Co to jest książka dla dzieci? Ostateczny przewodnik

Czym jest książeczka dla dzieci? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, zwłaszcza gdy zaczynają. Książeczka dla dzieci to świetny sposób na udokumentowanie życia Twojego dziecka od narodzin do osiągnięcia przez nie dorosłości.

Może to być zabawny projekt dla rodziców do wspólnej pracy, który stworzy trwałe wspomnienia dla Twojego dziecka. W tym poście na blogu omówimy, czym są książeczki dla dzieci, co powinny zawierać i jak samemu je stworzyć.

Co to jest książka dla dzieci? Ostateczny przewodnik

Książeczki dla dzieci służą do śledzenia postępów w życiu Twojego dziecka. To świetny sposób, by spojrzeć wstecz na to, co zrobili i jak mali kiedyś byli. Książeczki dla dzieci mogą być bardzo proste lub skomplikowane, ale wszystko zależy od Ciebie jako rodzica, jak chcesz śledzić kamienie milowe swojego dziecka. Istnieje wiele różnych sposobów na książeczkę dla dzieci, takich jak:

Dzienniki (niezalecane) – może to być dowolny dziennik, który nie jest przeznaczony specjalnie dla niemowląt lub dzieci, więc układ jest zwykle dość prosty, z niewielką ilością miejsca na zdjęcia i bez podpowiedzi lub przypomnień o tym, jakie informacje byłyby przydatne, gdy patrząc wstecz na swoje dzieciństwo, lata później w życiu.

Problem z tą opcją polega na tym, że jeśli nie zaczniesz wypełniać go zaraz po urodzeniu dziecka, może być dość zniechęcające i czasochłonne, aby wypełnić cały dziennik informacjami retrospektywnie.

Dzienniki dla dzieci (zalecane) – Te dzienniki zostały specjalnie zaprojektowane dla rodziców, którzy chcą śledzić postępy swojego dziecka od pierwszego dnia.

Często zawierają monity o kamienie milowe w rozwoju, sekcje zdjęć i miejsce na notatki, dzięki czemu są idealnym sposobem na udokumentowanie wszystkiego, od pierwszego uśmiechu dziecka po jego pierwsze kroki. Co więcej, z pewnością będą świetnym materiałem do czytania, gdy Twoje dziecko osiągnie dorosłość.

Fotoksiążki – fotoksiążka to świetny sposób na połączenie wszystkich tych uroczych zdjęć z kamieni milowych w jednym miejscu i można ją dodawać wraz z rozwojem dziecka.

Digital Scrapbooking – jeśli podoba Ci się pomysł z notatnikiem, ale nie chcesz kłopotów z papierem, klejem w sztyfcie i całym tym jazzem, cyfrowe albumy mogą być dla Ciebie.

Istnieje wiele dostępnych online, które pozwolą rodzicom przesyłać swoje zdjęcia z kont mediów społecznościowych, takich jak Instagram (bez uprzedniego pobierania ich na komputery), co oznacza, że ​​mogą łatwo dodawać nowe treści w dowolnym momencie, nie martwiąc się o ręczną organizację wszystkiego.

Minusem jest to, że niektórzy ludzie uważają te albumy lub czasopisma za mniej osobiste niż fizyczne, ponieważ nie ma nic namacalnego w ich tworzeniu, więc patrząc wstecz, trudniej jest zapamiętać dokładnie, co się wydarzyło w każdym momencie – jednak są one idealne dla tych którzy nie mają teraz czasu, ale chcą czegoś prostego do późniejszego wykorzystania.

Nie ma dobrego ani złego sposobu na stworzenie książki dla dzieci. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wybrać to, co Ci odpowiada, a następnie trzymać się tego, aby patrząc wstecz na te wspomnienia, wszystkie były w jednym miejscu.

Jaki jest cel książeczki dla dzieci?

Książeczka dla niemowląt to specjalny album z wycinkami, w którym przechowujesz wszystkie wspomnienia z pierwszych lat Twojego dziecka. Zawiera kamienie milowe, zdjęcia i inne ważne elementy.

Możesz pokazać to dziecku, gdy dorośnie, aby wiedziało więcej o swoich początkach życia. Dlatego większość rodziców chce się upewnić, że to, co znajdzie się w tej książce, to tylko najlepsze możliwe rzeczy, które pomogą zachować te wspomnienia tak długo, jak to możliwe.

Kiedy powinieneś zacząć książkę dla dzieci?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od twoich osobistych preferencji i wieku ciążowego dziecka.

Niektórzy rodzice decydują się na rozpoczęcie pisania książeczki dla dzieci, gdy dowiadują się, że są w ciąży, podczas gdy inni czekają, aż dziecko się urodzi. Jeśli nie masz pewności, kiedy zacząć, oto kilka wskazówek:

– Jeśli chcesz udokumentować wszystko na temat swojej ciąży, zacznij jak najwcześniej. Obejmuje to śledzenie przyrostu masy ciała, wizyt u lekarza i zdjęć USG.

– Jeśli bardziej interesuje Cię dokumentowanie pierwszego roku życia dziecka, zacznij po jego urodzeniu. Obejmuje to nagrywanie kamieni milowych, takich jak raczkowanie i spacery, a także zdjęć i rysunków od rodziny i przyjaciół.

Bez względu na to, kiedy zdecydujesz się zacząć, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć spisywać ważne momenty z życia Twojego dziecka.

Jak napisać książeczkę dla dzieci?

Najlepszym sposobem na stworzenie pamiątki dla dziecka jest rozpoczęcie od konspektu, a następnie uzupełnianie szczegółów w miarę upływu czasu. Oto kilka porad:

– Zacznij od urodzenia, ale na tym nie zatrzymuj. Będziesz potrzebować miejsca na pierwsze kroki lub słowa później (a może nie). Nie ma znaczenia, czy robisz teraz tylko notatki; najważniejsze jest to, że po osiągnięciu tych kamieni milowych będzie miejsce – co nieuchronnie nastąpi.

Prostym sposobem na zrobienie tego byłoby śledzenie każdego miesiąca/roku, więc gdy coś się wydarzy, możesz po prostu wypełnić ten blok czasu.

– Zbierz wszystko. Nie chodzi tu tylko o rzeczy fizyczne, takie jak bransoletki szpitalne czy kosmyki włosów, ale także o przedmioty cyfrowe, takie jak zdjęcia i e-maile.

Zdziwisz się, ile rzeczy gromadzisz przez lata i fajnie jest mieć do tego centralną lokalizację. Książeczki dla dzieci są do tego idealne, ponieważ zwykle mają kieszenie, rękawy lub wyznaczone miejsca na pamiątki.

– Bądź kreatywny. Nie ma dobrego ani złego sposobu na zrobienie książki dla dzieci, więc bądź kreatywny w sposobie dokumentowania życia swojego dziecka. Niektórzy rodzice decydują się na robienie albumów z wycinkami, podczas gdy inni prowadzą bloga, a nawet zakładają kanał na YouTube.