Co jest po pieluchach w rozmiarze 6? Pomysły i przewodnik

Co jest po pieluchach w rozmiarze 6? Większość dzieci przejdzie do rozmiaru 7 jednorazowych pieluch, zanim ważą od 18 do 22 funtów. Niektóre dzieci mogą nadal potrzebować jednorazowych pieluch w rozmiarze 8, zanim przejdą na pieluchy materiałowe lub w ogóle nie będą miały pieluch.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na rozwój i wagę dziecka, aby mieć pewność, że zawsze nosi pieluchę w odpowiednim rozmiarze. W miarę jak dziecko rośnie, rozmiar pieluszki też powinien się zmieniać.

Co jest po pieluchach w rozmiarze 6? Pomysły i przewodnik

Jeśli używasz jednorazowych pieluszek, dobrze jest zaopatrzyć się w kilka rozmiarów pieluszek, na wypadek, gdyby Twoje dziecko szybko rosło lub miało gwałtowny wzrost. Nie chcesz zostać złapany bez pieluchy w odpowiednim rozmiarze, kiedy jej potrzebujesz! A mówiąc o potrzebie pieluch.

Pamiętaj, aby zawsze mieć je pod ręką, na wszelki wypadek! Nigdy nie wiesz, kiedy możesz ich potrzebować. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy poza domem, zawsze dobrze jest być przygotowanym.

Jednorazowe pieluchy można kupić w większości sklepów lub zamówić przez Internet. Istnieją również specjalne usługi abonamentowe, które co miesiąc dostarczają pieluchy bezpośrednio do Twoich drzwi. Więc bez względu na wszystko, zawsze będziesz mieć pod ręką pieluchy.

Co mam zrobić z dodatkowymi pieluchami dla noworodków?

Jeśli masz za dużo pieluszek dla noworodków i nie wiesz, co z nimi zrobić, jest kilka opcji. Możesz oddać je innej rodzinie, która spodziewa się dziecka, przekazać je lokalnej organizacji charytatywnej lub sprzedać przez Internet. Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić, pamiętaj o wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu pieluch przed przekazaniem ich komuś innemu. Pomoże to zapewnić Twojemu maleństwu bezpieczeństwo i zdrowie.

Inną opcją jest przechowywanie dodatkowych pieluszek na wypadek sytuacji awaryjnej. Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci pieluch w okresie niemowlęcym, będziesz zadowolony, że masz pod ręką dodatkowe. Tylko upewnij się, że są przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, gdzie nie zostaną uszkodzone.

Wreszcie, jeśli nie jesteś zainteresowany przechowywaniem lub rozdawaniem dodatkowych pieluszek dla noworodków, zawsze możesz je kompostować. Pieluchy szybko się rozkładają i stanowią doskonały dodatek do gleby ogrodowej!

Czy można ponownie użyć używanej pieluchy?

Można używać pieluchy więcej niż jeden raz – ale nie jest to zalecane. Większość jednorazowych pieluszek jest wykonana z papieru i plastiku, których nie można poddać recyklingowi ani kompostować, tak jak materiały do ​​pieluch z tkaniny, takie jak bawełna i konopie (nawet jeśli zewnętrzna plastikowa powłoka została wyprana).

Korzystanie z już używanej pieluchy stwarza również ryzyko rozwoju wysypki spowodowanej przez drożdżaki lub bakterie, które mogły przenieść się ze skóry dziecka na mokry materiał po wewnętrznej stronie pieluchy. Ponadto używanie brudnej pieluszki stwarza dodatkowe zagrożenie dla zdrowia, ponieważ potencjalnie mogą pozostać w niej kał.

Pamiętaj: pieluchy zawierają substancje chemiczne, które sprawiają, że nie ulegają biodegradacji! Muszą iść do kosza.

Co robisz ze zbyt małymi pieluchami?

Myślę, że pierwszą rzeczą, którą chciałbyś zrobić, to zdecydować, czy są za małe. Jeśli uda Twojego dziecka zwisają z nich i nie ma miejsca na wzrost, być może nadszedł czas, aby zwiększyć rozmiar.

Jeśli jednak tak nie jest i po prostu nie wydają się tak chłonne, jak zwykle, wypróbuj te sztuczki: Przede wszystkim upewnij się, że rodzaj pieluchy, którego używasz, ma pępowinę, aby mocz nie osiadał na górze, gdzie maluch może skończyć się podrażnieniem spowodowanym ciągłą wilgocią.

Następnie zwróć uwagę, jak często sika; jeśli zacznie przechodzić przez pieluchy szybciej niż normalnie (powiedzmy co dwie godziny zamiast trzech), to jej pęcherz może być zbyt pełny, aby wszystko wchłonąć.

Co robisz, jeśli pielucha Twojego dziecka przecieka?

Jeśli pielucha nie wchłonie całego jej moczu, wycieknie i stworzy mokrą plamę na tym, co akurat w tym czasie siedzi lub kładzie.

Jeśli tak się dzieje, dwie rzeczy mogą wymagać uwagi: po pierwsze, upewnij się, że nic w jej rutynie się nie zmieniło (na przykład, jeśli nagle zaczęła przesypiać sześć godzin zamiast ośmiu).

Po drugie, zwróć uwagę, jakiego rodzaju pieluch używasz; niektóre marki po prostu nie są tak dobre dla ciężkich zwilżaczy, więc następnym razem wypróbuj inną markę lub sprawdź, czy większy rozmiar pomaga. Zwróć też uwagę na podrażnioną skórę, która może być oznaką, że pielucha jest zbyt ciasna lub nie pozwala jej wystarczająco się poruszać.

Co robisz, jeśli pupa Twojego dziecka wygląda na zaczerwienioną?

Przede wszystkim upewnij się, że nie utknęło w nim siusiu, zmieniając od razu pieluchę i/lub nalewając trochę wody za pomocą wacika. Jeśli to nie pomoże, spójrz, jak często robi kupę; większość dzieci wypróżnia się dwa razy dziennie, więc więcej niż dwa razy może wskazywać na zaparcia, które mogą prowadzić do bolesnego podrażnienia podczas próby pójścia na nocnik.

Na koniec zwróć uwagę na rodzaj pieluch, których używasz; Pieluszki materiałowe bez polarowych podszewek szybko podrażnią skórę, podczas gdy jednorazowe wykonane z superchłonnego materiału mogą pozostawić niewielkie czerwone ślady.