Co to jest książeczka szczepień dla dzieci? Przewodnik

Co to jest książeczka szczepień dla dzieci? Książeczka dla dzieci to rodzaj książeczki, która pomaga rodzicom w śledzeniu szczepień ich dziecka.

Książka zazwyczaj zawiera miejsce na zapisanie daty i miejsca każdego szczepienia, a także wszelkich reakcji, których mogło doświadczyć dziecko.

Co to jest książeczka szczepień dla dzieci? Przewodnik

Może to być pomocne dla rodziców, którzy chcą mieć możliwość szybkiego zapoznania się z historią szczepień swojego dziecka. Ponadto wiele książeczek szczepień dla dzieci zawiera inne przydatne informacje, takie jak wykresy wzrostu i dane kontaktowe lekarza.

Jeśli szukasz sposobu na śledzenie szczepień swojego dziecka, rozważ zakup książeczki szczepień. Może to zapewnić, że Twoje dziecko będzie na bieżąco informowane o swoich zastrzykach i zminimalizuje ryzyko zarażenia się niebezpiecznymi chorobami.

Jak robi się zabawki Taggie?

Będziesz potrzebować:

-Koc lub tkanina Taggie

-Nożyce

-Nitka i igła

-Maszyna do szycia (opcja)

-Szpilki

-Nadzienie z zabawkami

Aby zrobić zabawkę, musisz najpierw wyciąć kawałek koca lub tkaniny Taggie o wymiarach około 18 cali na 18 cali. Jeśli używasz maszyny do szycia, zszyj wokół krawędzi materiału, aby uzyskać wykończoną krawędź. Jeśli nie używasz maszyny do szycia, użyj szpilek do obszycia brzegów tkaniny.

Następnie wytnij kolejny kawałek materiału o wymiarach około 12 cali na 12 cali. Będzie to wykorzystane na korpus zabawki. Zszyj lub zepnij ze sobą dwie krótkie krawędzie materiału tułowia.

Obróć materiał tak, aby prawe boki były skierowane do siebie i zszyj lub zszyj ze sobą pozostałe dwa krótkie brzegi. Stworzy to kształt tuby dla ciała zabawki. Zostaw mały otwór na jednym końcu, aby można było wypchać zabawkę farszem.

Zszyj lub przypnij otwarty koniec tuby. Teraz wypchaj zabawkę farszem, aż będzie jędrna, ale nie za ciasna. Po wypchaniu zszyj ręcznie lub maszynowo otwór w korpusie zabawki.

Na koniec wytnij kawałek koca lub tkaniny Taggie o wymiarach około 12 cali na 12 cali. Będzie to używane do ogona zabawki. Zszyj lub przypnij do siebie dwa krótkie brzegi materiału.

Obróć materiał tak, aby prawe boki były skierowane do siebie i zszyj lub zszyj ze sobą pozostałe dwa krótkie brzegi. Stworzy to kształt rurki na ogon zabawki. Zostaw mały otwór na jednym końcu, aby można było wypchać zabawkę farszem.

Zszyj lub przypnij otwarty koniec tuby. Teraz wypchaj zabawkę farszem, aż będzie jędrna, ale nie za ciasna. Po wypchaniu zszyj ręcznie lub maszynowo otwór w ogonie zabawki.

Twoja zabawka Taggie jest gotowa! Ciesz się grą ze swoim nowym przyjacielem!

Jak zrobić cichą książkę?

Sporządzanie cichej książki to łatwa część, ale sprawienie, by trzymały się razem i trwały dłużej niż jeden dzień użytkowania, może być trudne. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć:

Wybierz motyw. Motywy określają, jak będzie wyglądać Twoja spokojna książka i jakie czynności w niej zamieścisz. Niektóre popularne motywy obejmują zwierzęta, kształty i amp; kolory, liczby i listy, pory roku/święta (np. Boże Narodzenie czy Halloween), bajki (Królewna Śnieżka lub Alicja w Krainie Czarów).

Możesz też po prostu zrobić „ogólną” cichą książkę bez konkretnego tematu! Możesz nawet pozwolić dziecku zdecydować, jak ma wyglądać jego osobista cicha książka, dając mu różne opcje, takie jak te zdjęcia poniżej.

