Czy istnieją ramy czasowe na korzystanie z gondoli?

Ten post na blogu pomoże Ci dowiedzieć się, kiedy nadszedł czas, aby zacząć korzystać z gondoli i zadać wiele innych pytań! Porozmawiamy o tym, jak długo niemowlęta powinny spać na różnych etapach rozwoju i w jakim wieku dzieci powinny przejść do łóżeczka.

Kołyski dla niemowląt to świetny sposób na trzymanie dziecka blisko siebie, ale istnieje coś takiego, jak zbyt blisko. Jak długo można używać kołyski dla niemowląt? Ile lat musi mieć dziecko, aby mogło bezpiecznie spać we własnym łóżeczku? To dwa pytania, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy decydują, czy chcą kupić jedno z tych specjalnych łóżek dla swoich noworodków.

Czy istnieją ramy czasowe na korzystanie z gondoli?

Jaki jest najlepszy czas na rozpoczęcie korzystania z gondoli

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. To, jak szybko lub wolno Twoje dziecko przejdzie przez te etapy rozwoju, określi, kiedy powinno przestać używać kołyski dla niemowląt i przejść do innych opcji snu.

Zanim dzieci osiągną trzy miesiące, zazwyczaj najlepiej będzie, jeśli zabierzesz im to, co może być ich najcenniejszą własnością: gondole.

W tym momencie wiele dzieci śpi tak dobrze obok mamy i tatusia, że ​​przejście do łóżeczka może być trudne, ponieważ są przyzwyczajone do bycia obok ciebie w nocy. Może to skłonić rodziców do zastanowienia się nad założeniem jednego z tych urządzeń do wspólnego spania, takiego jak współspanie, lub nawet po prostu przeniesieniem swoich maluszków na materac na podłodze w ich pokoju.

Kiedy nadszedł czas, aby przestać używać gondoli dla niemowląt?

Akt spania jest podstawową potrzebą człowieka. Noworodki nie są wyjątkiem i zazwyczaj lepiej śpią w mniejszych, przytulniejszych przestrzeniach (ponieważ bardziej przypomina im macicę).

Jeśli jej głowa lub stopy wpadają na boki gondoli, być może nadszedł czas na trochę więcej miejsca. Może również budzić się bardzo często (lub nagle) podczas snu w takim środowisku z ograniczonymi możliwościami poruszania się, takimi jak końce i rogi, które nie są w stanie pomieścić wszystkich 180 stopni bez uderzenia w coś innego!

To powiedziawszy, większość dzieci może być gotowa do 3 lub 4 miesięcy po tym, jak wyrośnie z łóżeczka; zwykle w tym okresie było wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić się do ciągłego noszenia przez cały dzień.

Jak długo można używać gondoli z niemowlęciem?

To zależy od indywidualnych rodziców i ich własnych decyzji. Niektórzy uważają, że może to być czas, kiedy dziecko zaczyna próbować wspinać się lub przewracać, podczas gdy inni uważają, że dopóki używają twardego materaca, nie ma powodu, dla którego dziecko miałoby spać w czymś innym niż gondola przed przejściem do łóżeczka.

Zależy to tylko od tego, co najlepiej sprawdza się w wyjątkowej sytuacji Twojej rodziny – pamiętaj, że każde dziecko jest inne, więc każdy etap rozwoju będzie się różnić w zależności od dziecka, co oznacza, że ​​jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich.

Skąd wiesz, kiedy dziecko jest za duże na gondolę?

Noworodki potrzebują dużo miejsca, aby rosnąć i dobrze się rozwijać. Jeśli maluch uderza głową o boki lub końce gondoli, budząc się bardzo często (lub bardzo nagle), może nadszedł czas na zwiększenie rozmiaru.

Czy powinienem owijać noworodka w nocy?

Badania pokazują, że dzieci instynktownie wyginają plecy, gdy są zszokowane nagłym hałasem lub ruchem. Dlatego w nocy należy owijać noworodka. Odruch przestrachu chroni je przed niebezpieczeństwem, a także pomaga w wyrobieniu nawyków snu na całe życie.

Czy mogę owijać dziecko z opuszczonymi rękami?

W przypadku noworodków należy je owijać z opuszczonymi rękoma i po bokach, a nie w poprzek klatki piersiowej. Zmniejsza to prawdopodobieństwo poruszania się lub zwijania w luźny chust, jednocześnie pomagając zmniejszyć wszelkie gwałtowne ruchy, które mogą być spowodowane przez hormony stresu od mamy.

Kiedy możesz przestać się martwić o SIDS?

Być może zastanawiasz się, czy możesz przestać martwić się SIDS po zakończeniu pierwszego roku życia Twojego dziecka. Rzeczywistość? To zależy od tego, kiedy zdiagnozowano u nich tę chorobę i ile mają dzisiaj lat! Większość przypadków ma miejsce przed 4 miesiącem, ale w miarę upływu czasu ryzyko będzie coraz mniejsze (w większości przypadków).

Dlaczego spanie w tym samym pokoju co dziecko zmniejsza SIDS?

Dzielenie pokoju to świetny sposób dla świeżo upieczonych rodziców, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i zdrowie. Dźwięki w tle lub poruszenia w pokoju uniemożliwiają bardzo głęboki sen, dzięki czemu dzieci śpią wygodnie, gdy śpią z Tobą, co ułatwia również karmienie piersią.

Czy mogę umieścić moje dziecko w jego pokoju w wieku 4 miesięcy?

Istnieje obawa, że ​​dzieci nie powinny spać w tym samym pokoju z osobą dorosłą po 4 miesiącach.

Jednak wiele badań wykazało, że nie jest to prawdą w przypadku ryzyka SIDS i zamiast tego najlepiej jest pozostawić je śpiące razem do 6 miesięcy lub dłużej, kiedy będą mogły całkowicie przenieść się do własnego łóżka, jeśli zajdzie taka potrzeba, bez żadnych problemów.