Co to jest kabriolet samochodowy? Wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest fotelik samochodowy z kabrioletem? Kabriolet to rodzaj fotelika samochodowego dla niemowląt, który może być używany w wielu etapach.

Najpopularniejszymi typami są siedzenia zwrócone tyłem do kierunku jazdy, które zwykle mogą pomieścić dzieci o wadze do 40 lub 45 funtów; przodem do kierunku jazdy foteliki dla małych dzieci i starszych dzieci.

Co to jest kabriolet samochodowy? Wszystko co musisz wiedzieć

Foteliki podwyższające, które mocują pas biodrowy małego dziecka wokół bioder, a nie na brzuchu, jednocześnie zabezpieczając dolną część szelek naramiennych osoby dorosłej po obu stronach klatki piersiowej małego dziecka; oraz podstawki bez pleców, które pomagają starszemu dziecku ustawić pozycję tak, aby mogło korzystać tylko z pasa biodrowego pojazdu, zamiast być zabezpieczone zarówno nim, jak i pasem naramiennym.

Do kabrioletów do wyboru są trzy-, cztero-, pięcio-, sześcio-, siedmio-, a nawet osiem w jednym.

Jak działa fotelik samochodowy typu „wszystko w jednym”?

Fotelik samochodowy typu „wszystko w jednym” to fotelik samochodowy, który może być używany dla niemowląt o różnej wadze i rozmiarach. Górne otwory szelek pozostają nieruchome na tej samej wysokości, a dolna część automatycznie dostosowuje się do wzrostu dziecka.

Pomaga to lepiej wykorzystać jedno siedzenie, niż gdyby miało pomieścić niemowlę do około 20 funtów (lub około dwóch lat).

Ponieważ niektóre dzieci potrafią samodzielnie podnieść głowę wcześniej niż inne, ten rodzaj kabrioletu oferuje rodzicom młodszych niemowląt kolejną opcję bezpiecznego zabezpieczenia ich na miejscu w pojeździe.

Dzięki pięciopunktowemu systemowi uprzęży wraz z drążkiem stabilizującym pod spodem, pasek mocujący na ramionach zwrócony tyłem do kierunku jazdy wspiera górną część ciała jak pas bezpieczeństwa, a amortyzacja przy uderzeniu bocznym zapewnia bezpieczeństwo. Właśnie dlatego fotelik samochodowy typu „wszystko w jednym” sprawdza się jako pierwszy system przytrzymujący dla dziecka.

Czy foteliki samochodowe z kabrioletem mogą być używane dla noworodków?

Składane foteliki samochodowe mogą być używane dla noworodków, o ile dziecko mieści się w foteliku. Oznacza to, że istnieje uprząż, która je zabezpiecza, a także zapewnia wystarczające wsparcie, aby nie przewracały się zbytnio.

Składana część tego typu fotelików dziecięcych odnosi się do ich zdolności do zmiany na różne tryby, takie jak przodem lub tyłem do kierunku jazdy, w zależności od wieku dzieci i preferencji.

Kabrioletowe foteliki samochodowe zwykle zaczynają się od około 200 USD, co nie jest drogie, ale też nie jest tanie! Ale powinien zachować wszystkie pięciogwiazdkowe oceny od osób, które kupiły i zrecenzowały ten produkt na stronie Amazon.

Ile musisz ważyć, aby usiąść na miejscu pasażera?

Podczas jazdy na siedzeniu pasażera możesz ważyć tyle, ile chcesz. Wymagania dotyczące masy dla różnych pojazdów są różne, więc najlepiej jest skontaktować się z lokalnym Departamentem Pojazdów Motorowych (DMV) przed przyjęciem jakichkolwiek założeń dotyczących tego, ile musisz ważyć, aby skorzystać z tego przywileju.

Kiedy powinienem zmienić swoje dziecko z pięciopunktowej uprzęży na fotelik podwyższający?

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca zmianę, gdy mają od 40 do 80 funtów lub więcej niż cztery lata, nawet jeśli różni się to w zależności od producenta (tj. Siedzenia Britax Kids osiągają do 75 funtów).

Jeśli zdecydujesz się po ukończeniu czterech lat, będzie musiał użyć urządzenia wspomagającego pozycjonowanie pasa dla dorosłych do wysokości co najmniej 57 cali, która może być używana do wieku ośmiu lat. Istnieją inne czynniki, takie jak limity wzrostu i wagi dla każdego typu fotelika podwyższającego, które również będą się różnić.

Jeśli Twoje dziecko ma od 40 do 80 funtów, powinno być w nosidełku z wysokim oparciem z podparciem głowy do co najmniej 57 cali wzrostu lub ośmiu lat. Ponownie, może się to różnić w zależności od producenta, dlatego ważne jest, aby przed zmianą sprawdzić limity wzrostu i wagi.

Niektóre siedzenia wymagają również prowadnicy górnego pasa barkowego dla dzieci poniżej czwartego roku życia, co może nie być bezpieczne dla starszych dzieci, które chcą skrzyżować ręce na podłokietnikach za nimi, ponieważ nad tą częścią uprzęży muszą znajdować się dwa pełne otwory na pasy dla dorosłych (jeśli używasz jednego).

Jeśli masz obawy dotyczące instalacji, ponieważ przekracza on limit wagi pięciopunktowej uprzęży, ale nie spełnia jeszcze tych wymagań, skontaktuj się z producentem fotelika samochodowego w celu uzyskania porady.

Są to ogólne wytyczne, których należy przestrzegać, jeśli planujesz używać podstawki z wysokim oparciem z podparciem głowy do co najmniej 57 cali wzrostu lub ośmiu lat, ale mogą się one nieznacznie różnić w zależności od marki, a niektóre dzieci mogą używać podstawek do pozycjonowania pasa jeszcze dłużej, podczas gdy inne potrzebują więcej funkcji, które są dostarczane ze wzmacniaczami z wysokim oparciem.

Dlatego ważne jest, aby sprawdzić instrukcję obsługi fotelika samochodowego przed podjęciem decyzji o tym, kiedy Twoje dziecko będzie mogło bezpiecznie przejść przez to przejście, ponieważ każde dziecko ma inne potrzeby zachowania bezpieczeństwa.

Jak długo foteliki samochodowe Graco są przydatne w Kanadzie?

Kilka czynników decyduje o tym, jak długo fotelik samochodowy będzie trwał w Kanadzie, ale ogólną zasadą jest uwzględnienie wagi dziecka. Większość fotelików samochodowych Graco ma datę ważności około sześciu lat od daty ich produkcji.