Dlaczego dzieci wyrzucają zabawki z kojca? Przeczytaj to!

Dlaczego dzieci wyrzucają zabawki z kojca? Dzisiaj zajmę się tym, dlaczego dzieci wyrzucają swoje zabawki z podwórka. Nie powinieneś próbować „uczyć” ich prawidłowego zachowania, ponieważ wciąż się uczą.

Jest to dla nich naturalna reakcja, ponieważ hałasuje i bawi je, gdy odchodzisz od dziecka w pokoju z tymi głośnymi zabawkami lub urządzeniami, które wydają dźwięk.

Uwielbiają tworzyć dźwięki przez te przedmioty, po prostu rzucając lub upuszczając przedmioty na ziemię, co powoduje więcej hałasu niż siedzenie tam i granie w ciszy, nie powodując żadnego zakłócenia.

Te działania mogą łatwo bawić i frustrować małe dzieci, które nie mają pojęcia, co jeszcze zrobić, poza zainteresowaniem się czymś nowym wokół siebie, takim jak plac zabaw.

Kilka sugestii, które należy wziąć pod uwagę, próbując dowiedzieć się, co jeszcze można zrobić poza odebraniem im tych zabawek, gdy się nimi nie bawią, to coś w rodzaju przykrycia go kocem, odsunięcia go z powrotem lub nawet umieszczenia przedmiotu bezpośrednio w nim. z przodu, co zapewni więcej rozrywki i zainteresowania niż zwykłe rzucanie przedmiotami po ziemi przez cały dzień.

Dlatego dzieci wyrzucają swoje zabawki z kojca, ponieważ nie wiedzą jeszcze lepiej, że dostępne są inne opcje, takie jak wielokrotne upuszczanie lub rzucanie przedmiotów na podłogę, nie wiedząc, jak się zatrzymać.

Jest to jednak w porządku, ponieważ ten etap trwa najwyżej około sześciu miesięcy, zanim Twoje dziecko zacznie lepiej rozumieć swoje otoczenie, ucząc się nowych sposobów zabawy i odkrywając różne rodzaje zabawek, które nie będą powodować hałasu, gdy upuszczą je na ziemię.

Ciesz się tym etapem, póki możesz, ponieważ gdy Twoje dziecko skończy około roku, to zachowanie dość szybko ustanie!

Jak czyścić letni kojec?

Letni kojec to świetne miejsce dla Twojego dziecka, gdy jesteś na podwórku. Jeśli jednak się zabrudzi, będziesz musiał wiedzieć, jak go wyczyścić, zanim ponownie je tam włożysz. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić.

Nie należy używać żrących chemikaliów ani mydła do wnętrza wstrzykiwacza, ponieważ mogą one być szkodliwe w przypadku połknięcia przez dzieci, które mogą próbować dotykać ust podczas zabawy zabawkami wewnątrz wstrzykiwacza.

Zamiast tego wymieszaj jedną część octu z czterema częściami wody wraz z pięcioma kroplami płynu do mycia naczyń do butelki ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj wszystkie powierzchnie, na których przykleił się brud lub zanieczyszczenia, aż do wystarczającego pokrycia, gdzie po wyschnięciu nie pojawiają się już żadne plamy.

Pozostaw na dziesięć minut, aby ocet mógł rozbić brud, a następnie wytrzyj do czysta wilgotną szmatką.

Jak czyścić kojec Ifam?

Kojec Ifam to produkt dla dzieci, który jest używany od dziesięcioleci. Może trudno w to uwierzyć, ale to prawda – kojec Ifam został wynaleziony w latach 60. i od tego czasu prawie się nie zmienił!

Może to jednak sprawić, że będą one dość brudne podczas codziennego użytkowania przez malucha, więc oto kilka wskazówek, jak należy je posprzątać:

– Należy zacząć od wyjęcia z wstrzykiwacza wszelkich luźnych kawałków materiału lub drobiazgów, ponieważ mogą one spowodować ryzyko zadławienia w przypadku połknięcia.

– Przed rozpoczęciem czyszczenia zdejmij wszystkie zabawki wiszące w środku, ponieważ muszą pozostać na zewnątrz, aż wyschną.

– Oczyść obie strony, jeśli to możliwe, w tym spód, gdzie z czasem może gromadzić się brud. – Umyj w pralce lub ręcznie ciepłą wodą z mydłem.

Jak wyczyścić kojec Angelbliss?

Jeśli chcesz, aby Twój kojec wyglądał jak nowy, zalecamy użycie ściereczki z mikrofibry. Przede wszystkim przetrzyj powierzchnię ciepłą wodą z mydłem, a następnie osusz nadmiar wilgoci.

Możesz również zmieszać trochę sody oczyszczonej lub octu z roztworem czyszczącym, jeśli uważasz, że plamy są trudne do usunięcia. Nie należy jednak nakładać tej mieszanki bezpośrednio na metalowe słupki, ponieważ z czasem zmatowieją.

Zamiast tego wyszoruj każdy słupek za pomocą starej szczoteczki do zębów lub gąbki, a następnie spłucz je do czysta pod bieżącą wodą. Pamiętaj, aby nie pozostawiać nigdzie stojącej wody zbyt długo, aby nie pojawiła się pleśń!

Gdy wszystko ponownie całkowicie wyschnie (i w zależności od tego, jak często korzystasz z kojca Angelbliss!), możesz nałożyć cienką warstwę oleju kokosowego na batony, aby zapobiec ich matowieniu i rdzewieniu.

Jak czyścić matę na plac zabaw?

Mata na plac zabaw odbiera dzieciom i ich zabawkom wiele nadużyć. Nie jest niczym niezwykłym, że wymaga czyszczenia częściej niż raz lub dwa razy w roku.

Najlepszym sposobem na czyszczenie podwórka dziecka jest woda i łagodny płyn do mycia naczyń, ale są też inne dostępne opcje, jeśli nie masz pod ręką mydła.

Możesz również zmieszać trochę sody oczyszczonej i octu w paście, która usunie zaschnięte plamy z jedzenia lub plamy z trawy, które wyjdą podczas późniejszego prania pokrowca na materac.

Jeśli twoje dzieci zdrzemną się podczas drzemki, będziesz chciał pozbyć się wszystkich śladów moczu, zanim zostawisz je w spokoju, chyba że są już wyszkolone na nocnik! Teraz już wiesz, jak zadbać o czystość i higienę materaca Twojego dziecka.