Ile kosztuje kojec

Ile kosztuje kojec? Kojec może wynosić od 50 do 200 USD. Zależy to od marki, którą kupujesz, jej rozmiaru i liczby funkcji zawartych w piórze.

Nie potrzebujesz dużo, ale potrzebujesz takiego, który zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo, gdy będzie w nim. To naprawdę bardzo proste; jeśli masz drogie łóżeczko dla malucha lub łóżeczko, zdobądź dla nich coś fajnego do czołgania się.

Kojec jest świetny, ponieważ dzieci uwielbiają czołgać się do pudełek, więc działa to tak samo, jak ich własna mała przestrzeń, o której wiedzą, że należy do nich, nawet jeśli jest to tylko tymczasowe, dopóki całkowicie nie wyrosną z potrzeb dzieci! Większość kojców jest wyposażona w kółka, dzięki czemu poruszanie się po domu jest bardzo łatwe w zależności od tego, gdzie się znajdujesz.

Jak sprawić, by moje dziecko spało w gondoli zamiast w ramionach?

Możesz spróbować włożyć dziecko do kołyski, gdy jest senne lub nawet zasypia. Jeśli karmisz, poczekaj do końca karmienia, zanim to zrobisz. W ten sposób będzie mu łatwiej zasnąć w gondoli bez Twojej pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nigdy nie kładź dzieci „sennych, ale obudzonych”, ponieważ mogą nauczyć się samoukojenia tylko poprzez samodzielne zasypianie (co jest bardzo trudne, gdy dorosną).

Opóźnienie karmienia w nocy o godzinę może również pomóc, ponieważ noworodki radzą sobie lepiej z częstymi krótszymi karmieniami niż z dłuższymi nocami, które zakłócają ich naturalny rytm dobowy i sprawiają, że nie chcą przyjmować pełnych posiłków w ciągu dnia.

Spróbuj dać mu smoczek i najpierw go kołysać, aby uspokoić jego rozdrażnienie. Jeśli jest głodny, uporczywe zachowanie prawdopodobnie będzie trwało, dopóki nie nadejdzie czas na kolejne karmienie!

Kiedy powinienem przestać używać gondoli?

AAP zaleca zaprzestanie używania gondoli, gdy dziecko osiągnie 15 funtów. lub może podnosić się na rękach i kolanach, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jest jednak kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem tej decyzji:

– Jeśli Twój dom jest bardzo mały (mniejszy niż średniej wielkości sypialnia), korzystanie z gondoli może nie być rozsądne, ponieważ wraz z wiekiem Twoje dziecko będzie mieć ograniczoną przestrzeń. Możesz zamiast tego zdecydować się na playard lub łóżeczko, które ma więcej miejsca, aby nie czuły się zatłoczone w późniejszym życiu.

– Może być również niebezpieczne, jeśli ktoś inny spróbuje nimi poruszyć, wkładając stopy pod swoje ciało, co powoduje, że podczas snu przewracają się na brzuch.

– Jeśli masz dom wielopoziomowy, zaleca się, aby rodzice zapewnili swoim dzieciom pokój na niższym poziomie (jeśli to możliwe), ponieważ jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wypadną z gondoli i zranią się na wyższym piętrze, jeśli obudź się w środku nocy, aby skorzystać z toalety lub zmienić pozycję z dowolnego powodu.

– Kiedy Twoje dziecko osiągnie wiek około czterech miesięcy, prawdopodobnie będzie mogło przewrócić się z pleców na dowolną stronę i może również próbować wspiąć się na mebel, co oznacza, że ​​może spaść również podczas snu, bez względu na rodzaj Twojej pościeli zdecyduj się go położyć, chyba że upewnisz się, że wszystkie strony są bezpiecznie zablokowane, aby to się nie stało. Ryzyko to jest znacznie większe, jeśli masz w domu schody.

– Całkowity limit wagi gondoli wynosi zwykle około 25 funtów, ale różni się to w zależności od marki i modelu, dlatego przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów ważne jest uważne przeczytanie recenzji na ich temat.

Na przykład, jeśli kupisz popularny model, prawdopodobnie są setki, a nawet tysiące rodziców, którzy sami korzystali z produktu (i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami) lub korzystali z niego znajomi/członkowie rodziny, co może zapewnić ci spokój. umysł, próbując podjąć świadomą decyzję.

– Niektóre osoby mogą wahać się, czy przestać używać kołyski, ponieważ myślą, że po przeniesieniu dziecka do innego rodzaju pościeli (takiej jak łóżeczko), będzie czuło się samotne bez kołyski i będzie płakać przez całą noc lub w ogóle nie będzie spało.

To mit, ponieważ dzieci muszą nauczyć się, jak się uspokoić, aby zasnąć; nie możesz po prostu położyć ich na plecach za pomocą smoczka, zakryć pokój, aby zrobiło się ciemno, i oczekiwać, że nie obudzą się do rana.

Więc nie martw się, że Twoje dziecko będzie tęsknić za łóżeczkiem, przenosząc je na inny rodzaj pościeli, do którego i tak przyzwyczajenie się powinno zająć tylko kilka dni, ponieważ śpi w ten sposób od miesięcy.

– Jeśli masz zwierzęta, które swobodnie wędrują, mogą potencjalnie zaplątać się w łóżeczku, jeśli pozostawisz je otwarte, gdy jesteś poza domem (lub po prostu poza zasięgiem wzroku dziecka).

Więc chociaż niekoniecznie jest to niebezpieczne dla twojego dziecka, może spowodować niepokój, jeśli zobaczy swojego ulubionego futrzanego przyjaciela uwięzionego w środku, co może sprawić, że zbiegną ze schodów, aby go uratować.

– Jeśli chcesz mieć więcej miejsca dla siebie (np. większą sypialnię), mniej przedmiotów otaczających dziecko pomoże zmniejszyć niepokój, ponieważ jest dużo miejsca dla innych osób.

Może to być również korzystne przy próbie śledzenia bieżącego miesiąca/roku, ponieważ cały ten bałagan staje się w końcu rozpraszający, nawet jeśli na pierwszy rzut oka może wydawać się atrakcyjny lub na tyle podobny, że nie zauważysz dużej różnicy, dopóki pewnego dnia nie zdasz sobie sprawy, jak zagracone jest wszystko stało się i nie jest w stanie zbyt wiele przedmiotów otaczających dziecko pomoże zmniejszyć niepokój, ponieważ jest dużo miejsca dla innych osób.

Może to być również korzystne przy próbie śledzenia bieżącego miesiąca/roku, ponieważ cały ten bałagan staje się w końcu rozpraszający, nawet jeśli na pierwszy rzut oka może wydawać się atrakcyjny lub na tyle podobny, że nie zauważysz dużej różnicy, dopóki pewnego dnia nie zdasz sobie sprawy, jak zagracone jest wszystko stał się i też nie jest w stanie

– Jeśli masz małą przestrzeń życiową, prawdopodobnie najlepiej będzie kupić mini łóżeczko zamiast kupować dodatkowy łóżeczko, jeśli funkcja gondoli nie działa samodzielnie (lub nie chcesz jej używać).