Gdzie zainstalować fotelik samochodowy? Pomysły!

Gdzie zamontować fotelik samochodowy? Generalnie fotelik samochodowy powinien być zawsze montowany w tym samym miejscu. Dobrym miejscem do zainstalowania jest środek tylnego siedzenia lub za jednym z przednich siedzeń.

Jeśli masz mniejszy pojazd z tylko dwoma rzędami siedzeń, zainstaluj go na odległość ramienia z każdej strony w kierunku linii środkowej samochodu, aby dzieci nie były w stanie sięgnąć i otworzyć drzwi bez nadzoru.

Gdzie zainstalować fotelik samochodowy? Pomysły!

Upewnij się, że nic nie blokuje ich drogi, jeśli spróbują to zrobić, zamykając wszystkie schowki podczas podróży. Unikaj umieszczania fotelików dziecięcych tyłem do kierunku jazdy w pobliżu poduszek powietrznych, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ mogą one poważnie zranić niemowlęta podczas wypadków lub nawet podczas normalnych manewrów podczas jazdy, takich jak hamowanie lub nagłe zatrzymanie.

Pamiętaj, że najlepiej jest unikać umieszczania fotelika dla niemowląt w miejscu, w którym w ogóle znajdują się poduszki powietrzne, ale jeśli musisz mieć taką w pobliżu, upewnij się, że fotelik samochodowy dziecka jest prawidłowo wyregulowany i nie jest zbyt blisko.

Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji fotelika samochodowego lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, która metoda montażu fotelików tyłem do kierunku jazdy jest dla Ciebie odpowiednia, skonsultuj się z lokalną strażą pożarną, która powinna być w stanie Ci pomóc, pokazując, jak to zrobić.

To samo dotyczy wszelkich innych pytań dotyczących bezpieczeństwa pojazdu, od korzystania z odpowiednich fotelików podwyższających po unikanie zasłaniania pasażerom tylnego siedzenia kierowcy, gdy podjeżdżają za ich samochody, aby mogli zatrzymać się przed wypadkiem.

Na wypadek sytuacji awaryjnych, takich jak trudne warunki pogodowe podczas podróży, miej w samochodzie mnóstwo materiałów awaryjnych, które pomogą Ci poradzić sobie z blokadami dróg, wypadkami lub innymi warunkami.

Czy 3-latek może korzystać z fotelika podwyższającego?

Foteliki podwyższające mają na celu uniesienie dziecka tak, aby pas bezpieczeństwa mógł być prawidłowo i bezpiecznie zapięty na jego ciele. Jeśli Twoje dziecko ma więcej niż cztery lata lub jest wyższe niż 40 cali, powinno używać pasów bezpieczeństwa dla dorosłych zamiast fotelika podwyższającego tak długo, jak to możliwe (niektóre stany wymagają, aby dzieci jeździły w podstawkach do 8 roku życia). Istnieją jednak wyjątki, takie jak:

* Podróżowanie samolotem – jeśli latasz w celach zarobkowych z młodszymi dziećmi, może być konieczne, aby jeździły one w samochodzie typu booster, ponieważ komercyjne linie lotnicze nie zezwalają na fabrycznie zainstalowane foteliki samochodowe na pokładzie.

* Carpooling – jeśli inni rodzice również będą przewozić Twoje dziecko po mieście, a miejsca siedzące nie są praktyczne, aby wszyscy mogli korzystać z podwyższenia, Twoje dziecko może potrzebować siedzieć w wózku przypominającym samochód.

* Marka i model pojazdu – niektóre SUV-y lub większe pojazdy nie mają odpowiedniej pozycji siedzącej dla większości foteli w wersji kabrioletowej, a także podwyższenia, co może spowodować konieczność dalszego korzystania z tych starszych niż cztery lata.

W jakim wieku dziecko może używać 3-punktowego pasa bezpieczeństwa?

Dziecko może używać trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, gdy ma 145 cm wzrostu lub więcej. Wysokość ta będzie się różnić w zależności od miejsca zamieszkania i modelu samochodu, ponieważ wszystko zależy od wzrostu Twojego dziecka.

Czy 4-latek może siedzieć w foteliku podwyższającym bez oparcia?

Jeśli masz młodsze dziecko, wybór odpowiedniego dla niego rodzaju fotelika może być trudny. Na szczęście istnieją foteliki samochodowe, które mogą dobrze współpracować z dziećmi w wieku czterech lat i nadal spełniają wszystkie przepisy i standardy bezpieczeństwa. Wiedząc, jakie funkcje powinien mieć lub oferować fotelik dziecięcy w każdym wieku, pomożesz Ci znaleźć taki, który najlepiej odpowiada jego potrzebom.

Oto kilka porad dotyczących wyboru idealnego fotelika dla dziecka bez oparcia:

* Pamiętaj, ile mają wzrostu – tylko dlatego, że konkretny model mówi „dla dzieci 40-100 funtów” nie oznacza, że ​​każdy, kto pasuje do tych wymiarów, zmieściłby się wygodnie w tym samym produkcie! Zawsze upewnij się, czy dotyczy to Twojego dziecka, mierząc od ramienia do górnej części bioder.

Powinno to dać dobry pomysł, jeśli są zbyt wysokie lub nie dla danego produktu.

* Jeśli to możliwe, spróbuj przed zakupem – nie wierz nikomu na słowo, że coś będzie pasować Twojemu dziecku bez wcześniejszego przeprowadzenia testów!

Zawsze możesz wejść do jednego z tych sklepów i usiąść z nimi, aby wiedzieć, co pasuje, a co nie działa w ogóle, w porównaniu z pomiarami, które wykonałeś w swoim własnym czasie.

* Wypróbuj różne typy, aż znajdziesz odpowiednie dopasowanie – Chociaż nie ma „idealnego” fotelika dla każdego dziecka, większość dzieci lubi niektóre z nich bardziej niż inne, ponieważ zapewnia im większą wygodę podczas jazdy na co dzień. codzienne sprawunki.

Czy 4-latek potrzebuje 5-punktowej uprzęży?

Szelki pięciopunktowe są najbezpieczniejsze dla dziecka, ale niektórzy twierdzą, że można z nich korzystać, gdy dziecko ma dwa lata. Jednak dzieci w wieku poniżej czterech lat nie mają wystarczającej siły górnej części ciała, aby wytrzymać w wypadku, więc potrzebują czegoś bardziej wspierającego, takiego jak fotelik podwyższający lub nosidełko dla niemowląt.

To naprawdę zależy od twoich preferencji i osobistego wyboru, a także od tego, jak często podróżujesz z nimi, ponieważ noszenie innego fotelika może być niewygodne, jeśli zawsze jeździsz sam, bez innych pasażerów w pojeździe.

Jeśli to nie ma zastosowania, zalecałbym używanie pięciopunktowych uprzęży do około szóstego roku życia, ponieważ w tym czasie większość dzieci nie będzie już potrzebowała dodatkowego wsparcia ze strony pasów barkowych (używają tylko pasa biodrowego).