Ile lat jest za stary na fotelik samochodowy? Profesjonalny przewodnik

Ile lat jest za stary na fotelik samochodowy?

Niektórzy twierdzą, że dziecko powinno siedzieć w foteliku samochodowym do ośmiu lat. Inni twierdzą, że granica jest bliższa czterem latom, podczas gdy inni rodzice czują się tak bezpiecznie, gdy ich dzieci są zapięte w uprząż, że trzymają je w jednym aż do 12 roku życia!

Ile lat jest za stary na fotelik samochodowy? Profesjonalny przewodnik

Bez względu na to, jakie jest Twoje zdanie na ten temat, nie ma przepisów określających, jak długo możesz używać fotelika dla niemowląt lub małych dzieci.

Federalne normy bezpieczeństwa pojazdów silnikowych obejmują jedynie wytyczne i zalecenia oparte na wzroście i wadze poszczególnych niemowląt i małych dzieci.

Oznacza to, że od dwóch lat rodzic decyduje, czy chce trzymać swój mały pakiet radości tyłem do kierunku jazdy, ale ponieważ foteliki mają datę ważności, prowadzi nas to do kolejnego problemu z fotelikami samochodowymi.

Czy foteliki samochodowe w wersji kabrioletowej są bezpieczniejsze niż foteliki samochodowe dla niemowląt?

Kabrioletowe foteliki samochodowe są lepsze dla starszych dzieci. Nóżki dziecka mogą zwisać z boków fotelika samochodowego, natomiast foteliki rozkładane mają większą podstawę, dzięki czemu nóżki dziecka podczas wypadku dobrze się w nich leżą.

Rozkładane foteliki samochodowe oferują również więcej miejsca na wysokość niż foteliki niemowlęce, co jest ważne, gdy Twoje dziecko z czasem rośnie i staje się wyższe lub jeśli musisz podnieść głowę podczas jazdy na dłuższych trasach. Jednak nie są one tak bezpieczne, ponieważ niemowlęta zawsze będą bezpieczniejsze!

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) zaleca jazdę tyłem do wieku co najmniej dwóch lat, jednak większość modeli kabrioletów ma wagę od pięciu funtów do 40 funtów przodem do kierunku jazdy. Oznacza to, że rodzice albo kupiliby dwa rodzaje fotelików samochodowych, albo wybraliby fotelik rozkładany, który jest niebezpieczny dla ich niemowlęcia.

Jaka jest różnica między fotelikiem samochodowym z kabrioletem a fotelikiem typu „wszystko w jednym”?

Kabrioletowe foteliki samochodowe mogą być montowane tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin ze starszym dzieckiem, które nadal potrzebują fotelika z pasami, lub dzieci, które wyrosły z nosidełka, zanim będą gotowe do użycia go jako podstawki do pozycjonowania pasa.

Foteliki samochodowe typu „wszystko w jednym” są generalnie wykonane inaczej niż modele kabrioletów, ale ich koncepcja pozostaje taka sama: duża elastyczność na różnych etapach! Niektóre z nich oferują nawet wyjmowane wkładki, dzięki czemu możesz rosnąć razem z dzieckiem, zamiast wymieniać (i przetwarzać) stary fotelik, gdy nadejdzie na to czas.

Ma sens, dlaczego rodzice mogą preferować tę opcję — jeśli kupujemy coś raz, nie musimy się martwić o znalezienie kolejnego elementu później — ale z biegiem czasu odkryliśmy, że wygoda rozkładanych siedzeń sprawia, że ​​są one doskonałym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi.

Czy lepiej kupić składany fotelik samochodowy?

Tak, lepiej zaopatrzyć się w kabriolet. Może nosić większość dzieci do 80 funtów lub więcej i można go regulować w miarę ich wzrostu. Można je również łatwo zainstalować tyłem do kierunku jazdy, co wielu lekarzy zaleca ze względów bezpieczeństwa.

Po prostu upewnij się, że masz regulowany zagłówek z dodatkową wyściółką, jeśli szyja Twojego dziecka nie jest jeszcze wystarczająco silna przez dłuższy czas tyłem do kierunku jazdy; w przeciwnym razie ich głowy mogą niebezpiecznie trzepotać podczas snu po około 25 funtach (11 kg).

Pamiętaj też, że podczas obracania tego typu fotelika przodem do kierunku jazdy przynajmniej 30 cali (76 cm) powinno oddzielać górną krawędź skorupy od tylnego siedzenia pojazdu – najlepiej 38″ (97 cm), ale nie zawsze jest to możliwe.

– Pamiętaj, że tego typu foteliki samochodowe są zazwyczaj lepsze dla mniejszych dzieci, zwłaszcza jeśli masz dzieci w wieku około dwóch lat, które nadal pasują do kierunku jazdy tyłem do kierunku jazdy, ale potrzebują fotelika przodem do kierunku jazdy, aby zapewnić im bezpieczeństwo w razie wypadku.

– Jeśli Twoje dziecko waży ponad 20 kg i ma mniej niż sześć lat, może nadszedł czas, aby zamiast tego przenieść się na fotelik podwyższający. Pozwalają one starszym dzieciom prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa dla dorosłych bez dodatkowej pomocy własnych fotelików samochodowych.

Tylko upewnij się, że twoje plecy mają podparcie, ponieważ w przeciwnym razie cały nacisk spadnie na ich klatkę piersiową, co może prowadzić do problemów z oddychaniem w dalszej części drogi.

– Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby lepiej zorientować się w wadze i wzroście Twojego dziecka, abyś mógł wybrać najlepszy rodzaj fotelika samochodowego dla jego wieku.

Jaki jest najbezpieczniejszy składany fotelik samochodowy na rynku?

Najbezpieczniejszym składanym fotelikiem samochodowym na rynku jest Diono Radian RTX. Pomieści dziecko ważące do 80 funtów i mierzące ponad 57 cali wzrostu.

Ten model może łatwo przejść z trybu noworodka tyłem do kierunku jazdy, aż do pozycji malucha przodem do kierunku jazdy, co jest idealne dla starszych dzieci, które są za duże na foteliki dla niemowląt, ale nadal potrzebują ochrony podczas jazdy po mieście z mamą lub tatą.

Rodzice uwielbiają ten produkt, ponieważ działa tak dobrze w ochronie większych, rosnących dzieci bez poświęcania funkcji bezpieczeństwa, które są dla nich kluczowe na przejściowych etapach rozwoju.

W porównaniu z innymi popularnymi obecnie dostępnymi modelami kabrioletów, ta nowa edycja 2019 ma kilka niezwykle konkurencyjnych specyfikacji – w tym bardzo smukłe możliwości projektowania! Uprząż zabezpieczająca przed ponownym przeciągnięciem dopasowuje się do wzrostu dziecka, umożliwiając bezproblemową regulację, gdy samochód jest w ruchu.