Ile powinienem zapłacić za sesję zdjęciową w ciąży? Pomysły

W tym poście na blogu szczegółowo omówię, ile należy pobierać za sesję zdjęciową w okresie ciąży, jak często są one rezerwowane i jaki sprzęt jest im potrzebny.

Wszyscy wiemy, jak kosztowna jest ciąża, ale to nie znaczy, że powinnaś zrezygnować z sesji zdjęciowej w okresie ciąży. Zdjęcia ciążowe stają się coraz bardziej popularne i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Ile powinienem zapłacić za sesję zdjęciową w ciąży? Pomysły

Kiedy dziecko urodzi się, będziesz chciał móc z dumą wspominać te cenne chwile! Może to być jednak trochę trudne, gdy próbujesz obliczyć, ile powinna kosztować sesja zdjęciowa w ciąży.

Kiedy próbujesz obliczyć, ile powinna kosztować sesja zdjęciowa w ciąży, wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała sesja. Jeśli Twój klient chce spędzić z Tobą godzinę i ile strojów chce sfotografować podczas tej jednej sesji, cena może zacząć się od 250 USD lub więcej.

Staraj się jednak nie przesadzać z cenami za sesję zdjęciową ciążową, ponieważ zazwyczaj są one bardzo drogie, a klientki może nie być na to stać.

Czy możesz nosić plus size zamiast macierzyństwa?

Niektóre kobiety są wystarczająco duże przed zajściem w ciążę, aby nosić ubrania ciążowe w dużych rozmiarach – zazwyczaj ze względu na swój wzrost. Jednak wielu uważa, że ​​zanim ich potrzebują, przybrali zbyt dużą wagę do tej opcji.

Jeśli możesz wcześniej przymierzyć rzeczy w sklepie, być może warto kupić większe ubrania, aby wiedzieć, co będzie pasować, gdy pojawi się Twój brzuszek!

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ubrań ciążowych?

Najlepszy czas na zainwestowanie w nową odzież ciążową będzie zależał od twoich okoliczności, ale możesz rozważyć zakup niektórych rzeczy pod koniec ciąży, ponieważ na tym etapie może być więcej dostępnych rzeczy dla pań o większych rozmiarach – chociaż jeśli zaczniesz rodzić wcześniej niż oczekiwano, większość sklepów, takich jak Mothercare i New Look, oferuje teraz rozszerzoną ofertę, która sięga do rozmiaru 22, więc byłyby to idealne miejsca na zakupy.

Może minąć również trochę czasu, zanim poziomy zapasów sprzedawców detalicznych powrócą później (a zwłaszcza przed porodem), więc jeśli chcesz kupić w czasie ciąży, upewnij się, że sklep jest dobrze zaopatrzony.

Kiedy powinienem rozpocząć urlop macierzyński?

Możesz skorzystać z ustawowego zasiłku macierzyńskiego, jeśli chcesz otrzymać zapłatę za czas wolny od pracy podczas urodzenia dziecka – mimo że w większości przypadków nie jest to wymagane przez prawo (chociaż będzie dostępne dopiero po pierwszych dwóch tygodniach).

Musisz poinformować swojego pracodawcę, że jesteś w ciąży i powiadomić go o tym, kiedy dokładnie to się stanie, ale nie mają oni żadnego wpływu na to, czy zaakceptują tę datę, więc nie powinno być problemu.

A kiedy już wiedzą, jak długo będziesz wolny od pracy, mogą określić, kiedy będzie twój ostatni dzień w pracy, i odpowiednio zaplanować.

Czy jest za wcześnie na noszenie ubrań ciążowych?

Istnieje wiele różnych rzeczy, których potrzebują kobiety w ciąży, więc nie musi być zbyt wcześnie, aby zacząć nosić ubrania ciążowe. Będziesz chciała mieć pewność, że dostępne są ubrania, które dobrze na Ciebie pasują – nie wchodź w ciążę zbyt wcześnie!

Czy możesz nosić legginsy w pierwszym trymestrze?

Nadal możesz nosić swoje zwykłe ubrania, ale pamiętaj o wprowadzeniu drobnych zmian, takich jak noszenie oddychających materiałów i unikanie ciasnych pasków. Oznacza to, że w tym czasie powinnaś pokochać jeansy ciążowe lub zdecydować się na inne wygodne opcje!

Warto też zainwestować w dobry stanik sportowy, który daje wsparcie, ponieważ wiele kobiet na początku ciąży czuje się bez nich ciężko.

Jeśli jednak są zbyt ciasne wokół klatki piersiowej, wpłynie to na Twój oddech, więc wybierz taki, który nie jest zbyt ograniczający, a jednocześnie zapewnia dużo wsparcia przed podskakiwaniem podczas ćwiczeń. Biustonosz z fiszbinami również może być niewygodny, więc spróbuj zamiast tego wybrać model zakładany przez głowę, który zapewnia więcej miejsca wokół żeber.

Kiedy powinnam zacząć nosić ubrania ciążowe?

Najlepiej poczekać z zakupem ubrań ciążowych do około 18 tygodnia ciąży. Dzieje się tak dlatego, że twój guz nie zacznie rosnąć wcześniej, a ubrania będą łatwiej pasować, nie będąc za małe lub za duże!

Czy legginsy można nosić w ciąży?

Legginsy świetnie sprawdzą się w ciąży! Są wygodne i zazwyczaj na tyle rozciągliwe, że zmieszczą się na każdym etapie ciąży. Unikaj noszenia dopasowanych legginsów (takich, które mają taki sam rozmiar w pasie jak w innych miejscach), ponieważ mogą wbić się w ciebie, jeśli szybko urośniesz, być niewygodnym podczas siedzenia lub dać brzuchowi miejsca do oddychania.

Jakiego rodzaju ubrań powinny unikać kobiety w ciąży?

Nie wychodź zbyt wcześnie na zakupy po ubrania ciążowe – oznacza to, że nie będzie zbyt wielu możliwości wyboru, więc najlepiej nie kupować niczego przed upływem 20 tygodni.

Musisz również upewnić się, że wszystkie zakupione przedmioty pasują do tego czasu, ponieważ możesz bardzo szybko rosnąć w ciągu pierwszych kilku miesięcy! Najlepiej w tym czasie trzymać się elastycznych materiałów, nosić luźne ubrania i wybierać wygodne stylizacje.

Dobrą alternatywą są szorty lub spódnice z elastycznym paskiem, które zapewnią Ci dużo miejsca na brzuchu, ale będą wygodne wokół nóg. Możesz również wypróbować legginsy, o ile nie są zbyt ciasne.