Gdzie kupić Petite ubrania ciążowe? Sprawdź to

Wydaje się, że wiele kobiet w ciąży ma jedno wspólne pytanie, gdzie kupić drobne ubrania ciążowe? Lektura tego posta dostarczy ci odpowiedzi.

Jeśli masz drobną ramkę, znalezienie ubrań ciążowych pasujących do twojego rozmiaru jest niezwykle ważne. Chociaż może się wydawać, że najłatwiejszą decyzją na świecie jest zamówienie małego lub bardzo małego wierzchu strony internetowej i nazwanie go dobrą; ale może to być niesamowicie frustrujące, gdy dowiadujesz się, że nie tylko wszystko wydaje się dla ciebie zbyt duże.

Gdzie kupić Petite ubrania ciążowe? Sprawdź to

Ale teraz nie oferują nawet wymiany na inny rozmiar! Przy tak ograniczonym wyborze dostępnym u lokalnych sprzedawców detalicznych – zwłaszcza jeśli mieszkasz w mniejszych miejscowościach, w których nie ma dużej różnorodności w sklepach – kupowanie online prawdopodobnie i tak będzie najlepszą opcją.

Więc niezależnie od tego, czy mówimy o założeniu jednego z naszych topów wysokiej jakości (które zostały zaprojektowane z myślą o prawdziwych kobiecych ciałach i kształtach), czy o zamówieniu jednego w sklepie internetowym – będziesz chciał, aby Twoje opcje były otwarte pod względem wielkościowy!

Czasami nadal wydają się być trochę za duże, mimo że nasze bluzki są całkiem zgodne z rozmiarem. Zawsze możesz zamówić mały top i nazwać go dobrym, ale może to być niesamowicie frustrujące, gdy dowiesz się, że nie tylko wszystko wygląda na ciebie za duże.

Czy mój pracodawca może odmówić skrócenia moich godzin po urlopie macierzyńskim?

Odpowiedź na to brzmi: nie. Jeśli pracodawca chce, abyś skrócił godziny po urlopie macierzyńskim, potrzebuje ku temu ważnego powodu biznesowego, ponieważ w przeciwnym razie byłoby to niezgodne z prawem.

Pracodawcy nie mogą zmuszać swoich pracowników do ograniczania czasu pracy w normalnych okresach wypowiedzenia – chyba że wcześniej uzgodniono między nimi ograniczenie lub zmianę modelu pracy po urlopie rodzicielskim.

To samo powinno mieć zastosowanie, jeśli chcesz wrócić do pracy w niepełnym wymiarze godzin po ciąży i negocjowałeś już z pracodawcą, w jakich dniach/godzinach będziesz pracować z wyprzedzeniem przed udaniem się na urlop macierzyński.

Może to obejmować również powrót obojga rodziców w niepełnym wymiarze godzin po urlopie ojcowskim lub dzielonym urlopie rodzicielskim (jeśli kwalifikują się). W przeciwnym razie nadal powinieneś być w stanie negocjować sprawę bezpośrednio z pracodawcą.

Czy mogę opóźnić powrót do pracy po urlopie macierzyńskim?

Tak, ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) wymaga, aby pracownicy korzystający z urlopu macierzyńskiego wrócili do pracy po wykorzystaniu 12 tygodni urlopu bezpłatnego.

Jednak w ramach FMLA możesz opóźnić powrót do dwunastu tygodni, jeśli nie jesteś w stanie wykonać niektórych lub wszystkich obowiązków służbowych z powodu poważnego stanu zdrowia.

Na przykład pracownik może być w stanie dojść do siebie po porodzie na czas formalnych sesji szkoleniowych swojego pracodawcy, ale nadal potrzebuje kolejnych ośmiu tygodni, zanim będzie gotowy do pełnej wydajności w pracy. Decyzja, czy jest to w tym momencie wykonalne, powinna leżeć w gestii pojedynczego pracownika, a nie kierownictwa.

Jeśli poprosisz o dodatkowe okresy urlopu medycznego poza tymi dwunastotygodniowymi wydłużeniami, musisz za każdym razem przedstawić wystarczające zaświadczenie lekarskie opisujące, dlaczego nadal nie możesz wykonywać swojej pracy.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jeśli nie wrócisz do pracy po urlopie macierzyńskim, Twój pracodawca może zmniejszyć lub wycofać Twoje świadczenia. Możesz również zostać poproszony o zwrot części kosztów tych świadczeń, jeśli nie wrócisz zgodnie z ustaleniami.

Ponadto w rezultacie możesz stracić możliwości awansu i znaleźć się w pracy na mniej korzystnych warunkach po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których prawa pracownika nie mogą zostać zredukowane lub cofnięte przez pracodawcę po jego nieobecności z powodu choroby związanej z ciążą, która kwalifikuje się na podstawie przepisów urlopu macierzyńskiego (2003). Oto kilka przykładów:

  • Jeśli pracownik nie powiadomi, że jest w ciąży przed udaniem się na urlop macierzyński, ale jej umowa stanowi, że wypowiedzenie musi zostać złożone z wyprzedzeniem * Jeśli pracownik zostanie przeniesiony do innej pracy lub skrócony czas pracy
  • Jeśli kobieta zdecyduje się nie wracać po urlopie macierzyńskim.

Czy możesz wcześniej wrócić z urlopu macierzyńskiego?

Pracujący rodzice stają przed trudnym wyborem wcześniejszego powrotu z urlopu macierzyńskiego. Jedną z opcji jest osiągnięcie przez Ciebie i Twojego pracodawcy porozumienia, w ramach którego będziesz mógł wrócić przed upływem pełnego okresu uprawnień.

Umowa musi mieć formę pisemną i spełniać określone wymogi wynikające z prawa pracy, w przeciwnym razie możesz utracić część swoich uprawnień w przypadku zbyt wczesnego powrotu (np. pracownicy stali z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy, którzy nie są uprawnieni do corocznego płatnego urlopu).

Jeśli jednak możesz wymyślić solidny powód, dla którego miałoby to sens dla obu stron, może to działać dobrze, zwłaszcza jeśli istnieje elastyczność dotycząca dat rozpoczęcia.

Należy również sprawdzić, w jakim okresie obowiązuje okres wypowiedzenia, w którym każda ze stron może rozwiązać umowę bez kary, jednocześnie mogąc opiekować się chorym lub rannym członkiem rodziny.

Czy dzieci cierpią, gdy matki wracają do pracy?

Jest to problem wielu rodziców i matek, którzy wracają do pracy po urlopie macierzyńskim.

Decyzja o powrocie do pracy może być trudna, ponieważ oznacza pozostawienie dziecka pod opieką innych osób, podczas gdy Ty wyruszasz w świat i zarabiasz dochód, który pomoże utrzymać zarówno Ciebie, jak i Twoją rodzinę.

Możesz zapytać: „czy dzieci cierpią, gdy ich matki wracają do pracy?” Jak wspomnieliśmy wcześniej na tym blogu, mamy, które zdecydują się nie zostawać w domu ze swoimi dziećmi przez pierwsze kilka miesięcy przed pójściem do szkoły, odnoszą korzyści.

Obejmują one podwyższoną samoocenę, wyższy poziom wykształcenia (zwłaszcza kobiet) oraz opóźnione macierzyństwo, które, jak wykazały niektóre badania, ma w okresie pozytywnym skutki, takie jak wyższe zarobki i lepsze zdrowie psychiczne.