Gdzie mogę zainstalować fotelik samochodowy? Pomysły

Gdzie mogę zainstalować fotelik samochodowy? Często zadawane przez rodziców pytanie, gdzie zainstalować fotelik samochodowy. Wielu początkujących jest zdezorientowanych tym – i słusznie! Nie ma łatwej odpowiedzi, ale istnieją sposoby na znalezienie właściwej odpowiedzi dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zależy to od rodzaju posiadanego fotelika samochodowego (urządzenie przytrzymujące dla dzieci), czy ma on specjalne wymagania instalacyjne (tylko dla niemowląt czy kabriolet), czy też ktoś w twoim gospodarstwie domowym wymaga specjalnych miejsc siedzących (osoby starsze, wózek inwalidzki).

Gdzie mogę zainstalować fotelik samochodowy? Pomysły

Rozważając zarówno bezpieczeństwo, jak i praktyczność, patrząc na miejsca instalacji fotelika dziecięcego, muszą być w stanie prawidłowo zabezpieczyć fotel za pomocą ZATRZASKU LUB pasa bezpieczeństwa, w zależności od tego, która metoda działa najlepiej dla danej konfiguracji.

Drugim ważnym czynnikiem, na który zwracają uwagę, jest lokalizacja pasa bezpieczeństwa pojazdu, a także to, czy będzie przeszkadzać innemu pasażerowi.

Ile jest rodzajów stopni fotelików dziecięcych?

Istnieją trzy rodzaje fotelików dziecięcych: fotelik samochodowy dla niemowląt, fotelik samochodowy z kabrioletem i podwyższenie. Każdy etap różni się w zależności od wieku i wielkości Twojego dziecka lub małych dzieci.

Jakie są 4 rodzaje fotelików samochodowych?

Istnieją cztery główne typy fotelików samochodowych: niemowlęce, kabriolet, podwyższające i kombinowane. Kupując nowy fotelik lub szukając takiego, które jest odpowiednio dopasowane do Twojego dziecka, ważne jest, aby zrozumieć te kategorie, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie dla Ciebie i Twojego dziecka.

Terminy te mogą początkowo być mylące, ale dzięki lepszemu ich zrozumieniu łatwiej będzie wybrać najlepszą opcję dla potrzeb wszystkich.

W którym roku samochód nie potrzebuje pasów bezpieczeństwa?

Bez pasów bezpieczeństwa wypadki samochodowe mogą być śmiertelne. Przepisy dotyczące pasów bezpieczeństwa zostały po raz pierwszy przyjęte w Stanach Zjednoczonych po tym, jak kierowca taksówki z Nowego Jorku został poważnie ranny przez latające szkło, a jego pasażer zginął, przelatując przez przednią szybę bez zapiętego pasa bezpieczeństwa.

Pozwał do sądu i wygrał 18 000 dolarów za odniesione obrażenia – to za mało, by pokryć rachunki za leczenie lub utratę dochodów. Orzeczenie to zainicjowało wprowadzenie przepisów dotyczących obowiązkowego używania pasów bezpieczeństwa, które wymagały od pasażerów przednich siedzeń zapinania pasów biodrowych podczas każdej podróży pojazdem począwszy od stycznia 1984 r. W 1986 r. prawo to zostało rozszerzone, aby wymagać również pasażerów na tylnych siedzeniach.

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) informuje, że od 1975 do 2012 roku nastąpił 82% spadek liczby ofiar śmiertelnych na drogach przypisywanych nieograniczonym pasażerom przednich siedzeń.

Ile lat może mieć dziecko bez fotelika?

Nie ma określonego wieku, w którym dziecko musi być, aby mogło jeździć samochodem bez fotelika lub podwyższenia. Wszystko zależy od wzrostu i wagi Twojego dziecka oraz jego poziomu rozwoju.

Co robili rodzice przed fotelikami samochodowymi?

Rodzice nie zawsze mieli luksus korzystania z fotelików samochodowych. Musieli improwizować z tego, co mogli znaleźć w domu lub zdobyć z innego źródła, na przykład z wyprzedaży garażowej krewnego.

Wynika to z faktu, że nie istniały żadne normy bezpieczeństwa w samochodach, dopóki American National Standards Institute (ANSI) nie stworzył swojej pierwszej normy w 1959 roku, która dotyczyła tylko pojazdów wyprodukowanych po 15 listopada tego roku i została zaktualizowana dwa lata później.

W zaktualizowanej wersji ustanowiono trzy różne typy instalacji: instalacje kombi; przednie zewnętrzne miejsca siedzące; i tylne zewnętrzne miejsca siedzące.

Wymagał również osprzętu do mocowania w punkcie stałym montowanym we wszystkich samochodach osobowych z wyjątkiem kabrioletów lub uniwersalnych fotelików dziecięcych, które mocuje się bezpośrednio do mocowań pojazdu zamontowanych przez producenta.

Czy musisz mieć fotelik samochodowy dla niemowląt, aby wyjść ze szpitala?

Nie, nie musisz mieć fotelika dla niemowląt. Zamiast tego pielęgniarka zapewni dziecku pielęgniarkę klasy szpitalnej i musi zostać zwrócona po wypisie ze szpitala.

Najbezpieczniej jest zwrócić ten przedmiot, a także inny sprzęt, który był używany podczas porodu lub porodu, ponieważ personel medyczny sprawdził te przedmioty przed użyciem na dziecku.

W przeciwnym razie rodzice mogą poczekać, aż kupią swój własny standardowy model po opuszczeniu placówki z nowym pakietem radości!

Czy mogę zabrać dziecko do domu w składanym foteliku samochodowym?

Tak, możesz. Jeśli Twój fotelik samochodowy w wersji kabrioletowej jest najwyżej oceniany pod względem bezpieczeństwa i komfortu dla noworodków (zobacz nasze recenzje), to tak! Istnieją jednak pewne względy, aby to zadziałało.

Najważniejszym z nich jest to, że dziecko będzie odwrócone tyłem do kierunku jazdy w drodze do domu ze szpitala lub centrum porodowego.

Oznacza to mniejszą ochronę w razie wypadku; jednak lekarze twierdzą, że jest to bezpieczniejsze niż stawianie ich twarzą do przodu, ponieważ szyje niemowląt nie są jeszcze wystarczająco silne, aby wytrzymać siłę zderzenia, jak mogłyby w tym momencie starsze dzieci.

Czy mogę pominąć fotelik samochodowy dla niemowląt?

Chociaż AAP zaleca, aby niemowlęta w fotelikach samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy były trzymane w nich do ukończenia dwóch lat, możesz przekazać swoje dziecko osobie dorosłej po około ośmiu miesiącach, jeśli spełnia wszystkie poniższe wymagania: lub jej fotelik dla niemowląt; ma ponad 20 funtów i siedzi bez pomocy.

Jeśli to brzmi jak twoje dziecko, skonsultuj się z lekarzem przed przejściem na przodem do kierunku jazdy. Aby upewnić się, że maluch jest nadal bezpieczny, gdy dorośnie, ważne jest również, aby trzymać je w ryzach przez cały czas jazdy w pojeździe – nie tylko w chwilach, gdy samochód się nie porusza (na przykład, gdy ty zaparkowałem).