Co napisać w książeczce dla dzieci do wiadomości? Porady

Co napisać w książeczce dla dzieci do wiadomości? Jeśli chodzi o to, co powinieneś napisać w książeczce dla dzieci, niebo jest granicą! Możesz uchwycić kamienie milowe swojego dziecka, zabawne chwile i wszystko pomiędzy.

Ale jeśli potrzebujesz inspiracji, oto pięć rzeczy do rozważenia w swojej książeczce dla dzieci:

Co napisać w książeczce dla dzieci do wiadomości? Porady

Historia narodzin Twojego dziecka Pierwsze słowa i kroki Twojego dziecka Kamienie milowe, takie jak pierwsze przyjęcie urodzinowe lub nauka jazdy na rowerze Dziennik fotograficzny z Twojego roku z maluchem Uchwycenie wszystkich tych wyjątkowych chwil, które składają się na dzieciństwo

Cokolwiek zdecydujesz się umieścić w swojej książeczce dla dzieci, pamiętaj, aby cieszyć się każdą chwilą – w końcu dorastają zdecydowanie za szybko!

Co piszesz w inskrypcji w książce?

Napis na księgę to wiadomość do osoby, która ją otrzymuje. Oto kilka pomysłów: Wiadomość z gratulacjami w dniu ślubu (na przykład „Gratulacje z okazji małżeństwa!”) Powitanie urodzinowe; Podziękowanie za udział w wydarzeniu lub udział w wymianie prezentów; Szybkiego powrotu do zdrowia.

Po napisaniu pierwszej wersji roboczej przeczytaj ją na głos i posłuchaj, jak brzmi. Twoje pisanie powinno brzmieć tak, jakbyś mówił, kiedy rozmawiasz z kimś. Jeśli coś nie brzmi dobrze, przeformułuj lub przepisz, aż zacznie działać naturalnie od początku do końca.

Wskazówka dotycząca edycji: Czytaj każde zdanie od tyłu, aby skupić się bardziej na znakach interpunkcyjnych niż na treści, ponieważ pomoże to zapewnić prawidłowe odstępy i wyrównanie między zdaniami i akapitami.

Przeczytaj swój post na głos i upewnij się, że brzmi jak coś, co chcesz powiedzieć. Sprawdź błędy gramatyczne, powtarzające się zdania i błędnie napisane słowa.

Wybierając, co napisać w napisie do książki, ważne jest, aby spersonalizować przekaz, aby czytelnik wiedział, że poświęciłeś czas, aby napisać coś specjalnego tylko dla niego.

Możesz wybrać jeden z tych pomysłów lub wymyślić wiadomość specyficzną dla osoby, która otrzyma książkę.

Pisanie napisów w książkach to tradycja, która istnieje od wieków i jest sposobem na pokazanie komuś, ile dla ciebie znaczą. Nie spiesz się więc z pisaniem napisu i daj odbiorcy znać, jak bardzo jest doceniany!

Co piszesz o nowym dziecku?

Niektórzy ludzie decydują się na zapisywanie wszystkiego, co dzieje się w ciągu pierwszych kilku tygodni życia dziecka, podczas gdy inni wolą dokumentować tylko najważniejsze etapy.

Niektórzy rodzice decydują się nawet poczekać, aż ich dziecko będzie trochę starsze, zanim zacznie pisać w książeczce dla dzieci. Bez względu na wybraną metodę, pamiętaj, aby uchwycić swoje przemyślenia i uczucia dotyczące tego nowego dodatku do swojej rodziny. Będziesz pielęgnować te wspomnienia przez wiele lat.

Inną popularną tradycją jest robienie cotygodniowych zdjęć dziecku i rejestrowanie jego wagi i wymiarów. Pomoże Ci to śledzić postępy Twojego dziecka w czasie. Nie zapomnij dołączyć zdjęć rodzeństwa i innych krewnych, którzy chcą poznać nowego przybysza!

Dołącz kilka zabawnych faktów na temat dziecka, takich jak jego ulubione jedzenie, zabawka lub kolor. Lub spróbuj dodać informacje o tym, kiedy każdy kamień milowy został osiągnięty (tj. pierwsze słowa).

Zacznij od sporządzenia listy rzeczy do zrobienia, zanim dziecko wróci do domu ze szpitala, takich jak przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów i zakup ubrań do garderoby malucha.

Zastanów się również nad dołączeniem zdjęć zrobionych w wyjątkowych momentach w życiu, takich jak święta i urodziny, aby później łatwiej je zapamiętać! Możesz nawet dodać kilka zabawnych anegdot o tym, co wydarzyło się tego dnia, aby inni czytający tę sekcję również się z tego pośmiali!

Co piszesz w książeczce dla dzieci od dziadków?

Teraz, gdy napisałeś już pierwsze akapity, czas napisać treść bloga. Jak powiedzieliśmy powyżej, w tym poście zajmiemy się tym, co napisać w książeczce dla dzieci od dziadków. Dlatego podsumujmy kilka pomysłów dla każdej sekcji:

Przegląd dziecka i drzewo genealogiczne: Twoje wnuki prawdopodobnie będą ciekawi swojej rodziny, gdy dorosną, więc dołącz informacje o ich rodzicach (twych dzieciach), rodzeństwie i innych krewnych, takich jak kuzyni, ciocie i wujkowie.

Możesz również dołączyć zdjęcia swoich wnuków z tymi członkami rodziny na przestrzeni lat. Dodatkowo, dołączenie prawdziwego drzewa genealogicznego pomoże im dowiedzieć się więcej o tym, z kim są spokrewnieni!

Najlepsza rada: kto lepiej niż dziadkowie udziela najlepszych rad? Uwzględnij fragmenty mądrości, których nauczyłeś się przez lata – może to być wszystko, od oszczędzania pieniędzy, bycia dobrym człowiekiem, po prostu cieszenia się życiem.

To również świetna sekcja na zdjęcia! Kamienie milowe: Może to obejmować wszelkie ważne kamienie milowe, takie jak moment, w którym po raz pierwszy przewrócili się, postawili pierwsze kroki lub wypowiedzieli swoje pierwsze słowa.

Możesz również wymienić kilka drobnych kamieni milowych, takich jak uśmiechanie się po raz pierwszy lub spożywanie pokarmów stałych. Zawsze fajnie jest spojrzeć wstecz i zobaczyć, jak bardzo dzieci zmieniają się w ciągu zaledwie kilku miesięcy!

Ulubione rzeczy: Czym zajmują się twoje wnuki? Czy to czytanie książek, pływanie, taniec czy gra w piłkę nożną — w tej sekcji opisz niektóre z ich ulubionych rzeczy.

To świetne miejsce na zdjęcia i filmy Twoich wnuków wykonujących te czynności! Ulubione wspomnienia: Jakie są jedne z najlepszych wspomnień, jakie miałeś ze swoimi wnukami? Wymień je tutaj i dołącz jak najwięcej zdjęć, odcinków biletów lub innych pamiątek, aby uczynić go wyjątkowym!

Życzenia na przyszłość: opisz, jak będzie wyglądało życie za 20 lat, kiedy otworzą swoją książeczkę dla dzieci, aby przeczytać ją ponownie. Jak masz nadzieję, co się wydarzy w tym okresie? Czy wyjdą za mąż, czy też będą mieli dzieci? Czy będą podróżować po świecie? Zawsze fajnie jest spojrzeć wstecz na to, gdzie myśleliśmy, że będziemy w pewnych momentach naszego życia!