Czym są biustonosze ciążowe? Odpowiedzi na pytania

W tym poście na blogu omówimy Czym są biustonosze ciążowe i inne ważne aspekty macierzyństwa. Czytaj.

Biustonosze ciążowe są specjalnie zaprojektowane z myślą o zmieniającej się sylwetce kobiety podczas ciąży. Zapewniają miejsce na klatce piersiowej, jednocześnie oferując wsparcie dla piersi, które mogą rosnąć lub być obolałe podczas karmienia piersią.

Czym są biustonosze ciążowe? Odpowiedzi na pytania

Ciąża może spowodować przyrost masy ciała, który będzie wymagał ubrań ciążowych, abyś czuła się komfortowo i stylowo przez całą ciążę.

Podobnie jak wszystkie ubrania, muszą być odpowiednio dopasowane, aby zarówno Twoje zdrowie, jak i komfort pozostały na wysokim poziomie przez cały dzień.

Czy możesz nosić plus size zamiast macierzyństwa?

Tak, możesz nosić plus size zamiast macierzyńskiego. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie kobiety są w stanie to zrobić, ponieważ ubrania będą inaczej układać się na ciałach ciężarnych niż na figurach niebędących w ciąży.

Odzież w dużych rozmiarach nie bez powodu dostarcza większe ilości materiału; zajmują więcej miejsca i rozciągają się na szerszych obszarach. Dzięki temu mogą być noszone również przez matki poporodowe, ponieważ ich brzuchy zwykle rozszerzają się po porodzie, aż do około sześciu miesięcy później, kiedy przynajmniej nieco wracają do dołu.

Więc jeśli twój brzuch nie jest jeszcze znacząco mniejszy lub już wrócił, to tak! Powinnaś spróbować noszenia w rozmiarze plus size, zanim zdecydujesz się wyłącznie na zakupy artykułów ciążowych, na wypadek gdyby nie były one w Twoim stylu.

Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar kupić sukienkę ciążową?

Zazwyczaj do wyboru są dwie opcje: rozmiar regularny lub plus size. Sukienki w dużych rozmiarach pozwolą Ci dopasować się do dziecięcego guza, jednocześnie zapewniając wygodne, luźne uczucie.

Zwykłe ubrania ciążowe są zwykle bardziej dopasowane i wyszczuplające, co może lepiej eksponować Twoje kształty niż to, co uważa się za ubrania „plus size”.

Zależy to również od tego, ile przytyjesz w czasie ciąży, ponieważ to też ma na to wpływ! Więc nie martw się, jeśli wydaje ci się to nauką rakietową – po prostu wypróbuj oba style ubierania się dla siebie! Ty wiesz najlepiej, co jest przyjemne w ich noszeniu, więc idź z tym, co sprawia, że ​​czujesz się świetnie w swojej skórze.

Kiedy potrzebuję większych rozmiarów?

Ciąża trwa zwykle 40 tygodni. Jeśli wcześniej okaże się, że potrzebujesz większych rozmiarów, możesz mieć ciążę mnogą. To wykracza poza nasz zakres dyskusji tutaj, ale jeśli tak się stanie, z przyjemnością pomożemy!

Kiedy powinnam pomyśleć o ubraniach ciążowych w dużych rozmiarach?

Będziesz ich potrzebować, gdy Twoje zwykłe ubranie zacznie być ciasne i niewygodne, gdy Twój brzuch rośnie w czasie ciąży. Przeciętna kobieta urośnie od jednego do czterech cali w talii, więc miej to na uwadze, wybierając te większe kawałki.

Ubrania ciążowe w dużych rozmiarach zwykle zaczynają się od 18 W/20 W (USA), co odpowiada mniej więcej 16-letniej odzieży damskiej / XL. Jeśli okaże się, że potrzebujesz większych rozmiarów przed tymi wytycznymi, rozważ skonsultowanie się z nami w celu uzyskania pomocy lub poproś znajomego, który może pomóc Ci przejść przez kolejne kroki.

Jaki rozmiar ma rozmiar XL?

XL to rozmiar dla kobiet w ciąży, które potrzebują wyjątkowo obszernej odzieży ciążowej. Ten rozmiar jest zwykle używany w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, więc jeśli mieszkasz poza tymi krajami, przed zakupem odzieży online ważne jest, aby sprawdzić lokalne wytyczne dotyczące rozmiaru. Jeśli nie masz pewności, co oznacza XL podczas przymierzania butów w sklepie, użyj poniższej tabeli jako odniesienia:

Rozmiary różnią się w zależności od marki — nie polegaj wyłącznie na tej tabeli!

Tabela rozmiarów odzieży ciążowej: X = 18W+ (USA) / 20W+ (Kanada) 0P = 22WP/24WP/26WP 00P = 24PP/26PP 0L= 16LLG/XXXLL

XL = 16W+ (USA) / 18W+ (Kanada) L= 12L/14L, XL lub XXL dla kobiet plus size. S-M= 0-12S/14S M-XL=0-16M.P.X.LL XS & SM = 0 – 14 regularnej długości z dodanymi odpowiednio drobną i wysoką.

Każdy spoza USA może potrzebować sprawdzić swoją lokalną tabelę rozmiarów, jeśli nie jest pewien, co to jest „XL”, ponieważ może się różnić w zależności od kraju! Jeśli chcesz wypróbować ubrania ciążowe przed zakupem online, upewnij się, że udajesz się do sklepu, w którym dostępne są fizyczne próbki, dzięki czemu dobrze wiesz, jak się czują.

Kiedy powinieneś zacząć nosić ubrania ciążowe?

Twój guzek brzuszny na ogół zacznie się pojawiać między czwartym a szóstym miesiącem ciąży, ale niektóre kobiety mogą zacząć pojawiać się już w trzecim miesiącu.

Powinnaś rozważyć noszenie ubrań ciążowych, gdy zaczynasz czuć się niekomfortowo w swoich obecnych opcjach ubioru lub gdy spodnie stają się coraz trudniejsze do zapięcia.

Jaki rozmiar kupić ubrania ciążowe

Kiedy idziesz kupić ubrania, najlepiej jest wziąć taśmę mierniczą i stare spodnie. Powinnaś być w stanie zmieścić przynajmniej jeden palec między skórą a taśmą mierniczą – jeśli nie, to nie potrzebujesz jeszcze ubrań ciążowych! Jeśli to za ciasne, wybierz jak najszybciej rozmiar lub dwa, ponieważ te dżinsy nie wytrzymają długo!

Jeśli teraz masz poranne mdłości, oznacza to, że coś w twoim ciele reaguje inaczej niż zwykle, co może sprawić, że jedzenie będzie dziwnie smakować, więc spróbuj spożywać mini posiłki przez cały dzień, a nie większe.

Pomoże to utrzymać wszystko w spokoju, dopóki nie znajdziesz tego, co działa dla Ciebie. Przed zakupem czegokolwiek innego upewnij się, że nowe ubrania zostały najpierw wyprane, zwłaszcza gdy się tego spodziewasz.