Wybierz żądane strony. Istnieje wiele różnych rodzajów stron, które możesz umieścić w swojej cichej książce, ale oto kilka pomysłów na początek:

-Strony z filcem lub inną tkaniną do stymulacji sensorycznej

-Strony z prostymi rysunkami lub zadaniami do ukończenia dla dzieci (np. kolorowanie, rysowanie, kropka-kropki)

– „Kieszenie” wykonane z tkaniny lub filcu, w które można umieścić drobne przedmioty

-Płyty sensoryczne o różnych fakturach (np. papier ścierny, nierówne tkaniny, miękka guma piankowa)

– Karty sznurowane

Gdy już zorientujesz się, jakie strony chcesz, naszkicuj, jak będą do siebie pasować i sporządź listę wszystkich potrzebnych materiałów.

Wybierz okładkę i udekoruj ją! Cicha książka jest tak dobra, jak jej okładka, więc poświęć trochę czasu, aby wybrać coś, co pasuje do Twojego tematu lub osobowości dziecka. Możesz znaleźć świetne okładki w sklepach rzemieślniczych, takich jak Michaels, Hobby Lobby, Joann Fabrics & Rzemiosło (wszystkie zlokalizowane w większości dużych miast).

Możesz też wykazać się kreatywnością, używając starego papieru do scrapbookingu z domu – istnieje wiele opcji na prawie każdy budżet!

Zbierz zapasy: Większość z tych przedmiotów można znaleźć w każdym sklepie z tkaninami (nawet w Walmart), ale jeśli nie masz dostępu do jednego w pobliżu, spróbuj najpierw przejść do Internetu, zanim wyruszysz w kosztowną wycieczkę.

-Tkanina: Będziesz potrzebować wielu różnych rodzajów i kolorów materiałów na swoje strony. Filc bawełniany i polar to świetne opcje, ponieważ są miękkie i stosunkowo niedrogie.

-Materiały do ​​szycia: igły, nici, nożyczki, szpilki itp.

Wyściółka: to zapewnia stabilną książkę i sprawia, że ​​jest trwalsza. Włókno poliestrowe jest dobrym rozwiązaniem, ale możesz również użyć mrugnięcia lub nawet starej poszewki na poduszkę.

-Ribbon/Elastic: Do łączenia stron razem (więcej na ten temat później)

Po zebraniu wszystkich materiałów zacznij szyć! Najłatwiej to zrobić, tworząc „strony”, które można zszywać jak książkę. W ten sposób musisz szyć tylko wokół krawędzi każdej strony, a nie całą rzecz na raz.

Wskazówka: użyj ściegu zygzakowatego, aby uzyskać dodatkową trwałość.

Po zszyciu wszystkich stron nadszedł czas na dodanie wiązania. Możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą wstążki lub gumki. Aby użyć wstążki, po prostu zawiąż ją wokół środka cichej książki i zawiąż ją mocno.

Jeśli zamiast tego chcesz użyć gumki, wytnij dwa kawałki o długości około 18-24 cali (w zależności od tego, jak duża jest twoja książka).

Przyszyj każdy koniec gumki po przeciwnych stronach okładki, a następnie naciągnij ją, aż będzie wystarczająco ciasna, aby utrzymać wszystkie strony razem.

Wskazówka: Aby mieć pewność, że Twoja cicha książka pozostanie zamknięta, przyszyj guzik z jednej strony i przełóż go przez otwór innego guzika (lub po prostu zawiąż wstążkę na obu końcach). Dzięki temu wszystko będzie na miejscu, gdy będziesz je nosić!

Możesz również ozdobić niektóre części swojej książki obrazkami, rysunkami lub naklejkami. Jest to opcjonalne, ale może dodać trochę stylu, jeśli zostanie zrobione dobrze!

I tak robi się cichą książkę! Może to zająć trochę czasu i praktyki, ale po ukończeniu te projekty są świetne dla dzieci z autyzmem, ponieważ nigdy nie będą się nudzić grając w gry w ich wnętrzu – a rodzice również uwielbiają mieć coś nowego na rękach.