Co zrobić ze zdjęciami ciążowymi: pomysły na dekorowanie

W tym poście na blogu omówimy, co zrobić ze zdjęciami ciążowymi. Jeśli spodziewasz się dziecka i szukasz, co zrobić ze swoimi zdjęciami z ciąży, mamy kilka świetnych pomysłów. Niezależnie od tego, czy chcesz je podarować w prezencie, czy oprawić na ścianie, istnieje wiele sposobów na to, aby wyglądały wspaniale! Sprawdź te 4 wskazówki dotyczące dekorowania zdjęciami ciążowymi:

Pomysły na dekorowanie zdjęciami ciążowymi

1) Umieść swoje zdjęcie w atrakcyjnej ramce — to prawdopodobnie jedna z najłatwiejszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Ramki mają różne kształty, rozmiary i ceny, więc łatwo jest znaleźć to, co najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

Co zrobić ze zdjęciami ciążowymi: pomysły na dekorowanie

Możesz także wykazać się kreatywnością, używając starej ramy, która ma wartość sentymentalną, jak ta z domu dziadków, gdy byli młodsi. To może być właśnie to, czego potrzebujesz, aby Twoje zdjęcie stało się niezwykłe.

2) Zawieś je jako galerię na ścianie – możesz to zrobić, wbijając gwoździe w ulubioną tablicę korkową i powiesić je tak, jak każdy inny rodzaj zdjęcia. Jest to jeden ze sposobów na upewnienie się, że zostaną zawieszone w miejscu, w którym Ty (i wszyscy inni) zobaczysz je wiele razy w ciągu dnia.

3) Zrób kolaż – Jeśli szukasz czegoś bardziej wyjątkowego, co powiesz na zrobienie fotoksiążki? Możesz kupić strony, a nawet użyć swojego ulubionego papieru do scrapbookingu, aby je utworzyć. To będzie rozmowa każdego, kto to zobaczy!

O co mam zapytać HR w sprawie urlopu macierzyńskiego?

To ważne pytanie, które należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej o nową pracę. Dzięki temu moja rodzina i ja będziemy mogli lepiej planować, czy przydzielono nam tę szczególną rolę, czy nie.

Wiele osób w Stanach Zjednoczonych nie ma urlopu macierzyńskiego i martwi mnie to, że mam dzieci, ponieważ nie będzie nikogo, kto by się nimi zaopiekował, gdy będziemy pracować na pełny etat.

Chcemy dalej pracować, ale także w pewnym momencie stać się wspaniałymi rodzicami! Powinny istnieć zasady, w których kobiety, które zajdą w ciążę, mogą nadal pracować w swojej firmie.

Nie powinny tracić wszystkiego, na co ciężko pracowali, tylko dlatego, że urodziły dziecko! To nie jest ani sprawiedliwe, ani słuszne, więc prośba o urlop macierzyński jest koniecznością.

Czy mogę rzucić palenie na zwolnieniu lekarskim?

Jeśli zrezygnujesz z urlopu medycznego, Twój pracodawca może nie zapewnić dodatkowych świadczeń, które były częścią Twojego pakietu kompensacyjnego. Jeśli uważasz, że jest to możliwe i lepiej byłoby wrócić po wyzdrowieniu po urazach lub chorobie, konsultacja z prawnikiem ds. zatrudnienia może pomóc.

W ten sposób dowiesz się, jakie prawa i obowiązki wiążą się z wzięciem urlopu z powodów medycznych, zarówno na mocy prawa federalnego (FMLA), jak i prawa stanowego (które mogą mieć zastosowanie).

Otrzymasz również porady dotyczące innych czynników, takich jak to, ile wypowiedzenia potrzebują pracodawcy, gdy ktoś bierze urlop z powodów zdrowotnych; czy jest jakaś różnica w polityce, jeśli trwają mniej niż określoną liczbę dni; kto ma kontrolę nad tymi decyzjami w pracy – ty czy wyższe kierownictwo?; i czy możesz negocjować, jakie polisy dotyczące czasu wolnego znajdą się w Twojej umowie.

