Ile pieluszek dla noworodków powinienem zaopatrzyć? Pomysły

Ile pieluszek dla noworodków powinienem zaopatrzyć? To częste pytanie nowych rodziców. Jednak przeczytanie tego artykułu da ci odpowiedzi.

-Powinieneś mieć co najmniej 50 pieluszek przez pierwszy tydzień z nowym dzieckiem.

Ile pieluszek dla noworodków powinienem zaopatrzyć? Pomysły

-Noworodki zwykle potrzebują około ośmiu zmian pieluszek dziennie, więc zaopatrz się w około 80 pieluszek.

– Na cały czas, gdy wychodzisz z domu w ciągu dnia lub gdy ktoś przychodzi w odwiedziny, dołącz kolejne 30 dodatkowych jednorazowych pieluszek.

Powinno to obejmować wszystkie sytuacje, w których nie można łatwo prać pieluch, jeśli zabrudzą się poza domem. Możesz również chcieć kilka paczek podróżnych wilgotnych chusteczek na wypadek sytuacji awaryjnych!

Skąd wiesz, że pielucha jest za mała dla Pampersów?

Pampersy to niesamowite pieluchy, które pasują do niemowląt w większości rozmiarów, ale trudno sobie wyobrazić, by niemowlę wyrosło z pieluchy, zanim jeszcze ją założy!

Jeśli zauważysz, że boki są wybrzuszone lub w ogóle słyszysz odgłosy dziecka, gdy Twoje dziecko ma na sobie jeden, załóż drugi. Pieluchy powinny przylegać do skóry, nie przeciekać i nie powinny być zbyt ciasne w pasie.

Na koniec spróbuj je przytrzymać, aby zobaczyć, czy jest przerwa między miejscem, w którym kończy się ich dół, a miejscem, w którym zaczyna się górna część pieluchy – jeśli tak, natychmiast uzyskaj większy rozmiar. Spróbuj przejść od małych-średnich-dużych zamiast zaczynać od średnich tylko z tego powodu, ponieważ każda marka ma inny system rozmiarów. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest to, aby twój mały pakiet radości był niewygodny.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny i że Twoje dziecko jest zawsze wygodne i suche, gdy nosisz Pampersy!

Czy powinieneś obudzić dziecko, jeśli zrobiło kupę?

To pytanie, z którym boryka się wielu rodziców. Krótka odpowiedź brzmi: to zależy.

Niektóre dzieci będą się denerwować, a nawet płakać po zrobieniu kupy. W takich przypadkach możesz chcieć je obudzić, aby zmienić pieluchę. Inne dzieci będą przez to przesypiać iw takich przypadkach nie trzeba ich budzić.

Ostatecznie decyzja o tym, czy obudzić dziecko, powinna opierać się na tym, co działa najlepiej dla Twojej rodziny. Jeśli czujesz, że ciągle budzisz swoje dziecko, aby zmienić pieluchę, spróbuj poczekać, aż zacznie samo się mieszać, zanim je zmienisz.

Z drugiej strony, jeśli zauważysz, że Twoje dziecko jest stale zabrudzone, ponieważ się nie budzi, obudź je.

Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś zmuszać dziecka do czuwania po zaśnięciu ani karać go za zbyt długi sen (chyba że nadszedł czas na karmienie). Niemowlęta potrzebują dużo odpoczynku, dlatego drzemki są tak ważne! Jeśli śpią więcej niż zwykle, prawdopodobnie nie ma w tym nic złego.

Badania wykazały, że dzieci, które śpią dłużej, mają mniej problemów behawioralnych jako małe dzieci w porównaniu z tymi, które nie śpią wystarczająco dużo. Więc jeśli Twój maluch potrzebuje od czasu do czasu dodatkowego wyciszenia, pozwól mu się tym cieszyć!

W końcu jednak wiesz, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twojego wyjątkowego dziecka. Tylko pamiętaj, aby nie nadmiernie stymulować ich systemu, budząc go zbyt wcześnie.

Kiedy powinienem zmienić pieluchę mojego dziecka?

Ogólna zasada mówi, że pieluchę należy zmieniać co dwie do trzech godzin lub gdy jest mokra lub zabrudzona. Może się jednak zdarzyć, że będziesz musiała częściej zmieniać pieluchę dziecka — zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni po porodzie.

Jeśli Twoje dziecko wypróżnia się, powinnaś od razu zmienić mu pieluchę. A jeśli Twoje dziecko ząbkuje, może potrzebować częstszych zmian pieluch z powodu zwiększonej produkcji śliny.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zmiany pieluszki dziecka, nie wahaj się zapytać swojego pediatrę. On lub ona może pomóc Ci opracować harmonogram pieluch, który najlepiej pasuje do Twojej rodziny.

Czy większość noworodków nienawidzi zmiany pieluch?

Myślę, że większość z nas jako rodziców powiedziałaby, że boimy się tych zmian pieluch. Wszyscy jesteśmy zajętymi ludźmi i trudno jest przestać robić to, co robisz, aby zająć się swoim maluchem, który krzyczy, ponieważ potrzebuje teraz czystej pieluchy!

Ale pozwól, że zapytam cię: czy noworodki nienawidzą zmiany pieluch? Jeśli tak, to dlaczego wydają się je lubić po około trzech miesiącach? Czy zachodzi jakaś instynktowna reakcja, gdy dziecko wie, że potrzebuje zmiany pieluszki, ale nie chce, aby ktokolwiek dotykał go podczas robienia tego z jakiegokolwiek powodu?

A może dzieci po prostu na początku nie wiedzą nic lepszego, a potem powoli wracają do zdrowia. A jeśli to prawda, co możemy zrobić źle podczas zmiany pieluch, co im się nie podoba?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde dziecko jest inne, ale według pediatry i autora, dr Searsa, jest kilka rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, dlaczego noworodki wydają się początkowo nienawidzić zmiany pieluch.

Jednym z powodów może być to, że dzieci są przyzwyczajone do przebywania w ciepłym i przytulnym środowisku wewnątrz macicy, a kiedy nagle są wystawione na działanie zimnego powietrza (lub co gorsza – ktoś wyciera pupę zimną chusteczką!), może to powodować u nich dyskomfort co prowadzi ich do płaczu.

Inną możliwością jest to, że niemowlęta mogą nie lubić uczucia mokrego lub brudnego czegoś na skórze, zwłaszcza jeśli wszystkie te doznania są dla nich nowe.

I wreszcie, jak wspomina dr Sears, dzieci mogą reagować na zmianę rutyny związaną ze zmianą pieluchy. W końcu do tej pory spędzali większość czasu na drzemce i nie musieli się martwić o nic innego.

Ale teraz nagle ktoś podchodzi do nich z nowym przedmiotem (pieluchą), próbując wyciągnąć je z wygodnej pozycji i prawdopodobnie mówi dziwnym głosem! To może być dla nich dość przytłaczające.