Co to jest pokrowiec na kojec? Przewodnik

W tym poście na blogu omówimy Co to jest osłona kojca. Czytaj.

Pokrowiec na kojec to wyściełany, zdejmowany kawałek materiału, który można wykorzystać do ozdobienia lub okrycia górnej części (lub całości) kojca dziecka.

Co to jest pokrowiec na kojec? Przewodnik

Często są mocowane za pomocą rzepów i zapinane z jednej strony, aby pozostały na miejscu, jednocześnie umożliwiając rodzicom łatwy dostęp. Celem jest nie tylko ochrona dziecka przed wypadnięciem, ale także zapewnienie mu bezpieczeństwa, jeśli spróbuje samodzielnie wspiąć się na górę.

Zapobiegnie zadrapaniom podczas czołgania się pod spodem, a także zapewni ciepło podczas zimnych miesięcy bez utraty dostępności, jak mogą to zrobić niektóre inne opcje.

Większość pokrowców jest wyposażona w siatkowe obszary, dzięki którym możesz zobaczyć, co dzieje się w środku w danym momencie, co daje spokój ducha, wiedząc, że Twoje dziecko jest pod opieką.

Dlaczego dzieci płaczą w kojcach?

Często zdarza się, że niemowlęta płaczą, gdy znajdują się w kojcach. Niektórzy rodzice czują się winni z tego powodu, ale warto pamiętać, że nawet dzieci, które zazwyczaj nie płaczą, mogą nadal mieć trudne dni, w których potrzebują komfortu w znajomej przestrzeni, takiej jak własne łóżeczko lub pokój.

Jeśli Twoje dziecko płacze częściej niż zwykle, bawiąc się samotnie, zastanów się, czy coś się zmieniło; być może teraz, gdy czołga się (lub chodzi), może chcieć uzyskać dostęp do nowych obszarów lub zabawek? A może chce mniej struktury i czasu na samotność teraz, gdy jej niezależność się rozwija?

Możliwe też, że nie ma w tym nic złego! Czas na zabawę może czasami zmęczyć dzieci — sama aktywność powoduje stres dla przemęczonego ciała, więc daj dziecku przerwę przed snem, aby pomóc mu się odprężyć.

Czy kojce to dobry pomysł dla niemowląt?

Niektórzy myślą, że tak jest, ponieważ pomaga to dziecku nauczyć się granic. Istnieją jednak również dowody na to, że kojce mogą zaszkodzić rozwojowi dzieci.

Na przykład niektóre badania wykazały, że dzieci, które spędzają czas w tych kojcach, są zwykle mniej kreatywne niż te, które w ogóle ich nie używają. Mogą nawet mieć trudności z kontaktami z innymi dziećmi, gdy osiągną wiek szkolny!

Jednak powinieneś najlepiej poznać swoje dziecko i podjąć decyzję w oparciu o to, co działa dla was obojga. Jeśli pozwolenie dziecku na wolność sprawia, że ​​jest szczęśliwy, warto rozważyć grę bez niego!

Kiedy dzieci wyrastają z kojców?

Niemowlęta mogą bezpiecznie korzystać z kojców do drugiego lub trzeciego roku życia.

Jeśli Twoje dziecko może wydostać się z kojca, czas przestać używać ich jako narzędzia do ograniczania i zamiast tego zacząć zachęcać do eksploracji.

Gdy tylko dzieci mają dobrą kontrolę nad głową – zwykle między czwartym a siódmym miesiącem życia – należy je położyć na podłodze w bezpiecznych miejscach do zabawy, aby nauczyły się swobodnie poruszać bez zranienia.

Możesz chcieć usunąć poduszki spod ich głów, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko uduszenia, jeśli niemowlęta wtoczą się w nie.

Dlaczego moje dziecko płacze w kojcu?

Jak pomóc dziecku zadomowić się w kojcu.

Płacz jest dla dzieci ważnym sposobem komunikowania swoich potrzeb, a czasami będą płakać, ponieważ nadszedł czas na jedzenie lub potrzebę przytulenia z Twojej strony. Więc nawet jeśli twój maluch często krzyczy oczami w kojcu, niekoniecznie musi chcieć.

W takim przypadku upewnij się, że podczas zabawy nie ma żadnych rozpraszających go elementów (takich jak głośna muzyka) i spróbuj przybliżyć zabawki, aby zawsze mógł je widzieć, pozostając bezpiecznie w granicach obszaru jego pióra.

To da mu trochę mentalnej stymulacji, która może usunąć łzy związane z nudą! Powinny zniknąć, gdy rozwinie się jego mózg i nauczy się bawić przez dłuższy czas.

Możesz też spróbować postawić kojec dziecka w innym miejscu, ponieważ niektóre maluchy nie lubią zmian! Ale jeśli wypróbowałeś wszystkie te rzeczy, a Twoje dziecko wciąż płacze każdego dnia, gdy jest już przykute do kojca, warto skorzystać z pomocy eksperta, który może ocenić, czy jakieś ukryte problemy mogą powodować jego niepokój (np. refluks). .

Jeśli wydaje ci się, że jest to coś, co może mieć twój maluch, zabranie go do kogoś takiego jak pediatra również da ci spokój ducha – ponieważ wiedza o tym, dlaczego są zdenerwowani, znacznie ułatwi radzenie sobie ze łzami wszystkim zaangażowanym!

Czy kojec może być używany na dywanie?

Tak, może. Jednak będziesz chciał zastanowić się, gdzie znajduje się rama i jak stabilna jest przy tym. Jeśli pod obszarem gry pióra nie ma belek poprzecznych, umieszczenie go na pluszowej wykładzinie może nie działać dobrze.

Ciężar dzieci pełzających w środku może spowodować, że całość przewróci się na nie, jeśli jego nogi nie są zbyt mocne lub wystarczająco szerokie w szerokości podstawy. Musisz również upewnić się, że nie dzieje się tak w przypadku podłóg z twardego drewna, używając filcowych podkładek na wszystkich czterech rogach przed położeniem pod spodem jakichkolwiek miękkich powierzchni podłogowych, takich jak dywany lub dywany.

Pomiędzy dzieckiem a podłogą powinna zawsze znajdować się przynajmniej pewna ochrona, jeśli nie rama kojca z wystarczającą liczbą poprzeczek, aby je podtrzymać.