Czego szukać w kojcu? Przeczytaj to

Na co zwrócić uwagę w kojcu?

– Rozmiar: Upewnij się, że kojec jest wystarczająco duży, aby zmieścił się Twoje dziecko, gdy dorośnie. Większość z nich jest przeznaczona dla małych dzieci, ale niektóre mogą być używane aż do ich maluchów (około 24 miesięcy). Im większy, tym lepiej!

-Zamki bezpieczeństwa: Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, upewnij się, że między prętami lub siatką nie ma przestrzeni, w które mogłyby utknąć palce dziecka. Jeśli masz w domu ciekawskiego malucha, staje się to szczególnie ważne, aby jego małe rączki nie rozrywały żadnych zabawek i nie zaczęły żuć drutów.

-Współczynnik miękkości: miękkie krawędzie pomagają zapobiegać uderzeniom i siniakom podczas upadków, podczas gdy twardsze krawędzie mogą okazać się zbyt bolesne, jeśli spadną na jedną stronę jednocześnie. Wybieraj także przedmioty wykonane z bezpieczniejszych materiałów, takich jak plastik (zamiast bardziej niebezpiecznych, takich jak metalowe pręty).

– Sprzątanie: Jeśli planujesz używać go na różnych powierzchniach lub na zewnątrz, upewnij się, że kojec jest łatwy do czyszczenia. Na przykład, jeśli używasz na zewnątrz, wybierz jedną z wodoodpornym blatem, aby żadne wycieki nie przedostały się i nie zmoczyły zabawek dziecka itp.

– Zabawki: Niektóre kojce są wyposażone w miękkie wiszące przedmioty dla niemowląt – są one przydatne zwłaszcza do zapewnienia im rozrywki podczas zabawy w środku (zamiast tylko wpatrywania się w ściany przez cały dzień!)

Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać w zasięgu ręki żadnych drobnych zagrożeń! Mądrze byłoby również zdobyć dodatkowe fajne rzeczy. Coś nowego zawsze pomaga utrzymać ich uwagę na dłużej.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przed zainwestowaniem w kojec, jest koszt.

Jak sprawić, by moje dziecko przestało przebywać w okolicy?

– Ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczne środowisko.

Jeśli mogą dosięgnąć kominka, przenieś go, zanim zdarzy się wypadek w Twoim domu!

– Upewnij się, że w pudełku z zabawkami nie ma żadnych przedmiotów, którymi mogliby się zakrztusić lub zranić. Nie dawaj im zabawek, które rozpadają się na kawałki, ponieważ może to być równie niebezpieczne, jeśli zostanie połknięte przez Twojego malucha! Wszystkie te przedmioty należy trzymać poza zasięgiem wzroku również ze względów bezpieczeństwa.

Należy również upewnić się, że nic nie jest szkodliwe w pobliżu parapetów, na które mogą się wspinać i spadać z dużej wysokości, co jest bardzo częste, gdy małe dzieci zaczynają być bardziej aktywne w domu. Zawsze myśl z wyprzedzeniem o tym, co może się wydarzyć, abyś był przygotowany na każdą sytuację.

– Jeśli nie lubisz bałaganu związanego z zabawkami, rozważ zakup pojemników do przechowywania zabawek lub wiszących organizerów, aby zamiast tego zmieścić wszystkie ulubione przedmioty Twojego dziecka w jednym miejscu!

W ten sposób mogą z łatwością przejrzeć swoją kolekcję i odłożyć po skończeniu, nie zajmując zbyt wiele miejsca i nie robiąc bałaganu w domu.

Czy mogę postawić kojec na dywanie?

W niektórych przypadkach tak. Dopóki powierzchnia jest płaska i nie ma na dywanie żadnych rozdarć ani rozdarć, które mogłyby stanowić zagrożenie dla Twojego dziecka, powinno być dobrze.

Pamiętaj tylko, że nie możesz używać gumowych dywaników z żadnym rodzajem pisaków dla niemowląt, ponieważ mogą one powodować zadrapania, które zranią Twoje maleństwo, gdy nieuchronnie będzie się w nim czołgać.

Podczas korzystania z kojca na obszarze bez wykładziny, takim jak drewniana podłoga lub płytki, należy uważać, aby nie umieszczać go w miejscach, w których może dojść do rozlania jedzenia lub napojów, ponieważ powierzchnie te mają tendencję do wchłaniania płynów, co sprawia, że ​​środowisko jest niebezpieczne dla małych dzieci, które uwielbiam wpełzać we wszystko.

Jak sprawić, by obszar zabaw mojego dziecka był bezpieczny?

– Zawieś telefony komórkowe, aby dzieci mogły je zobaczyć na wysokości oczu. Upewnij się, że są one bezpiecznie przymocowane do sufitu za pomocą wytrzymałych sznurków i opasek zaciskowych.

– Trzymaj pluszaki, miękkie klocki, lalki itp. poza zasięgiem na wyższych półkach lub w szafach, gdy dziecko się nimi nie bawi. Nie chcesz wypchanych zabawek, ponieważ ciekawskie dziecko może oderwać kawałki.

Upewnij się również, że nie ma żadnych luźnych przycisków, które mogą odpaść podczas gry w przypadku połknięcia!

– Unikaj używania książek z obrazkami bez grubych kartek z tektury (takich jak książki z tektury) w pobliżu wspinających się dzieci, które mogą podrzeć strony z tego rodzaju książek lub rozerwać grzbiety, powodując ostre krawędzie/rogi w celu zranienia. Najlepiej trzymać książki poza zasięgiem.

– Upewnij się, że wszystkie okna mają zamontowane osłony okienne, aby zapobiec upadkom z drugiego piętra i wyżej, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko się wspina. Jeśli zdecydujesz się na rolety lub zasłony ze sznurkami, upewnij się, że osoba dorosła zawiązuje je wysoko, aby dzieci nie mogły się w nie zaplątać. Należy również uważać na zwisające zasłony, ponieważ mogą one łatwo zaczepić się o małe palce, prowadząc do obrażeń!

– Gniazda elektryczne należy zakrywać osłonami gniazdek, ale zawsze pamiętaj, że meble w pobliżu lamp nie powinny blokować dostępu do gniazdek ściennych, ponieważ stwarza to zagrożenie pożarowe. Upewnij się więc, że te wtyczki do lampek nocnych nie są zablokowane!

I wreszcie, nie zostawiaj dostępnych telewizorów na niskim poziomie głośności – w najlepszym razie jest to denerwujący hałas w tle, ale w najgorszym może doprowadzić do uszkodzenia słuchu.