Gdzie mogę znaleźć pas macierzyński? Przewodnik

Gdzie mogę znaleźć pas macierzyński? Istnieje wiele różnych opcji zakupu pasa podtrzymującego ciążę.

Możesz otrzymać taki ze szpitala, do którego uczęszczałeś w celu opieki prenatalnej lub zapytać, czy znają jakieś lokalne sklepy, które je sprzedają w Twojej okolicy. Ponadto większość aptek i sklepów z artykułami dziecięcymi oferuje różne marki i style.

Gdzie mogę znaleźć pas macierzyński? Przewodnik

Pas ciążowy Istnieje wiele różnych opcji zakupu pasa podtrzymującego ciążę. Możesz otrzymać taki ze szpitala, do którego uczęszczałeś w celu opieki prenatalnej lub zapytać, czy znają jakieś lokalne sklepy, które je sprzedają w Twojej okolicy.

Ponadto większość aptek i sklepów z artykułami dziecięcymi oferuje różne marki i style.

Co się stanie, jeśli zwolnię się z choroby przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego?

Jeśli zachorujesz przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego, może to mieć wpływ na to, co stanie się z Twoją pracą po powrocie. Twój pracodawca powinien nadal płacić za całą pracę, której oczekuje od kobiety w ciąży na swoim stanowisku podczas ciąży i urlopu macierzyńskiego (patrz Rozdział 15).

Jeśli nie jest to dla nich praktyczne, bez zatrudniania kogoś innego, muszą rozważyć, czy w firmie istnieje inna rola, którą można wykonać, tymczasowo zastępując lub przenosząc jednego z ich pracowników.

Powinni porozmawiać o tym zarówno z Tobą, jak i z Twoim bezpośrednim przełożonym co najmniej trzy miesiące przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego. Będziesz także potrzebować pisemnego potwierdzenia wszelkich dokonanych zmian, jeśli nie otrzymasz więcej niż cztery tygodnie wypowiedzenia (patrz sekcje 21-24).

Jaki jest tydzień kwalifikujący do zasiłku macierzyńskiego?

Tydzień kwalifikujący do zasiłku macierzyńskiego to piętnasty z kolejnych tygodni, w których byłaś zatrudniona przez pracodawcę. Pierwsze sześć tygodni znane są jako „okres kwalifikacyjny”, a kolejne 33 tygodnie znane są jako „okres ochronny”.

Aby kwalifikować się do zasiłku macierzyńskiego, musisz mieć co najmniej 26 składek Class One NI opłaconych w tym okresie kwalifikacyjnym, zanim przestaniesz pracować, aby mieć dziecko lub adoptować dziecko poniżej piątego roku życia.

Składki nie muszą być opłacane, ale powinny obejmować rzeczywisty tydzień, jeśli to możliwe, aby można je było łatwo zweryfikować w HM Revenue & Urząd celny (HMRC).

W którym tygodniu należy robić zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe to świetny sposób na uchwycenie emocji i oczekiwania na ciążę. W końcu Twoje dziecko tak szybko dorośnie! Ale kiedy jest za wcześnie lub za późno na zdjęcia ciążowe?

Niektórzy twierdzą, że nie ma „właściwego czasu” — ale to nie znaczy, że powinieneś czekać do końca trzeciego trymestru, jeśli chcesz mieć piękne obrazy na tle malowniczego tła.

Zamiast tego rozważ zrobienie zdjęć macierzyńskich w około 35-36 tygodniu (ostatni), ponieważ oznacza to mniej więcej połowę większości ciąż.

Daje to wystarczająco dużo czasu zarówno mamie, jak i jej rosnącemu guzowi, aby zadomowili się ze sobą, zanim poród rozpocznie się później, jednocześnie dając dużo miejsca na poduszkę między sesją a terminem porodu.

