Co sprawia, że ​​książka dla dzieci? Przewodnik dla początkujących

Co sprawia, że ​​książka dla dzieci? Książeczki dla dzieci to świetny sposób na zachowanie wspomnień z rosnącego pakietu radości. Książeczka dla dzieci jest również dobrym sposobem na nauczenie dziecka czytania i pisania po osiągnięciu tego etapu, jednocześnie tworząc nieocenioną pamiątkę dla Was obojga.

Jeśli jesteś gotowy, aby stworzyć najlepszą książkę dla dzieci w historii, oto kilka wskazówek, jakie rodzaje rzeczy powinny być w niej zawarte:

Co sprawia
  • Pierwszą rzeczą jest data urodzenia i waga przy urodzeniu
  • Ile ważyły ​​po urodzeniu?
  • Jaki był ich wzrost?

Na te pytania można łatwo odpowiedzieć, przeglądając dokumentację medyczną dziecka lub dzwoniąc do szpitala, z którego zostało dostarczone, jeśli to konieczne – ale nie zapomnij o tej części!

Co mam wpisać w książce?

Jeśli dajesz książkę w prezencie, umieszczenie idealnych słów na okładce może być trudne. Chcesz, aby Twoja wiadomość była osobista, ale nie przesadnie sentymentalna.

Najważniejsze jest to, że Twój napis pokazuje, że zależy Ci na tym, kto otrzyma tę książkę i co może uzyskać z jej przeczytania. Innymi słowy, pamiętaj o nich podczas pisania!

Oto kilka pomysłów na inskrypcje, które zainspirują każdego czytelnika: „Dla [imię] w swoje urodziny – oby na tych stronach znalazła radość!

Kochaj zawsze, [twoje imię]”. Lub spróbuj czegoś w stylu „Mojej ulubionej siostrzenicy lub siostrzeńca – mam nadzieję, że pewnego dnia, kiedy wkrótce znów będziemy razem czytać, więc bądźcie silni do końca”. Jeśli książka jest dla nauczyciela lub mentora, spróbuj napisu „Za zawsze cierpliwe i umiejętne prowadzenie mnie – dziękuję! Z wdzięcznością [Twoje imię]”.

Bez względu na to, kim jest odbiorca, upewnij się, że Twój napis odzwierciedla to, co masz nadzieję wynieść z przeczytania książki.

Jeśli utkniesz w tym, co napisać w inskrypcji, rozważ jeden (lub więcej) z tych cytatów:

„Książka to prezent, który możesz otwierać raz za razem”. – Garnizon Keillor

„Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy można komuś zaufać, jest zaufanie mu”. -Ernest Hemingway

„Nie ma tu obcych, tylko przyjaciele, których jeszcze nie spotkałeś”. -William Butler Yeats

„To, co jest za nami, a co przed nami, to drobne sprawy w porównaniu z tym, co jest w nas”. -Ralph Waldo Emerson

„Nie wszystko, z czym mamy do czynienia, można zmienić, ale nic nie można zmienić, dopóki nie staniemy przed tym”. -James Baldwin

Jak rejestrować kamienie milowe dziecka?

Istnieje kilka różnych sposobów rejestrowania kamieni milowych dziecka. Możesz je śledzić w książeczce dla dzieci, w kalendarzu, a nawet w aplikacji.

Jednym z popularnych sposobów śledzenia kamieni milowych jest korzystanie z książeczki dla dzieci. Książeczka dla dzieci to świetny sposób na udokumentowanie wzrostu i rozwoju Twojego dziecka na przestrzeni czasu. Możesz dołączyć zdjęcia, wycinki z gazet i czasopism oraz inne pamiątki.

Inną opcją jest skorzystanie z kalendarza. Ta metoda jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz zapamiętać konkretne daty, na przykład kiedy Twoje dziecko postawiło pierwsze kroki lub wypowiedziało pierwsze słowa. Możesz również użyć tej metody do śledzenia szczepionek i wizyt u lekarza.

