Ile wydajesz miesięcznie na pieluchy? Porady

Ile miesięcznie wydajesz na pieluchy? Kwota, jaką wydajesz na pieluchy każdego miesiąca, będzie się różnić w zależności od marki pieluchy, rozmiaru pieluchy i częstotliwości robienia kupek przez dziecko

Jednak według BabyCenter średnia kwota, jaką rodzina wydaje na jednorazowe pieluchy, wynosi 70 USD miesięcznie. Jeśli szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na pieluchach, spróbuj użyć pieluch materiałowych lub kupować luzem.

Możesz także zaoszczędzić pieniądze, rejestrując się w usłudze subskrypcji, takiej jak Amazon Family, która zapewnia członkom Prime zniżki na wybrane marki pieluszek i chusteczek.

Innym sposobem na zaoszczędzenie jest dołączenie do spółdzielni, takiej jak DiaperSwappers, w której możesz kupować i sprzedawać delikatnie używane pieluchy jednorazowe i tekstylne. Niezależnie od wybranej trasy, po prostu wykonaj rozeznanie, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Ile pieluszek powinienem umieścić w moim rejestrze

Istnieją trzy różne rodzaje pieluszek, które warto dodać do rejestru niemowląt. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to pierwszy raz rodzic lub rodzice robiący zakupy, ponieważ mogą nie wiedzieć, jaki rodzaj pieluchy jest najlepszy dla ich dziecka.

Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek, które mogą pomóc im nauczyć się wybierać między pieluchami jednorazowymi a tkaninowymi.

Wiele matek wyraziło zaniepokojenie wpływem na środowisko związanym z używaniem jednorazowych pieluch w porównaniu z pieluchami wykonanymi z materiałów tekstylnych.

Obie opcje stwarzają również potencjalne zagrożenie dla zdrowia, dlatego ważne jest, aby rozważyć obie strony przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, która z nich będzie lepsza dla Twojej rodziny. Na pewno zechcesz sprawdzić ten wpis na blogu, aby uzyskać więcej informacji na temat tych dwóch, zanim utworzysz internetowy rejestr dzieci.

-Pieluchy materiałowe: zwykle wykonane z bawełny, mogą być wielokrotnie używane przed praniem. Wymagają pokrowca na pieluchę, aby utrzymać je na miejscu, a niektórym osobom jest trudniejsze w użyciu niż pieluchy jednorazowe.

– Jednorazowe pieluchy: są to najczęściej używane rodzaje pieluch i można je wyrzucić po użyciu. Dostępne są w różnych rozmiarach i chłonnościach, więc na pewno wybierzesz właściwy dla swojego dziecka.

-Pieluchy hybrydowe: znane również jako pieluchy typu „wszystko w jednym”, łączą w sobie zalety pieluch materiałowych i jednorazowych w jednym produkcie. Są łatwe w użyciu, można je prać w pralce i suszyć i mogą być używane zarówno dla noworodków, jak i małych dzieci.

Czy powinienem zmienić pieluszkę dla mojego dziecka w nocy?

To trudne pytanie, ponieważ przewijanie dziecka w nocy może zakłócać jego sen. Jeśli jednak nie zmienisz pieluchy, może przeciekać i stworzyć bałagan dla wszystkich w pobliżu.

Niektórzy rodzice będą trzymać swoje dziecko w brudnej pieluszce przez całą noc, podczas gdy inni uważają, że powinni zająć się tym zaraz po przebudzeniu się z nocnej sesji karmienia. Musisz zdecydować, co jest najlepsze dla Twojej sytuacji rodzinnej, ale oto kilka rzeczy do rozważenia:

– Zmiana pieluch podczas drzemek – Jeśli wiesz, kiedy Twoje dziecko potrzebuje zmiany, zrób to, zanim zaśnie na czas drzemki (lub w ciągu dnia), ponieważ wiele dzieci ma tendencję do częstszego płaczu po przebudzeniu się z drzemki brudna pielucha.

– Zmiana pieluch w nocy – Jeśli wiesz, kiedy Twoje dziecko będzie wymagało zmiany, zrób to przed pójściem spać, ponieważ wiele dzieci ma tendencję do lepszego snu, jeśli mają świeże ubrania w nocy (co oznacza również, że możesz dostać więcej odpocznij też!).

Możesz spróbować zmienić pieluchę zaraz po karmieniu lub w trakcie karmienia, czyli zwykle około 23:00, a potem ponownie raz na dwie godziny, aż nadejdzie poranek.

W ten sposób jest to zrobione, ale nie zakłóca żadnego cennego snu w ciągu dnia, który dziecko mogłoby robić. Tylko pamiętaj, aby nie przesadzić po przebudzeniu! Nocne karmienie powinno odbywać się maksymalnie trzy razy dziennie, w przeciwnym razie ryzykujesz wystąpienie pewnych problemów, takich jak brak snu.

– Rozmiar pieluszki – Jeśli używasz pieluszki w rozmiarze noworodkowym, prawdopodobnie będziesz musiała zmieniać dziecko częściej niż w przypadku pieluchy w większym rozmiarze. Dzieje się tak dlatego, że mogą szybciej się napełnić, a ponadto niemowlęta mają tendencję do częstszego siusiania na początkowych etapach życia.

– Mocz kontra stolec – Zapach moczu jest zwykle znacznie silniejszy niż zapach kału, więc jeśli Twoje dziecko ma tylko niewielką ilość moczu na tyłku, może lepiej po prostu pozwolić mu odejść bez pieluchy przez chwilę, aż do następnego razu, kiedy będzie jej potrzebować.

Jeśli jednak jest jakiś stolec, najlepiej go natychmiast zmienić, ponieważ może to powodować okropny zapach, który będzie się utrzymywał przez wiele godzin.

– Płacze po przebudzeniu – Jeśli Twoje dziecko płacze, gdy je przebierasz, to prawdopodobnie dlatego, że też by chciało się zmienić (a przynajmniej mam taką nadzieję!).

Jednakże, jeśli dziecko nie jest zdenerwowane i po prostu jęczy lub mówi podczas tego procesu, to być może w końcu nie potrzebuje zmiany pieluchy, chyba że coś się dzieje z jego ciałem przed zaśnięciem, takie jak refluks żołądkowy, który może powodować dyskomfort u dzieci.

W tych przypadkach, w których nic się nie dzieje, śmiało bądź konsekwentny, trzymając go/ją w brudnych pieluchach! Możesz spróbować położyć dodatkowy koc na wierzchu obszaru, aby uniknąć ponownego rozproszenia uwagi.