić ubrania zaprojektowane specjalnie do noszenia w ciąży, takie jak t-shirty, sukienki, spodnie itp., Ale nie zapomnij o zwykłych ubraniach! Twoje zwykłe ubrania prawdopodobnie będą dobrze pasować w pierwszym trymestrze, ale z biegiem czasu i zaczniesz pokazywać więcej, dobrym pomysłem może być przejście na ubrania ciążowe.

Jaki rozmiar biustonosza jest najczęściej sprzedawany w sklepach?

Większość kobiet nosi tak zwane staniki „z półki” – co oznacza, że ​​produkty te zostały wyprodukowane bez zwracania uwagi na indywidualne preferencje i potrzeby dotyczące rozmiarów.

Komuś może być trudno znaleźć idealne dopasowanie, jeśli robi zakupy poza stojakiem, ponieważ nie ma zbyt wiele miejsca na różnorodność, jeśli chodzi o opcje objętości filiżanek (zwykle tylko od A do D), a także przepustowości, które wahają się od 32 do 56 cali długości, ale to nie znaczy, że idealny biustonosz jest niemożliwy do znalezienia.