Czego można się spodziewać po książeczce dla dzieci z pierwszego roku? Przewodnik

Czego można się spodziewać po książeczce dla dzieci z pierwszego roku? Książeczka dla pierwszego roku życia dziecka to świetny sposób na udokumentowanie pierwszego roku życia Twojego dziecka.

Ta książka może być wypełniona zdjęciami, rysunkami i wspomnieniami z roku. To pamiątka, którą będziesz pielęgnować przez długie lata.

Czego można się spodziewać po książeczce dla dzieci z pierwszego roku? Przewodnik

Jest wiele różnych rzeczy, których możesz się spodziewać w książeczce dla dzieci w pierwszym roku. Jedną z powszechnych czynności jest robienie comiesięcznych zdjęć swojego dziecka.

Pomoże Ci to śledzić ich wzrost i rozwój w ciągu roku. Możesz również dołączyć notatki dotyczące każdego miesiąca, takie jak ważne kamienie milowe lub zmiany w ich rutynie.

Inną popularną czynnością dla książeczek dla dzieci w pierwszym roku jest śledzenie pomiarów wagi i wzrostu. Możesz rejestrować te pomiary co miesiąc lub nawet co tydzień, w zależności od tego, jak często lekarz Twojego dziecka sprawdza te statystyki.

Możesz również dołączyć sekcję dotyczącą dokumentacji szczepień. Pomoże Ci to śledzić wszystkie szczepionki, które otrzymało Twoje dziecko i kiedy zostały podane.

Na koniec pamiętaj o dołączeniu innych ważnych szczegółów z tego roku. Być może w tym okresie Twoje dziecko postawiło pierwsze kroki lub wypowiedziało pierwsze słowa. Niezależnie od niezapomnianych chwil, które przeżyjesz, udokumentuj je w książeczce dla dzieci!

Jak zrobić książkę z miękkim panelem?

Aby zrobić miękką książkę panelową, będziesz potrzebować:

-Kawałek papieru, który jest dwukrotnie większy od gotowej książki

-Linijka lub prosta krawędź

-Nożyce

-Klej w sztyfcie

-Spinacz

-Opcjonalnie: folder kości lub coś podobnego, aby zagiąć grzbiet Twojej książki.

Przetnij papier na pół, tak aby mieć dwa kawałki, każdy o wymiarach 12″x18″. Na jednej kartce papieru narysuj linię w dół środkowej zakładki za pomocą linijki lub prostej krawędzi.

To będzie twoja przednia i tylna okładka. Po złożeniu obu kawałków papieru na pół, tak aby linie się pokrywały, wytnij wzdłuż narysowanej linii. Powinieneś mieć teraz cztery strony (dwie okładki i dwie strony wewnętrzne).

Otwórz okładki i użyj kleju w sztyfcie, aby przymocować grzbiet książki. Zamknij książkę i dociśnij, aby klej w sztyfcie dobrze przylegał.

Teraz otwórz go z powrotem i pozwól mu wyschnąć. Po wyschnięciu możesz użyć teczki do kości lub czegoś podobnego, aby pogiąć grzbiet książki, jeśli chcesz (dzięki temu będzie leżała płasko po otwarciu). Pozostało już tylko pisać na swoich stronach!

Jak zrobić książeczkę z marszczeniami dla dzieci?

Aby zrobić książkę z marszczeniami dla dzieci, będziesz potrzebować:

-Kawałek papieru o wymiarach co najmniej 11×14 cali. Jeśli chcesz, możesz użyć większej kartki papieru.

-Nożyce

-Pistolet do taśmy lub kleju i sztyfty

-Stare czasopisma, katalogi lub gazety

Zacznij od złożenia papieru na pół, tak aby miał teraz 11 x siedem cali. Następnie złóż go ponownie na pół, tak aby miał teraz pięć i pół x siedem cali. Teraz przetnij wzdłuż złożonej krawędzi aż do drugiej strony, uważając, aby nie przeciąć samej złożonej krawędzi. Rozłóż papier i powinieneś mieć długi, chudy pasek.

Zaczynając od jednego końca, zwiń papier w tubę. Zaklej taśmą lub przyklej koniec. Teraz wytnij szczeliny o każdy cal wzdłuż swojej marszczonej książki, uważając, aby nie przeciąć zwiniętej krawędzi.

Na koniec otwórz swoje stare czasopisma, katalogi lub gazety i zacznij wycinać obrazy i słowa. Przyklej je do swojej marszczonej książki, jak chcesz. Pozwól mu całkowicie wyschnąć przed użyciem!

Kiedy dziecko może wskazać obrazki w książce?

Nie możesz oczekiwać, że Twoje dziecko będzie wskazywać obrazki w książce przed ukończeniem pierwszego roku życia, ale możliwe jest, że zobaczysz, jak wskazuje rzeczy już po dziewięciu miesiącach.

W tym wieku dzieci są w stanie zrozumieć związek między tym, co widzą, a tym, co dotykają palcami. Uczą się, w jaki sposób przedmioty odnoszą się do siebie, wskazując na nie. Wiedzą również, jak daleko po coś sięgnąć, dzięki kontroli mięśni, która wynika z doświadczenia chodzenia i raczkowania.

Gdy Twoje dziecko zobaczy tę samą książkę kilka razy, będzie bardziej prawdopodobne, że zacznie samodzielnie identyfikować zdjęcia lub zwierzęta, gdy zostaniesz o to poproszony, niż czekać, aż powiesz jej, kto tam jest!

Może minąć kolejny rok po pierwszym uchwyceniu ręką przedmiotu, zanim dziecko będzie mogło go podnieść i przytrzymać, ale gdy mu się to uda (zwykle między dziewięcioma miesiącami życia), będzie mogło wskazywać na obrazki w książki również.

Co powiesz na uroczystość dla dziecka?

Ceremonia poświęcenia to szczególny czas na uczczenie narodzin nowego dziecka i oficjalne przedstawienie go swojej rodzinie i przyjaciołom. Oto kilka rzeczy, które możesz powiedzieć na dedykacji dla dziecka:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dołączyłeś do naszej rodziny”.

„Witaj na świecie, maleńka!”

„Dziękujemy za powierzenie nam tego cennego daru”.

„Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla Ciebie, Twojego dziecka i całej Twojej rodziny”.

„Niech Bóg błogosławi to dziecko życiem pełnym miłości i szczęścia”.

„Gratulujemy tego pięknego dodatku dla twojej rodziny!”

„Jesteśmy podekscytowani, widząc, jak to dziecko rośnie i uczy się o Jezusie Chrystusie”.