Używając tej zasady, zaplanuj swoje zdjęcia ciążowe około 35-36 tygodnia (najnowszy), ponieważ oznacza to mniej więcej połowę większości ciąż.

Ile miesięcy powinnaś mieć na zrobienie zdjęć ciążowych?

Odpowiedź na pytanie jest taka, że ​​zależy to od kilku czynników. Po pierwsze, przed zrobieniem zdjęć ciążowych musisz mieć co najmniej 18 tygodni ciąży, aby mieć pewność, że twarz dziecka i inne ważne cechy są w pełni rozwinięte.

Oczywiście większość kobiet nawet nie myśli o swoich zdjęciach ciążowych, dopóki nie są w około 20-24 tygodniu ciąży, aby zrobić je między 27-35+ tygodniem ciąży, więc wciąż może być trochę wzrostu dla mamy!

Po drugie, w zależności od tego, jak szybko zmieni się twoje ciało w trzecim trymestrze, będzie zależeć od tego, kiedy będzie najlepszy czas na zrobienie tych zdjęć. Jeśli poczujesz się dość duży bardzo wcześnie w drugim lub trzecim trymestrze, czekanie może być dla ciebie lepsze.

Co się stanie, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim NHS?

Możesz nie kwalifikować się do ustawowego zasiłku macierzyńskiego lub innych świadczeń. Zastanów się nad konsekwencjami finansowymi kontynuowania przerwy w karierze i czy możesz sobie na to pozwolić finansowo, zanim zrobisz całkowitą przerwę w pracy.

Może to również wpłynąć na dostęp do szkolenia umiejętności poprzez program rządowy, taki jak praktyki w ramach programu praktyk zawodowych w Anglii, który jest dostępny dla 16-24-latków, którzy nie mają kwalifikacji na trzecim poziomie (np. na poziomie A) w momencie rozpoczęcia kursu.

Twoje uprawnienia będą zależeć od aktywnego zaangażowania w program praktyk zawodowych do tego momentu, bez przerwy między zakończeniem edukacji/szkolenia a rozpoczęciem obecnej roli.

Ponadto w niektórych sektorach dostępne są różne programy branżowe, takie jak program praktyk kreatywnych i mediów lub programy marketingu cyfrowego.

W co powinnam się ubrać na plenerową sesję macierzyńską?

Ważne jest, aby nosić wygodną odzież, która nie będzie miała nic przeciwko zabrudzeniu i zamoczeniu. Ale fajnie jest też się przebrać, abyśmy mogli zrobić naprawdę piękne zdjęcia! Polecam nosić długie rękawy, spodnie lub spodnie capri z butami z zakrytymi palcami lub butami w zależności od miejsca sesji.

Możesz rozważyć zabranie ze sobą ubrania na zmianę na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, na przykład plamy z trawy z siedzenia, chodzenia po wysokiej trawie itp.

Będziemy korzystać z toalety przed każdą sesją zdjęciową, ale nadal uważamy, że najlepiej będzie, jeśli się przygotujesz! Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym! Sesje położnicze zwykle trwają od dwóch do trzech godzin, ponieważ wychodzą dopiero późnym rankiem/wcześniejszym popołudniem, więc chcesz się upewnić, że słońce nie jest zbyt ostre.

W co powinnam się ubrać na plenerową sesję macierzyńską?

W przypadku sesji plenerowych ważne jest, aby nosić odzież zakrywającą kolana i ramiona. Zastanów się, czy chcesz mieć rękawy, czy nie w dniu sesji. Duży kardigan jest zawsze świetny do ukrycia guza!

Przydaje się również, jeśli masz coś z kieszeniami, dzięki czemu mogę tam włożyć osłonę obiektywu, gdy muszę zrobić zdjęcia dłoni, stóp lub twarzy, zamiast po prostu chować ją do pustej kieszeni gdzieś w przyszłej mamie. Plus buty są fantastyczne, ponieważ zapewniają ciepło również w chłodniejsze miesiące!