Co robić podczas urlopu macierzyńskiego: Pomysły

Urlop macierzyński to czas, w którym mamy zadbać o siebie i swoje dzieci. Jakie jednak czynności możesz wykonać w tym czasie? Oto kilka pomysłów!

Pomysły na to, co robić podczas urlopu macierzyńskiego

1. Jeśli jesteś przebiegły, spróbuj robić prezenty dla ludzi z tym, co masz pod ręką. Możesz robić na drutach lub szydełku coś wyjątkowego lub tworzyć spersonalizowane rysunki.
2. Dołącz do forum internetowego, na którym nowi rodzice mogą porozmawiać o tym, przez co przeszli i jakie rozwiązania do tej pory znaleźli.

Co robić podczas urlopu macierzyńskiego: Pomysły

3. Zdrzemnij się, kiedy dziecko to zrobi!

Czy otrzymuję wynagrodzenie za dodatkowy urlop macierzyński?

Jeśli wracasz do pracy przez co najmniej 30 dni po urlopie macierzyńskim, najprawdopodobniej nie.

Rzadko zdarza się, że ktokolwiek otrzymuje wynagrodzenie za dodatkowy czas wolny, ale często, jeśli jest to dozwolone, może to być traktowane jako dni chorobowe lub urlopy. Płaca macierzyńska jest bardzo zróżnicowana na całym świecie, więc skontaktuj się z działem HR przed podjęciem ponad 12-tygodniowego bezpłatnego FMLA.

Jak mam nosić włosy podczas ciąży?

Nie ma dobrego ani złego sposobu, w jaki kobiety układają włosy podczas ciąży — jest po prostu zbyt wiele opcji! Jednak ze względu na praktyczność większość kobiet wybiera style, które są łatwe i przewiewne, jak warkocze (zwłaszcza warkocze boho) lub niechlujne bułki. Inną popularną opcją jest noszenie włosów w dół z kilkoma falami i lokami przez cały czas, ale może to być trudne dla kobiet, które są wrażliwe na zapachy w czasie ciąży (co ma miejsce około 20-24 tygodnia).

Style ciążowe: jak nosić ubrania ciążowe?

Przy coraz większej liczbie stylów ciążowych dostępnych online nie ma powodu, dla którego kobiety w ciąży nie powinny wyglądać fantastycznie w swoich strojach! Jednak znalezienie idealnego stroju może wymagać trochę wysiłku z Twojej strony, ponieważ jest tam tak ogromny wybór. Jeśli wolisz wyglądać swobodnie, ale stylowo, wybierz sukienki i spódnice; jeśli komfort i ciepło są na liście Twoich priorytetów, wybierz legginsy lub rajstopy.

Czy możesz po prostu dopasować rozmiar ubrań ciążowych?

Po prostu „dopasowanie” ubrań ciążowych może być trudne. To dlatego, że wiele rzeczy, których potrzebujesz podczas ciąży, to nie tylko większe wersje tego, co nosisz teraz – są też zaprojektowane inaczej! Na przykład, większość dżinsów nie jest wystarczająco dopasowana do dziecięcego guza, więc nie będą na nim odpowiednio pasować.

Odzież ciążowa została specjalnie zaprojektowana, aby dopasować się do rosnącego brzucha i pozwolić, aby wszystko inne zachowało jakiś kształt lub proporcje.

Czy mój pracodawca może odmówić przedłużenia mojego urlopu macierzyńskiego?

Tak! Wielu pracodawców uważa, że ​​nie wymaga się od nich przedłużenia urlopu macierzyńskiego poza okres, w którym byłabyś nieobecna z powodu niepełnosprawności. Wiele stanów wymaga od nich zapewnienia rozsądnej ilości dodatkowego bezpłatnego urlopu dla kobiet, które biorą 12 tygodni urlopu po porodzie. Jeśli jednak Twoim pracodawcą jest jedna z tych firm, nadal mogą odmówić Ci wypłaty w tym okresie – to zależy od nich!

Czy mogę nosić legginsy w ciąży?

Tak, bo legginsy to nie to samo co rajstopy. Rajstopy mają szwy na palcach i są bardziej krępujące wokół stóp, podczas gdy legginsy nie mają w sobie żadnej elastyczności, więc po prostu rozciągają się razem z Tobą, nie krępując ruchów.

Jakie ubrania unikać ciąży?

Ubrania, które są zbyt ciasne na brzuchu, talii i udach. Jeśli ubrania mają paski lub elastyczne zapięcia, należy unikać ich noszenia. Możesz również rozważyć zakup spodni ciążowych, ponieważ zapewniają one lepszą wentylację w tym obszarze ciała, dzięki czemu zapewniają chłodny przepływ powietrza, a jednocześnie są modne.

Czy kobiety w ciąży mogą jeść ryby?

Tak! Jest to jedno z chudych źródeł białka, które dostarcza niezbędnych składników odżywczych zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku, zwłaszcza kwasom tłuszczowym omega-3, które można znaleźć obficie w niektórych rodzajach ryb, takich jak łosoś, makrela i tuńczyk, w tym krewetki i konserwy tuńczyk (nie albacore).

Ryby zawierają duże ilości witaminy B12, która jest niezbędna do produkcji czerwonych krwinek. Jest również doskonałym źródłem witaminy D, która pomaga wchłaniać wapń, dzięki czemu może być wykorzystana do budowy kości i zębów dziecka, a także do promowania zdrowego rozwoju mózgu podczas ciąży.

Zaleca się unikanie jedzenia ryb o wysokim poziomie rtęci, takich jak między innymi rekin, miecznik czy makrela królewska, ale jeśli zamierzasz jeść te rodzaje, ogranicz ich spożycie do nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Ta rada dotyczy zwłaszcza sytuacji, gdy kobiety w ciąży jadły je codziennie przez cały okres ciąży.

Kobiety w ciąży nie powinny spożywać surowych ryb, ponieważ może to prowadzić do zatrucia pokarmowego poprzez spożywanie pasożytów z niedogotowanych/surowych produktów z owoców morza, narażając w ten sposób zarówno matkę, jak i dziecko na ryzyko.

Kobietom w ciąży zaleca się spożywanie nie więcej niż 12 uncji ryb tygodniowo, co obejmuje ilość tuńczyka w puszkach. Ważne jest również, aby kobiety w ciąży nie spożywały surowych skorupiaków, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe bakterie i wirusy, które mogą powodować zatrucie pokarmowe, nawet jeśli są w pełni ugotowane, szczególnie we wczesnych stadiach ciąży, gdy układ odpornościowy nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty, aby zwalczyć infekcje .

W związku z tym stanowi to ryzyko zarówno dla matki, jak i dziecka, dlatego należy całkowicie unikać spożywania jednej lub dowolnej ich kombinacji, zwłaszcza w oczekiwaniu.