Wreszcie, możesz także użyć aplikacji do rejestrowania kamieni milowych. Ta metoda jest świetna, ponieważ pozwala robić zdjęcia i filmy swojego dziecka z dowolnego miejsca na świecie, nawet jeśli śpi!

Co te metody mają wspólnego? Wszystkie pozwalają z łatwością dokumentować ważne chwile! Nie ma znaczenia, w jaki sposób zdecydujesz się nagrywać kamienie milowe dziecka; najważniejsze jest to, że jest to coś, co działa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Najlepsze w rejestrowaniu wzrostu i rozwoju w czasie: możesz spojrzeć wstecz na te wspomnienia lata później, kiedy dorosną!

Co powinno znaleźć się w książeczce do pierwszego roku dziecka?

Możesz zacząć od imienia dziecka, daty urodzenia, godziny urodzenia i wagi dziecka. Następnie dołącz zdjęcia dzieci jako noworodków do pierwszego roku życia.

Możesz też dodać takie rzeczy, jak odciski dłoni i odciski stóp! Jeśli masz jakieś zdjęcia ze skanów lub skany z ciąży, dobrze byłoby je zachować w księdze, gdy Twoje dziecko dorośnie.

Możesz również napisać o tym, jak to było patrzeć, jak Twoje dziecko rośnie w ciągu pierwszego roku – czy coś Cię zaskoczyło? Czy coś przekroczyło oczekiwania? Napisz o wszystkich wspólnych chwilach zabawy podczas tych 12 miesięcy!

Jeśli wyróżniają się inne wyjątkowe chwile, takie jak spotkanie z dziadkami/ciociami itp., zdecydowanie je odłóż, ponieważ sprawi to, że będzie to jeszcze bardziej spersonalizowane dla Twojego dziecka. Jeśli masz pierwszą imprezę urodzinową, dołącz też jej zdjęcia!

Na ostatniej stronie umieść coś w stylu: „Gratulujemy ukończenia pierwszego roku życia!” i może dodać kilka rad/mądrości, które mogliby zabrać ze sobą w dorosłość (ale krótko). Miło jest również napisać o tym, jaka może być ich przyszłość, jeśli będą dla nich jakieś nadzieje lub marzenia w nadchodzących latach!

Dołącz cytaty od członków rodziny o tym, jak bardzo kochają to dziecko, jak jest wyjątkowe itp. To wspaniałe prezenty, ponieważ każdy będzie chciał się zaangażować, czytając wszystkie te urocze wiadomości o tym, jak bardzo ludziom zależy na tej małej osobie.

Jak wypełnić miesięczną książeczkę dziecka?

Comiesięczne książeczki dla dzieci to świetny sposób na udokumentowanie wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. Zwykle zawierają podpowiedzi dotyczące każdego miesiąca życia Twojego dziecka, takie jak jego waga, wzrost i ulubione czynności.

Aby wypełnić miesięczną książeczkę dla dzieci, musisz zebrać pewne informacje o swoim dziecku. Obejmuje to ich wagę, wzrost i wiek. Możesz również dołączyć zdjęcia i rysunki dziecka z tego miesiąca.

Po zebraniu wszystkich informacji nadszedł czas, aby rozpocząć wypełnianie książki! Na pierwszych kilku stronach prawdopodobnie zostaniesz poproszony o podanie podstawowych informacji, takich jak imię i data urodzenia Twojego dziecka. Następnie każda następna strona będzie zawierała inne podpowiedzi odnoszące się do danego miesiąca życia Twojego dziecka.

Pamiętaj o opatrzeniu datą każdego wpisu i dołącz krótki opis tego, co dzieje się na obrazku lub rysunku. Stworzy to cenną pamiątkę dla Twojego dziecka, na którą będzie mogło wspominać, gdy dorośnie.