Gdzie kupić ubrania ciążowe online? Przeczytaj to!

Gdzie kupić ubrania ciążowe online? Jednym z najlepszych miejsc, w których można kupić online ubrania ciążowe, jest ASOS. Ta strona oferuje szeroki wybór stylów, które można nosić na co dzień lub ubrać do pracy, przystępne ceny i bezpłatną wysyłkę bez minimalnego zamówienia!

Kolejną stroną wartą odwiedzenia jest PinkBlush Maternity. Mają urocze sukienki, topy i spodnie, które są idealne na każdy styl i na każdą okazję. Trzecie świetne miejsce na zakupy, gdy jesteś w ciąży, to Rent the Runway.

Gdzie kupić ubrania ciążowe online? Przeczytaj to!

Możesz tak nie myśleć, ale ten sklep stanie się Twoim miejscem docelowym w czasie ciąży, ponieważ oferuje tak wiele różnych opcji pod względem projektu i materiału Należy również pamiętać, że istnieje wiele innych popularnych sklepów, w których można kupować ubrania ciążowe , w tym Old Navy Gap i Target

Ile kosztuje poród w Nowej Zelandii?

Koszt urodzenia dziecka w Nowej Zelandii różni się w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się na poród. Większość kobiet, które rodzą dzieci z pomocą położnych, zapłaci łącznie około 1200 dolarów za opiekę przedporodową i koszty porodu.

Jednak możliwe jest, że opłaty te mogą ulec zmianie przed urodzeniem dziecka, więc koniecznie sprawdź u położnej lub lekarza, co według nich będzie najlepsze przy podejmowaniu decyzji, ile pieniędzy odłożyć.

Jeśli poród w domu lub w szpitalu może również wpłynąć na ceny, ponieważ niektóre szpitale pobierają wyższe opłaty niż inne, więc wcześniejsze sprawdzenie może zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu w późniejszym okresie, jeśli ceny nie są porównywalne! Należy pamiętać, że po porodzie będziesz potrzebować czasu wolnego od pracy, aby wyzdrowieć i zaopiekować się dzieckiem.

Czy mogę wziąć 15 miesięcy urlopu macierzyńskiego?

Tak, możesz. Czas wolny na urlop macierzyński zostanie określony przez Twojego pracodawcę lub dział kadr. Zwykle pełne 15 miesięcy jest dostępne, ale może zostać skrócone, jeśli Twoja firma nie jest wystarczająco duża, aby obsłużyć taką długość nieobecności w pracy.

Jeśli inne kobiety w biurze wzięły mniej niż 15 miesięcy urlopu macierzyńskiego, weź to, co wzięły, aby wszyscy byli na równych prawach po powrocie do swojej pierwotnej pracy po urodzeniu dziecka w domu, opiekując się nimi w ciągu tych ważnych pierwszych kilku lat.

Niektóre firmy oferują nawet dodatkowe świadczenia, takie jak dni wiązania matki z dzieckiem, podczas których matki otrzymują płatne zwolnienia lekarskie lub elastyczne opcje pracy, które umożliwiają pracownikom z dziećmi poniżej 18 roku życia dostosowanie godzin przepracowanych dziennie i dni przepracowanych w każdym tygodniu do ich obowiązków rodzicielskich.

Czy urlop macierzyński to 6 czy 9 ​​miesięcy?

Urlop macierzyński trwa zazwyczaj sześć miesięcy, ale młode mamy mogą mieć więcej wolnego, jeśli są fizycznie niezdolne do pracy.

Ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) pozwala większości pracowników w firmach zatrudniających 50 lub więcej pracowników do 12 tygodni bezpłatnego urlopu z ochroną miejsca pracy rocznie z określonych powodów rodzinnych lub medycznych. Zgodnie z przepisami FMLA, pracownik musi przepracować dla swojego pracodawcy co najmniej rok przed skorzystaniem z urlopu macierzyńskiego.

Po tym okresie nadal będzie się kwalifikować, o ile nie spędzili dłuższego czasu bez pracy w ciągu ostatniego roku. Jeśli chcesz odzyskać swoją pracę po wzięciu urlopu opiekuńczego zatwierdzonego przez FMLA, ważne jest również, aby nie opuszczać swojej pozycji w czasie niezdolności do ciąży, ponieważ w ramach FML A nie możesz zostać rozwiązana bez podania przyczyny podczas urlopu.

Jeśli nie kwalifikujesz się do FMLA, ale nadal potrzebujesz czasu wolnego na opiekę nad poważnie chorym dzieckiem lub współmałżonkiem, zgodnie z przepisami Ustawy o urlopach rodzinnych i medycznych (FMLA) pracodawca musi przyznać bezpłatny urlop z gwarancją zatrudnienia do 12 tygodni w roku w tych okolicznościach.

Zgodnie z tą ustawą przepisy różnią się w zależności od tego, czy pracownicy pracowali w ich firmie dłużej niż 12 miesięcy przed skorzystaniem z rodzinnego urlopu lekarskiego.

Jak długo trwa płatny urlop macierzyński w Kanadzie?

Płatny urlop macierzyński w Kanadzie wynosi 17 lub 18 tygodni i może zostać przedłużony, jeśli nowa matka ma komplikacje medyczne. Pierwsze sześć tygodni uważa się za „urlop macierzyński”.

Oboje rodzice mają dostęp do dodatkowych 37 tygodni świadczeń rodzicielskich — dzielonych między nich — po niższej stawce świadczenia niż zwykłe stawki ubezpieczenia pracowniczego.

Rodzice, którzy po urodzeniu biorą urlop w pracy, muszą również zmagać się z przepisami dotyczącymi ochrony pracy, które nakładają na pracodawców obowiązek udzielania urlopów tymczasowych na okres do 52 miesięcy przed rozwiązaniem stosunku pracy z powodu braku pracy.

Jak długo trwa urlop macierzyński w Albercie

Urlop macierzyński nie jest regulowany w Albercie, ale może być płatny lub bezpłatny. Kobiety, które kwalifikują się do zasiłku macierzyńskiego EI, mają prawo do takiej samej liczby tygodni, jak inne osoby, które ubiegają się o świadczenia u swojego pracodawcy.

Kwota będzie zależeć od tego, ile zarobiła w okresie kwalifikacyjnym i w jakiej części Kanady mieszkała podczas pracy (Alberta kwalifikuje się na 15-35 tygodni). Niektóre organizacje oferują wydłużone urlopy, które przekraczają 35 tygodni; to zależy od firmy.

Mamy powinny skontaktować się z działem HR przed rzuceniem pracy, ponieważ niektóre firmy wymagają zaświadczenia lekarskiego, jeśli bierzesz więcej niż 28 kolejnych dni wolnych od pracy. Jeśli nie ma żadnych wymagań, mamy potrzebują tylko formularza dla przyszłej mamy wypełnionego przez lekarza lub położną.