Co się stanie, jeśli z dwutygodniowym wypowiedzeniem poproszą Cię o odejście?

W takim przypadku nie musisz wyjeżdżać. Możesz zapytać ich, czy potrzebują dodatkowych kilku dni i zostać do czasu rozpoczęcia wymiany. Powinni być wyrozumiali, bo to w końcu okres wypowiedzenia!

Jak zrezygnować z urlopu?

Możesz zrezygnować z pracy podczas urlopu. Jednak w Twojej firmie mogą obowiązywać inne zasady i przepisy dotyczące pracowników, którzy biorą dłuższy czas wolny od pracy, aby zaopiekować się członkami rodziny lub sobą.

W takim przypadku skonsultuj się z działem kadr przed złożeniem jakichkolwiek listów rezygnacyjnych, aby można było przestrzegać odpowiednich okresów wypowiedzenia podczas procesu wyjścia.

W pewnych okolicznościach może być również możliwe odroczenie ostatniego dnia zatrudnienia do czasu powrotu do domu, jeśli to konieczne – na przykład w przypadkach, gdy świadczenia z tytułu zwolnienia chorobowego wygasną wkrótce po powrocie do domu z powodu choroby lub urazu.

Tego rodzaju ustalenia należy zawsze najpierw omówić bezpośrednio z działem HR, ponieważ niektórzy pracodawcy w ogóle nie dopuszczają takiej możliwości, podczas gdy inni wymagają ścisłego przestrzegania ograniczeń określonych w umowach kontraktowych.

Czy możesz zrezygnować z urlopu?

Prawdopodobnie nie. Możesz jednak zrobić sobie przerwę w pracy na urlopie, wykorzystując naliczony czas urlopu, dni osobiste lub zwolnienia chorobowe. Możesz również sprawdzić, ile niepłatnego czasu wolnego jest dostępne w podręczniku zasad firmy i/lub układzie zbiorowym pracy przed powrotem z urlopu macierzyńskiego.

Krótko mówiąc, jeśli chodzi o oszczędzanie płatnego urlopu na kolejny dzień, pracodawcy zwykle mają związane ręce z powodu przepisów stanowych i prawa federalnego zabraniających im ingerowania w prawo pracownika do korzystania z przydzielonego jej rodzinnego urlopu medycznego, ale istnieją inne opcje pracujący rodzice, którzy potrzebują kilku dodatkowych tygodni w domu bez wynagrodzenia.

Czy możesz rzucić pracę zaraz po urlopie macierzyńskim?

To trudne pytanie i nie ma łatwych odpowiedzi. Najlepiej byłoby wcześniej porozmawiać o tym z pracodawcą – a jeśli powie coś innego niż „absolutnie!” wtedy wiesz, jaką decyzję podjąłeś.

Jak poprosić o przedłużenie urlopu macierzyńskiego?

Jeśli pracujesz w Stanach Zjednoczonych, masz prawo do 12 tygodni bezpłatnego urlopu macierzyńskiego. Podczas gdy niektóre firmy oferują płatny urlop macierzyński do sześciu miesięcy po porodzie, nie jest to wymagane przez prawo i większość nie zapewnia niczego poza tym, co dałaby innemu pracownikowi na urlopie zdrowotnym lub inwalidzkim.

Ustawa o rodzinnym urlopie medycznym (FMLA) wymaga od pracodawców zatrudniających co najmniej 50 pracowników w promieniu 75 mil od lokalizacji biura, aby zezwolić rodzicom na dwanaście tygodni wolnego bez narażania się na działania odwetowe ze strony pracodawcy, jeśli coś się wydarzy w tym czasie, na przykład utrata pracy z powodu powikłań ciąży lub zmiany planów opieki nad dziećmi.

Chroni to przed dyskryminacją, ale nie ma gwarancji, że zostanie to zapewnione ani wypłaci odszkodowania, chyba że firma oferuje dodatkowe korzyści poza ochroną FMLA, których wielu nie oferuje.