Gdzie kupić najtańszy kojec dla dziecka? Przewodnik

Gdzie kupić najtańszy kojec dla dziecka? Jedną z opcji jest zakup używanego kojca. Możesz je znaleźć na Craigslist, eBay lub w lokalnych ogłoszeniach. Tylko upewnij się, że przed zakupem sprawdziłeś, czy nie ma żadnych uszkodzeń.

Inną opcją są zakupy w dyskontach, takich jak Walmart lub Kmart. Często mają wyprzedane kojce po niskich cenach.

Gdzie kupić najtańszy kojec dla dziecka? Przewodnik

Wreszcie, jeśli szukasz wysokiej jakości kojca, możesz rozważyć zainwestowanie w ładny kojec. Istnieje wiele różnych marek i stylów dostępnych w Internecie i sklepach detalicznych. Tylko pamiętaj, aby przeprowadzić badania przed dokonaniem zakupu!

Jakie wady mogą mieć rodzice, którzy codziennie umieszczają swoje 11-miesięczne dziecko w kojcu?

Istnieje kilka możliwych niedogodności dla rodziców, którzy codziennie umieszczają swoje 11-miesięczne dziecko w kojcu. Jednym z nich jest to, że dziecko może zbytnio przyzwyczaić się do przebywania w kojcu i nie chcieć eksplorować lub wędrować poza nim.

Dodatkowo, jeśli dziecko spędza zbyt dużo czasu w kojcu, może nie być w stanie poruszać się tak łatwo jak inne dzieci w jego wieku i może doświadczyć pewnych opóźnień rozwojowych.

Wreszcie, jeśli w kojcu znajdują się zabawki lub przedmioty, do których dziecko może sięgnąć, może mieć obsesję na punkcie zabawy tymi konkretnymi przedmiotami i ignorować wszystko inne wokół siebie.

Chociaż są to wszystkie potencjalne wady, ostatecznie to od każdego rodzica zależy, czy codzienne korzystanie z kojca jest odpowiednie dla ich dziecka. Ostatecznie najważniejsze jest to, aby dziecko było bezpieczne i szczęśliwe.

Jak wprowadzić dziecko do kojca?

Najpierw przeczytaj instrukcje, aby upewnić się, że wiesz, jak to działa, zanim go użyjesz. Następnie ustaw kojec, w którym Twoje dziecko będzie spędzało większość czasu lub bawiło się zabawkami w środku, jeśli jest wystarczająco mobilny, aby robić to bezpiecznie poza tym obszarem.

Umieść tam dla niego (i w pobliżu) kilka bezpiecznych i odpowiednich do wieku rzeczy, takich jak grzechotki i gryzaki, a także wszelkie inne przedmioty, które mogą zapewnić mu rozrywkę, takie jak wiszące telefony komórkowe lub kolorowe skaczące piłki.

Powinieneś również położyć kilka poduszek po jednej stronie kojca, ponieważ dzieci są zwykle przyzwyczajone do spania w nocy obok mamusi, ale nie czują się komfortowo, robiąc to, gdy są z dala od nich w godzinach czuwania; więc poduszki pomogą mu poczuć się bezpieczniej i wygodniej w nowym otoczeniu.

W jakim wieku możesz umieścić dziecko w kojcu?

Niemowlę można umieścić w kojcu w każdym wieku. Niektórzy rodzice lubią go używać podczas drzemki dziecka lub gdy muszą zrobić coś w domu, podczas gdy inni chcą go jeszcze zanim ich dziecko zacznie raczkować, ponieważ bawią się w nim dzieci!

Czy kojce to dobry pomysł dla dzieci?

Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy rodzice przysięgają przy kojcach, inni uważają, że nie są one konieczne i mogą być szkodliwe dla rozwoju dziecka.

Prawda jest taka, że ​​nie ma dobrej lub złej odpowiedzi – zależy to od indywidualnej rodziny i jej wyjątkowej sytuacji.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy kojec jest odpowiedni dla Twojego dziecka:

– Ile masz miejsca w swoim domu? Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, kojec może nie być najlepszą opcją.

– Jak aktywne jest Twoje dziecko? Jeśli lubi dużo się poruszać, może nie być szczęśliwie ograniczona do małej przestrzeni.

-Czy planujesz używać kojca jako miejsca do umieszczania dziecka podczas wykonywania prac domowych lub załatwiania sprawunków? Jeśli tak, upewnij się, że jest bezpieczne.

-Jak często będzie używany kojec? Jeśli będzie używany tylko sporadycznie, może nie być warte kłopotów z jego konfiguracją i demontażem.

Ostatecznie decyzja o skorzystaniu z kojca należy do każdej rodziny. Jeśli uważasz, że przyniesie to korzyści Twojemu dziecku, zrób to! Ale jeśli nie masz pewności, nie czuj presji, aby kupić jedną – dostępnych jest wiele innych opcji.

Jak sprawić, by moje dziecko polubiło kojec?

Chociaż jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby kojec był wygodniejszy, ostatecznie wszystko sprowadza się do prób i błędów.

Podobnie jak niemowlęta przywiązują się do niektórych pluszowych zabawek, ponieważ pachną jak ich mama lub tata, tak niektóre dzieci przywiązują się do określonych tekstur w kojcu (takich jak miękkie maty). Może się okazać, że Twoje dziecko wybiera jeden obszar swojego kojca, a nie inny; to dobra wiadomość, ponieważ prawdopodobnie będzie spędzać tam większość czasu!

Ważne jest jednak, aby nie próbować zbyt mocno – jeśli Twoje dziecko nie bawi się dobrze, nie naciskaj. Jeśli wydaje się niespokojna przez dłuższy czas w ciągu dnia lub nadmiernie płacze, gdy jest zamknięta, rozważ całkowite usunięcie kojca, dopóki do niego nie dojdzie.

Niektórzy rodzice uważają, że korzystanie z kojca pomaga nauczyć ich dziecko pozostawać w miejscu i nie odchodzić. Jeśli Twoje dziecko zaczęło raczkować lub chodzić, możesz użyć pióra, aby mieć je na oku podczas wykonywania zadań w domu.

Tylko pamiętaj, aby wprowadzać ją w to stopniowo – nie zostawiaj jej tam przez cały dzień od samego początku! A kiedy wyrośnie z potrzeby kojca, przechowuj go dla przyszłego rodzeństwa lub kuzynów. Znowu się przyda!