Co zrobić na urlopie macierzyńskim przed narodzinami dziecka?

Co zrobić na urlopie macierzyńskim przed narodzinami dziecka? Kilka rzeczy można zrobić na urlopie macierzyńskim przed narodzinami dziecka.

Na przykład przyszła mama może chcieć poszukać opieki nad dzieckiem lub zapisać, czego chce/potrzebuje w domu, aby nie było wątpliwości, kiedy po porodzie przychodzi czas na powrót do pracy.

Co zrobić na urlopie macierzyńskim przed narodzinami dziecka?

Musi też pomyśleć, czy w tym czasie będzie potrzebować pomocy w swoim gospodarstwie domowym i ile pieniędzy będzie potrzebować na pokrycie tych wydatków.

Może nie wydawać się to efektownym zadaniem, ale przygotowanie finansowe zapewnia stres w pierwszych dniach posiadania noworodka z tobą (i zmniejsza wszelkie możliwe przyszłe żale).

Nie ma nic gorszego niż spędzenie całego dnia z niecierpliwością na wyjście, a potem uświadomienie sobie, że nie masz wystarczającej ilości gotówki w portfelu…

Co mam robić podczas urlopu macierzyńskiego?

Bądź aktywny podczas urlopu macierzyńskiego, aby zachować zdrowie. To może być trudne, ale powinieneś codziennie robić coś, co przyspiesza tętno. Nie popychaj się jednak za daleko! Twoje ciało prawdopodobnie nadal dochodzi do siebie po ciąży, więc na razie najlepiej będzie spokojniej.

Możesz również czuć się zmęczony lub odczuwać ból w niektórych obszarach ciała, co sprawia, że ​​aktywność fizyczna jest trudniejsza niż zwykle. Nie pozwól, aby to cię powstrzymało, jeśli to możliwe – po prostu zrób wszystko powoli, aż przyzwyczaisz się do powrotu do „aktywnej służby”!

Innym sposobem na zachowanie formy podczas korzystania z wolnego od pracy jest dołączenie do zajęć jogi prenatalnej z innymi kobietami w ciąży, które szukają tego samego, co ty. To świetny sposób na poznanie innych kobiet w ciąży i przyłączenie się do zdrowych zajęć podczas spędzania czasu z ludźmi o podobnych poglądach.

Czy mogę rozpocząć urlop macierzyński wcześniej niż planowano?

Tak, ale to zależy od Twojego pracodawcy. Niektórzy pracodawcy mogą pozwolić ci zacząć wcześniej, a inni nie.

Powinieneś skontaktować się z działem HR swojej firmy, aby dowiedzieć się, jaka jest polityka dotycząca urlopu macierzyńskiego w Twoim miejscu pracy.

Jeśli nie ma ustalonej zasady, możesz zapytać, czy zrobiliby wyjątek, aby uwzględnić fakt, że oboje rodzice będą w tym okresie opiekować się dzieckiem w domu.

Najlepiej nie naciskać za dużo, ponieważ czasami naciskanie na twojego pracodawcę może przynieść odwrotny skutek i spowodować, że odmówi on rozpoczęcia pracy wcześniej niż planowano – nawet jeśli technicznie jest to dozwolone!

Czy mój pracodawca może odmówić mi terminu urlopu macierzyńskiego?

W większości przypadków Twój pracodawca nie może odmówić Ci terminu urlopu macierzyńskiego, ponieważ prawo wymaga, abyś wręczył mu kopię zaświadczenia lekarskiego.

Jednak pracodawcy mogą zapytać, czy chcieliby to zobaczyć, aw niektórych przypadkach dokonać korekty czasu wolnego od pracy, o ile zmiana ta nie wpłynie negatywnie na innych pracowników, którzy wykonują swoją pracę.

Jeśli jest ktoś dostępny na stanowisko, którego nie ma w tej chwili, można przyznać zakwaterowanie, ale ogólnie, jeśli inny pracownik został poproszony o pokrycie zwolnień chorobowych lub planowanego urlopu, powinien najpierw wypełnić te luki, zanim zapyta o przejmowanie dodatkowych godzin od innych w czasach spowolnienia biznesu.

Na przykład: W pracowitym sezonie (np. latem) być może nikt nie będzie musiał przez chwilę pracować w godzinach nadliczbowych, gdy biznes jest powolny. Zimą jednak może pojawić się możliwość dokupienia dodatkowych godzin i właśnie wtedy pracodawcy mogą wpaść w kłopoty, pozwalając pracownikom na przepracowanie zbyt wielu godzin w ciągu tygodnia.

Ile rozmiarów biustonoszy wybierasz w ciąży?

Nie jest niczym niezwykłym, że podczas ciąży zwiększa się rozmiar biustonosza. Zależy to od kilku czynników, takich jak zmiany w piersiach i naturalny rozwój organizmu podczas ciąży.

Jeśli nadal nosisz biustonosz przed zajściem w ciążę, zaleca się zakup biustonoszy o jeden lub dwa rozmiary większe niż normalnie, aby mogły pomieścić w przyszłości wzrost tkanki piersi podczas tego procesu.

W miarę upływu czasu po porodzie może się okazać, że stopniowo będziesz się zmniejszać, aż powróci pierwotny rozmiar sprzed ciąży. Oznacza to, że jeśli chcesz utrzymać dobre podparcie podczas karmienia piersią, konieczne będzie kupowanie co kilka miesięcy nowych biustonoszy ciążowych.