Gondola na samolot: co to jest i dlaczego jej potrzebujesz

Gondola do samolotu to nosidełko, którego można używać w samolocie. Jak to wygląda, wymiary gondoli, rodzaj materiałów użytych do wykonania gondoli do użytku w samolocie i nie tylko, dowiesz się z tego artykułu.

Co to jest gondola na samolot?

Gondola na samolot: co to jest i dlaczego jej potrzebujesz

Gondola do samolotu, znana również jako łóżeczko, to coś, co zobaczysz w samolotach dla niemowląt poniżej drugiego roku życia.

Rodzice mogą umieścić je w tych łóżeczkach lub kołyskach, które przyczepiają się do ściany obok ich siedzenia i przypinać pasami, które obejmują talię dziecka i między jego nogami.

Niektóre linie lotnicze, takie jak Delta, oferują bezpłatne korzystanie z nich wszystkim pasażerom podróżującym z dziećmi poniżej drugiego roku życia!

Inne linie lotnicze, takie jak Southwest i Virgin, pobierają 50 USD za korzystanie z gondoli, więc najlepiej sprawdzić w swojej linii lotniczej, jakie są ich zasady.

Zaletą tych łóżeczek samolotowych jest to, że mają specjalną wyściółkę, która zapobiega podrażnieniom skóry dziecka podczas lotu.

Czy gondola na samolot jest bezpieczna?

Najbezpieczniejszym miejscem do siedzenia dziecka w samolocie jest jego własne siedzenie. Jednak łóżeczka to kolejna doskonała opcja, jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, które nadal pasuje i nie ma jeszcze swojego fotelika.

Jak duża jest gondola w samolocie?

Gondole to świetny sposób na spanie dla rodziców podczas długich lotów z niemowlętami. Zalecany limit wiekowy użytkowania to osiem miesięcy, ale można go używać do momentu, gdy Twoje dziecko waży 25 funtów i waży 11 kg – mniej więcej w tym samym czasie przestanie Cię tak bardzo potrzebować.

Zalecenia dotyczące rozmiaru gondoli różnią się w zależności od wieku dziecka. Od urodzenia do drugiego roku życia dzieci potrzebują przestrzeni o wymiarach 71 x 31 cm, podczas gdy dzieci w wieku od trzech do sześciu miesięcy mają mniej niż 26 cm głębokości (10-11 cali).

Czy możesz odprawić gondolę w samolocie?

Wiele osób ma pytanie, czy mogą sprawdzić w gondoli w samolocie, więc odpowiedziałem na to pytanie tutaj. Gondole są często projektowane tak, aby można je było złożyć i schować, gdy nie są używane. Ułatwia to zabranie ich na pokład samolotu podczas podróży z maluchem.

Musisz jednak skontaktować się z linią lotniczą, z którą podróżujesz, aby upewnić się, że możesz to zrobić.

Jest to ważne, ponieważ wiele linii lotniczych zabrania pasażerom odprawiania przedmiotów, które nie mieszczą się pod ich siedzeniami lub w schowku nad głową. Jednak niektóre linie lotnicze zezwalają na to, jeśli na pokładzie jest wolne miejsce, ale zawsze najlepiej zadzwonić z wyprzedzeniem i sprawdzić dwukrotnie, zanim w ogóle spróbujesz!

Linie lotnicze zapewniają na pokładzie kilka gondoli, w zależności od samolotu. Ze względów bezpieczeństwa i przechowywania pasażerowie nie mogą wnosić do kabiny własnej gondoli.

Jak zakryć gondolę w samolocie?

Pokrowce na łóżeczko zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dziecku ciepło i przytulność podczas podróży. Gondoli są używane w wielu liniach lotniczych, ale niektóre linie lotnicze wymagają zdejmowania osłony gondoli po wejściu na pokład samolotu.

Niektóre osoby mogą używać lekkiego koca i taśmy, aby chronić swoje dziecko przed jasnymi światłami w kabinie samolotu. Dostępny jest również produkt Cozigo, który może być używany zarówno jako pokrowiec do spania na gondolę samolotu, jak i pokrowiec na wózek UV – idealny, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas długich lotów.

Niektórzy rodzice dbają o wygodę swoich dzieci, używając lekkich kocyków podczas startu/lądowania, aby nie nagrzewały się zbytnio podczas lotu w zimnym powietrzu na dużych wysokościach.

Czy możesz nosić dziecko w samolocie?

Linie lotnicze rozprawiają się z tym, jak zabierasz ze sobą dziecko. Jedynym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa podczas startu i lądowania jest noszenie nosidełka z klamrą, co znacznie ułatwia zmianę pieluch między lotami!

Istnieją różne rodzaje przewoźników. Wybieraj mądrze, ponieważ nie wszystkie sprawdzają się podczas latania, ale nie martw się: przed startem jest dużo czasu, więc w razie potrzeby zrób rozeznanie.

Jaki jest najlepszy wiek dziecka do latania?

Latanie z małymi dziećmi może być prawdziwym bólem głowy. Często jesteś wyczerpany po niewygodnym locie i masz ochotę zrezygnować z całego pomysłu z lataniem, ale z wiekiem sytuacja się poprawia!

Powszechnie wiadomo, że najlepszy czas na latanie to od trzech do dziewięciu miesięcy, kiedy dzieci nie są jeszcze mobilne. Dobrym pomysłem jest również unikanie podróżowania z niemowlętami po ukończeniu pierwszego lub drugiego roku życia, ponieważ może to być ryzykowne.

Gdzie powinienem usiąść w samolocie z dzieckiem?

Zaleca się, aby dokonać rezerwacji w tylnej części samolotu, ponieważ zazwyczaj jest to bliżej łazienek, a puste miejsca są tam częstsze.

Jeśli opieka pielęgniarska jest czymś, co będzie konieczne podczas podróży, zaleca się zarezerwowanie sobie miejsca przy oknie, aby zapewnić pewien stopień prywatności podczas tej podróży.