Ile ręczników kąpielowych dla niemowląt potrzebuję? Porady

Ile ręczników kąpielowych dla niemowląt potrzebuję? To pytanie często pojawia się dla przyszłych rodziców. Odpowiedź oczywiście zależy od tego, jak często planujesz kąpać dziecko.

Jeśli zamierzasz codziennie kąpać dziecko, będziesz potrzebować co najmniej siedmiu ręczników. Jeśli zamierzasz kąpać dziecko raz lub dwa razy w tygodniu, cztery ręczniki powinny wystarczyć.

Ile ręczników kąpielowych dla niemowląt potrzebuję? Porady

Możesz również mieć pod ręką jeden lub dwa dodatkowe ręczniki na wypadek wypadku. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować! I nie zapomnij o myjce – na pewno będziesz potrzebować przynajmniej jednej z nich. Podsumowując, rozsądnie byłoby kupić około dziesięciu ręczników i myjek na potrzeby kąpieli dziecka.

Podczas prania pamiętaj, aby wszystkie ręczniki dziecka włożyć do siateczkowej torby, aby nie zgubiły się lub nie uległy uszkodzeniu w pralce.

Czy możesz używać mydła na noworodkach?

Mydło nie jest konieczne dla noworodków. W rzeczywistości może nawet zaszkodzić. Naturalne olejki na skórze dziecka działają ochronnie, a mydło może je usunąć. Niemowlęta wystarczy kąpać w wodzie do około szóstego miesiąca życia.

Następnie możesz użyć delikatnego mydła, jeśli chcesz. Do tego czasu wystarczy wyczyścić zabrudzone miejsca miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kąpać malucha innymi sposobami, zapoznaj się z poradnikami i wskazówkami, jak kąpać dziecko w zlewie.

A co z pieluszką?

Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę pieluszkową, możesz użyć odrobiny łagodnego mydła na dotkniętym obszarze, aby go usunąć. Ale pamiętaj, aby potem dobrze spłukać mydło, aby nie wysuszyło skóry dziecka. I zawsze porozmawiaj ze swoim pediatrą przed użyciem mydła na skórze dziecka.

Możesz również użyć łagodnego (bezzapachowego) detergentu do prania do prania pieluch i wszelkich innych ubrań, koców lub ręczników, które dotykają dotkniętego obszaru.

Kąpiące się dzieci: niektóre nakazy i zakazy

Niemowlęta nie potrzebują codziennych kąpieli. W rzeczywistości lepiej dla ich skóry, jeśli kąpiesz je co kilka dni, a nie codziennie, aż osiągną wiek około sześciu miesięcy.

Oto kilka innych wskazówek dotyczących kąpieli noworodków: Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w wannie, nawet na sekundę! Niemowlęta są śliskie, gdy są mokre, więc upewnij się, że masz dwie ręce wolne przez cały czas podczas kąpieli

Używaj ciepłej, nie gorącej wody i unikaj używania ostrych mydeł.

Delikatnie umyj dziecko od góry do dołu za pomocą miękkiej szmatki lub gąbki. Zachowaj szczególną ostrożność w okolicach narządów płciowych i dobrze spłucz później.

Całkowicie osusz dziecko delikatnym ręcznikiem – nie pocieraj zbyt mocno jego skóry. I pamiętaj, aby po kąpieli utrzymać je w cieple, owijając je kocem.

Mydło nie jest potrzebne noworodkom – w rzeczywistości może być nawet szkodliwe! Naturalne olejki na skórze dziecka działają ochronnie, a mydło może je usunąć.

Niemowlęta muszą być kąpane w wodzie tylko do około sześciu miesięcy; następnie możesz użyć delikatnego mydła, jeśli chcesz. Do tego czasu wystarczy wyczyścić zabrudzone miejsca miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą.

Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę pieluszkową, możesz użyć odrobiny łagodnego mydła na dotkniętym obszarze, aby go usunąć; ale pamiętaj, aby później dobrze spłukać mydło, aby nie wysuszyło skóry dziecka. I zawsze porozmawiaj ze swoim pediatrą przed użyciem mydła na skórze dziecka.

Możesz również użyć łagodnego (bezzapachowego) detergentu do prania do prania pieluch i wszelkich innych ubrań, koców lub ręczników, które dotykają dotkniętego obszaru.

Jakich produktów do kąpieli potrzebuję dla noworodka?

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz dla noworodka, jest wanna. Do wyboru jest wiele różnych marek i stylów wanien, ale ja wolę wanienkę Fisher-Price lub wannę dla niemowląt Puj. Będziesz także chciał mieć pod ręką myjki dla niemowląt, aby utrzymać skórę Twojego malucha w czystości podczas kąpieli.

Kolejnym elementem, który może okazać się pomocny, jest termometr do wody. Obecnie dostępnych jest wiele opcji, które mieszczą się w dłoni, dzięki czemu nie zajmują zbyt dużo miejsca w łazience.

Na koniec upewnij się, że zaopatrzysz się również w wysokiej jakości szampon i mydło dla dzieci! Produkty te mogą mieć wspaniałe zapachy, takie jak lawenda, która pięknie pachnie podczas kąpieli niemowląt w nocy.

Kiedy możesz zacząć używać kąpieli dla niemowląt?

Możesz zacząć używać kąpieli z bąbelkami dla niemowląt w wieku około sześciu miesięcy. Upewnij się, że używasz łagodnego, bezzapachowego mydła i unikaj kontaktu mydła z oczami.

Uważaj również, aby nie połknąć żadnej z mydlin. Starsze dzieci również mogą bawić się bąbelkami! Tylko upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca. Zbyt duża ekspozycja na gorącą wodę może powodować podrażnienie skóry.

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących kąpieli noworodka:

-Upewnij się, że w pokoju jest ciepło, zanim zaczniesz kąpać dziecko.

Używaj delikatnego mydła, które nie podrażni skóry dziecka.

– Delikatnie oczyść całe ciało dziecka, uważając, aby woda nie dostała się do oczu lub uszu.

-Dokładnie spłucz mydło i osusz dziecko miękkim ręcznikiem.

-Upewnij się, że dziecko jest całkowicie suche przed włożeniem go do ubrania lub pieluchy.