Co to jest pielęgniarka położnicza? Kompleksowy przewodnik

Kim jest pielęgniarka położnicza? To częste pytanie nowych rodziców. Jednak w tym artykule podkreśliliśmy przewodnik dotyczący tego, czym jest pielęgniarka położnicza. Czytaj.

Pielęgniarka położnicza to przeszkolony i wykwalifikowany specjalista, który pomaga matkom w czasie ciąży, porodu i po porodzie. Zapewniają rodzicom wsparcie emocjonalne, pomagając im w opiece osobistej lub w pracach domowych w razie potrzeby.

Co to jest pielęgniarka położnicza? Kompleksowy przewodnik

W niektórych społecznościach pielęgniarki położnicze nazywane są również doulami poporodowymi. Postnatal doula oznacza w języku greckim „służebnicę kobiet”.

Odnosi się do faktu, że są po to, aby służyć świeżo upieczonym mamom w okresie ich przechodzenia w macierzyństwo, zapewniając pomoc fizyczną w codziennych czynnościach, takich jak karmienie lub kąpanie dziecka itp., ale także wsparcie emocjonalne, w razie potrzeby porady dotyczące karmienia piersią, związek między mamą a tatą, więc wygląda na to, że wszystko jest załatwione w jednym miejscu.

Głównym celem tej usługi nie jest zastąpienie partnera, ale ułatwienie mu pracy i pomoc rodzicom we wspólnym dbaniu o wszystko.

Co się stanie, jeśli nie wrócisz do pracy po FMLA?

Zostaniesz objęty postępowaniem dyscyplinarnym. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, która wymaga urlopu w ramach FMLA, wszelkie nieobecności w pracy z powodu tej choroby lub urazu mogą być również chronione przez inne przepisy, takie jak ustawa o Amerykanach niepełnosprawnych (ADA) i sekcja 504 ustawy o rehabilitacji z 1973 r.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twój pracodawca może udowodnić, że nadmiernie utrudniłby Ci dalsze zwolnienie z pracy z powodu Twojej niepełnosprawności, nie ma obowiązku płacenia Ci za tę nieobecność.

Kiedy powiedzieć szefowi, że nie wracasz z urlopu macierzyńskiego?

To zależy od tego, jak się czujesz w związku z ciążą i pracą! Jeśli czujesz się gotowy do pracy, ale po prostu nie chcesz mieć grafiku na pełny etat, możesz wrócić do pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Jednakże, jeśli są jakieś komplikacje ze zdrowiem twoim lub twojego dziecka, które sprawiły, że podjęcie pracy jest ryzykowne (lub w ogóle nie ma opcji), rozważę poinformowanie ich wcześniej niż później, aby mogli poczynić inne przygotowania.

W tym przypadku lepiej dla was obojga. Może to być również coś, co musisz omówić z działem HR, zanim porozmawiasz bezpośrednio z szefem – zwłaszcza, że ​​FMLA zaczyna działać dopiero po 12 tygodniach urlopu macierzyńskiego. Tak więc, w zależności od tego, kiedy dokładnie zaczną się ich świadczenia, mogą nie być zobowiązani do utrzymywania Twojej pracy dla Ciebie.

Jak długo Twoja praca jest chroniona po urlopie macierzyńskim?

Po powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim prawo chroni Twoją pracę przez okres do 52 tygodni. W tym czasie jesteś chroniony przed niesprawiedliwym zwolnieniem i dyskryminacją.

Oznacza to również, że jeśli Twój pracodawca zwolni Cię niesprawiedliwie lub źle Cię traktuje z powodu wzięcia urlopu macierzyńskiego, może łamać prawo. Jeśli tak się stanie, zostanie to zakwalifikowane jako „niesprawiedliwe zwolnienie”.

Dzieje się tak, gdy pracownik odchodzi z pracy bez uzasadnionego powodu – albo dlatego, że pracodawca go zwolnił, albo zmusił do rezygnacji, czyniąc życie tak nie do zniesienia, że ​​nie ma innego wyjścia niż całkowite opuszczenie miejsca pracy.

Pracodawcy są prawnie zobowiązani do niedyskryminowania pracowników, którzy skorzystali z urlopu macierzyńskiego, przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji dotyczących wysokości wynagrodzenia, awansu, przeniesienia, szkolenia lub przy podejmowaniu decyzji o zwolnieniu.

Czy mogę rzucić pracę po urlopie macierzyńskim?

czy nienawidzisz swojej pracy? Czy jesteś gotowy, aby przejść dalej i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Odpowiedź na te pytania może brzmieć „tak”, ale zanim opuścisz swoją obecną rolę, zastanów się, dlaczego. Jeśli istnieją uzasadnione powody, dla których chcesz zrezygnować z pracy po urlopie macierzyńskim, koniecznie zrób to!

Ale upewnij się, że są to rzeczy, takie jak nie zarabianie wystarczającej ilości pieniędzy lub poczucie niedoceniania w pracy, ponieważ jeśli nie są one naprawdę tym, co sprawia, że ​​jesteś niezadowolony z tego, gdzie aktualnie pracujesz, rzucenie może okazać się większym problemem, niż byłoby to warte. Podejmując decyzję, czy rzucić palenie w trakcie/po urlopie macierzyńskim, należy pamiętać o następujących kluczowych kwestiach:

– Być może będziesz musiał rozważyć finansowe konsekwencje odejścia z pracy.

– Być może będziesz musiał pomyśleć o tym, jak czujesz się wobec swojego pracodawcy i współpracowników po urlopie macierzyńskim.

– Zastanów się dokładnie, czy czynniki zewnętrzne, takie jak warunki mieszkaniowe lub obowiązki związane z opieką nad dzieckiem, wpływają na Twoją decyzję o rezygnacji w trakcie/po urlopie macierzyńskim.

Jak uniknąć powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim?

Pomysł powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim może być przytłaczający. Wiele kobiet decyduje, czy powinny zostać w domu ze swoimi dziećmi w pełnym wymiarze godzin, ale inne znajdują się w grupie środkowej, która może potrzebować wrócić do pracy w niepełnym wymiarze godzin, jeśli to możliwe.

Będziesz mieć dużo wolnego czasu podczas urlopu macierzyńskiego, więc jeśli możesz, warto kontynuować pracę przez cały okres ciąży.

W ten sposób przyzwyczaisz się do przebywania z dala od dziecka, a dzieci i tak rosną w błyskawicznym tempie przez pierwsze sześć miesięcy! Może również pomóc w utrzymaniu pewnych umiejętności, które wykraczają poza opiekę nad niemowlęciem przez cały dzień.

Jeśli to nie jest możliwe, rozważ zrobienie czegoś innego niż to, co zwykle robisz w normalnych godzinach pracy. Pomoże Ci to zachować świeżość umysłu i być może nawet uda Ci się stworzyć kilka kreatywnych pomysłów, które mogłyby zostać utracone, gdybyś robiła to samo przez cały dzień w każdym tygodniu urlopu macierzyńskiego!