Gdzie kupić suknie ciążowe do sesji zdjęciowej? Przewodnik po najlepszych miejscach

Gdzie kupić suknie ciążowe na sesje zdjęciowe? Jest kilka miejsc, w których możesz zajrzeć. Możesz udać się do lokalnego butiku ciążowego i zapytać, czy sprzedaje suknie na sesje zdjęciowe, lub odwiedzić sklep internetowy jednego z tych butików, które sprzedają odzież ciążową, a także takie elementy garderoby, jak kombinezony, szorty i legginsy.

Istnieje również sklep Your Maternity Shop, który oferuje wszelkiego rodzaju odzież ciążową, w tym luksusowe szlafroki, piżamy i bieliznę nocną takich projektantów jak JLo Baby.

Inną opcją jest kupowanie na Etsy, gdzie istnieje wiele ofert w kategorii: szlafrok ciążowy. Nie ma znaczenia, jaki styl preferujesz – długi rękaw, krótki rękaw; otwarty przód; całkowicie przezroczysta – tutaj znajdziesz mnóstwo opcji do wyboru! Tylko upewnij się, że idealnie do Ciebie pasuje, abyś mógł go nosić nawet po porodzie.

Jak się pożegnać przed urlopem macierzyńskim?

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, gdy mój dzień pracy się skończył, było zadzwonienie i wysłanie SMS-a do wszystkich, którzy chcieli wiedzieć, że przez jakiś czas nie będzie nas w biurze.

Zawsze jest niezręcznie pożegnać się przed urlopem macierzyńskim, zwłaszcza jeśli lubisz współpracowników lub nie chcesz, aby martwili się o to, gdzie jesteś w tym czasie (problem numer jeden to zwykle „czy wszystko w porządku? Czy ona już rodzi?”) nie ma to znaczenia, ponieważ w pewnym momencie nadejdzie dzień, w którym nikt z nas nie będzie pamiętał, jak wyglądało nasze życie bez dzieci w pobliżu, więc próba powstrzymania się od płaczu może nie być już opcją.

Kiedy powinieneś powiedzieć szefowi o urlopie macierzyńskim?

Kiedy wiesz, że zbliża się twój urlop. Jeśli firma nie otrzyma zbyt wiele zawiadomień, może nie być w stanie znaleźć kogoś na czas i będzie to źle wyglądać dla obu stron, jeśli nie spróbują pomóc w opiece nad dziećmi lub w czymkolwiek innym, co ułatwi ci doświadczenie podczas odszedłeś.

Jak poprosić o dodatkowy urlop macierzyński?

Nie ma żadnych gwarancji, ale możesz poprosić pracodawcę o dodatkowy urlop macierzyński, wykonując następujące kroki:

  • Poproś o spotkanie z osobą, która może powiedzieć „tak” lub „nie”. Jeśli to możliwe, upewnij się, że ta osoba jest zaznajomiona z najlepszymi praktykami w zakresie zasobów ludzkich oraz z zasadami płatnego urlopu rodzinnego/medycznego.
  • Przyznaj, że podjęcie pracy w czasie ciąży nie było dla Ciebie łatwą decyzją – zwłaszcza w przypadku komplikacji – i że doceniasz całe wsparcie ze strony współpracowników i kierownictwa od momentu zajścia w ciążę. Pamiętaj, że w pewnym momencie zaczęli traktować cię jak wszystkich innych (i prawdopodobnie przestali pytać o poranne mdłości), więc poinformuj ich, co utrudniało ci przechodzenie przez większość ciąży.

Czy zwykły urlop macierzyński jest w pełni płatny?

Zwykły urlop macierzyński jest wypłacany według zwykłej stawki pracownika. Ma jednak pewne ograniczenia, zwłaszcza dla małych firm. Prawo wymaga, aby pracodawcy wyrównali różnicę między normalnym wynagrodzeniem pracownika a tym, co otrzymuje w okresie urlopu, jeśli zarabia mniej niż płaca minimalna.

Oznacza to, że pracownik z wynagrodzeniem minimalnym na urlopie bezpłatnym otrzymywałby od pracodawcy nie więcej niż płaca minimalna, gdy nie ma pracy, ale ktoś, kto zwykle zarabia 20 USD za godzinę, otrzyma pełną pensję (20 USD) pomniejszoną o to, co zarabia w ramach płacy minimalnej. (powiedzmy 15 dolarów).

Czy otrzymuję wynagrodzenie za dodatkowy urlop macierzyński?

Zazwyczaj nie. Większość pracodawców nie zapewnia dodatkowego płatnego urlopu z powodów macierzyńskich lub ojcowskich, ale zgodnie z ustawą o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) są zobowiązani do zaoferowania do 12 tygodni bezpłatnego urlopu.

Jednak możesz kwalifikować się do rozszerzonych świadczeń w ramach tymczasowego programu ubezpieczenia rentowego w Twoim stanie, który może pokryć wynagrodzenie podczas urlopu chronionego przez FMLA.

Jeśli nie, to w zależności od pracodawcy, możesz mieć nagromadzone zwolnienia chorobowe, które w razie potrzeby mogą zostać przeniesione na kolejny rok zasiłkowy – porozmawiaj z działem HR o tym, co jest dostępne w Twojej firmie!

Wygląda na to, że dużo się dzieje w tej dziedzinie, więc zachęcam do skontaktowania się z prawnikiem ds. zatrudnienia przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących pozostania w domu dłużej niż zezwala FMLA, gdy kwalifikujesz się do przedłużonego urlopu.

Jak przetrwać urlop macierzyński?

– Możesz komunikować się ze swoim zespołem, że bierzesz wolne i jak długo.

– Utrzymuj otwartą komunikację, nawet jeśli na początku trudno jest mówić o zbliżającym się urlopie; ludzie będą dla ciebie podekscytowani, jak również będą się martwić, że nie będą wiedzieć, co się dzieje podczas twojej nieobecności.

Ile dostanę zasiłku macierzyńskiego?

Otrzymasz określoną kwotę pieniędzy z polityki urlopów macierzyńskich Twojej firmy. Na przykład, jeśli masz roczne wynagrodzenie w wysokości 40 000 $ i dostajesz cztery tygodnie płatnego urlopu każdego roku, prawdopodobnie będziesz uprawniony do około 16 tygodni wynagrodzenia w tej samej stawce (a być może nawet więcej).

Jednak nie zawsze jest to prawdą; zależy to od tego, gdzie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych. Przepisy dotyczące macierzyństwa różnią się w zależności od stanu, a nawet w obrębie stanów (na przykład: niektóre hrabstwa Nowego Jorku oferują sześciotygodniowe urlopy ojcowskie, podczas gdy inne oferują tylko pięć). Możesz skontaktować się z lokalnym oddziałem, aby uzyskać szczegółowe informacje lub znaleźć informacje w Internecie.