Co to jest kabriolet samochodowy? Wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest fotelik samochodowy Cabrio? Kabrioletowe foteliki samochodowe są przeznaczone dla dzieci, które wyrosły z fotelika dla niemowląt i mogą wspierać niemowlęta/niemowlęta o wadze do 40 funtów (35 funtów w Kanadzie)

Kabriolety wykorzystują ten sam system, co nosidełka dla niemowląt, ale są skierowane do przodu, a nie do tyłu; dlatego mogą być używane z systemami LATCH lub bezpiecznie instalowane na tylnym siedzeniu pojazdu za pomocą pasa biodrowego tylko wtedy, gdy chcesz zaoszczędzić pieniądze na opłatach instalacyjnych, robiąc to samodzielnie w domu.

Co to jest kabriolet samochodowy? Wszystko co musisz wiedzieć

Kabriolet jest również znany jako pięciopunktowa uprząż, która wykorzystuje paski, które przechodzą przez oba ramiona, jeden między nogami i pod kroczem lub do tyłu w poprzek bioder, w zależności od modelu, w celu zabezpieczenia dziecka przed zdjęciem wyściółki z dolnej części podczas odpinania górnej części i podnoszenie dziecka.

Fotelik podwyższający

Foteliki podwyższające są przeznaczone dla dzieci, które nie muszą już używać pięciopunktowego systemu uprzęży po ukończeniu czterech lat (cztery w Kanadzie).

Foteliki podwyższające utrzymują dziecko na wysokości około 80% wysokości pasa bezpieczeństwa dla osoby dorosłej; dlatego muszą być używane z obydwoma pasami biodrowymi/barkowymi LUB jeśli dostępny jest tylko jeden pas biodrowy, powinien on przechodzić przez dolną część brzucha i klatkę piersiową, bezpiecznie naciskając na biodra/obojczyk NIE na talię, ponieważ spowoduje to poważne obrażenia podczas wypadków samochodowych.

Niektóre opcje podwyższaczy mogą służyć jako kolejna opcja fotelika samochodowego, co oznacza, że ​​można je łatwo przenosić z pojazdu do pojazdu bez konieczności zajmowania wielu miejsc – te kabrioletowe dopalacze wchodzą również w grę, gdy mniejszy pasażer osiągnie 40 funtów lub więcej.

Foteliki podwyższające są ważne, ponieważ pomagają prawidłowo ułożyć pasy bezpieczeństwa dla dorosłych na górnej części ud, miednicy/brzuchu i klatce piersiowej, bezpiecznie dociskając biodra/obojczyk NIE do talii, ponieważ spowoduje to poważne obrażenia podczas wypadku samochodowego.

Jaką wagę może opiekować moje dziecko przodem do kierunku jazdy?

Twoje dziecko powinno mieć co najmniej 22 funty i mieć rok, zanim będzie skierowane przodem do kierunku jazdy. Pamiętaj o limicie wagowym Twojego fotelika samochodowego, ponieważ może on różnić się od tego zalecenia.

Wiele siedzeń ma masę około 40-50 funtów, więc gdy nie będą już mogli korzystać ze swojego kabrioletu lub uprzęży przodem do kierunku jazdy, będziesz potrzebować podwyższenia z wysokim oparciem. Od urodzenia do około czwartego roku życia dzieci częściej umierają (i ranią innych) w wypadkach, jeśli jeżdżą tyłem do kierunku jazdy niż przodem do kierunku jazdy.

Dzieci powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, aż osiągną limity wzrostu/masy na swoim foteliku typu cabrio lub na szelkach.

Kiedy moje dziecko przenosi się do podwyższenia z pozycjonowaniem pasa?

Twoje dziecko nie powinno już potrzebować podwyższenia, jeśli ma odpowiednio ułożone pasy naramienne, aby pasowały do ​​pasów bezpieczeństwa pojazdu.

Zwykle dzieje się to w wieku około ośmiu lat, ale może się różnić w zależności od dziecka i jego wzrostu. Przed zakupem upewnij się, że wiesz, który typ boostera jest dla nich odpowiedni: boostery z wysokim oparciem zapewniają lepszą ochronę przed uderzeniami bocznymi niż modele bez pleców.

Jeśli to możliwe, wypróbuj osobiście różne rodzaje, aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko czuło się z nimi komfortowo, zanim kupisz jeden w Internecie lub nawet w sklepie .

Czy są jakieś obawy dotyczące bezpieczeństwa, o których powinienem wiedzieć?

Jeśli dzieci jeżdżą bez odpowiednich urządzeń przytrzymujących, takich jak foteliki samochodowe z pasami lub urządzenia wspomagające pozycjonowanie pasów, mogą pojawić się dodatkowe zagrożenia – nie tylko podczas wypadku, ale także w normalnych warunkach jazdy.

Przed jazdą bez opiekuna dzieci muszą znajdować się w odpowiednim foteliku samochodowym, podwyższeniu lub innym urządzeniu przytrzymującym dostosowanym do ich wzrostu i wagi .

Nie trzymaj dziecka na kolanach podczas jazdy, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne, nawet jeśli jest przypięte do odpowiedniego urządzenia zabezpieczającego, takiego jak fotelik samochodowy z pasami.

Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko wyrosło ze swojego obecnego wyposażenia ochronnego?

Wymagania dotyczące wzrostu i masy różnią się w zależności od marki kabrioletów lub foteli z pasami, więc upewnij się, że oba pomiary porównałeś ze specyfikacjami określonymi przez producenta: zalecenia te można zwykle znaleźć na etykiecie przyszytej do samego produktu, ale niektóre mogą wymagać sprawdzenia w górę online (sprawdź nasze wskazówki).

Instrukcje powinny również zawierać wskazówki, kiedy przenieść dziecko do podwyższenia pozycjonującego pas lub innego odpowiedniego systemu przytrzymującego.

-Powinieneś skontaktować się z producentem samochodu, aby dowiedzieć się, co jest odpowiednie dla Twojego pojazdu.

-Twoje dziecko potrzebuje własnego sprzętu ochronnego, który odpowiednio do niego pasuje; obejmuje to buty, rękawice, kaski itp.

-Najważniejszą zasadą, której możesz nauczyć dzieci zachowania bezpieczeństwa w samochodach, jest „zapinanie pasów!” Muszą wiedzieć, że pasy muszą nosić nie tylko dorośli, ale także maluchy.

W jakim foteliku powinno być dziecko o wadze 40 funtów?

Najlepszy jest fotelik przodem do kierunku jazdy z uprzężą.

Czy moje 6-letnie dziecko może siedzieć na podwyższeniu?

Jeśli Twoje dziecko jest za małe na standardowy pas bezpieczeństwa, będzie musiało siedzieć w odpowiednim foteliku samochodowym. Kiedy są gotowi na fotelik podwyższający, mogą z niego korzystać do ukończenia 12 roku życia.

Najbezpieczniejszą opcją byłoby poczekanie, aż ich kości rozwiną się na tyle, aby korzystanie z jednego z tych fotelików nie zagrażało bezpieczeństwu.

Uwaga: Przed podjęciem tej decyzji najlepiej skonsultować się z pediatrą! Jeśli czujesz, że do tego czasu przerosną wymagania dotyczące wzrostu i masy ciała – NIE wkładaj ich wcześniej do wózka bez pleców (nawet jeśli niektórzy rodzice wybierają tę drogę).

To naraża dzieci na ryzyko podczas wypadków, gdy nie ma żadnego podparcia głowy! Zamiast tego porozmawiaj o zainwestowaniu w inny kabriolet, który ma wyższy limit wagi i wzrostu.