9 prostych kroków dotyczących czyszczenia i dezynfekcji używanego wózka

W tym poście na blogu omówimy sposób czyszczenia i dezynfekcji używanego wózka, aby był bezpieczny dla każdego.

Czyszczenie i dezynfekcja używanego wózka jest ważne, aby chronić Ciebie, Twoją rodzinę i wszystkich wokół Ciebie. Ile osób przed Tobą dotknęło wózka?

9 prostych kroków dotyczących czyszczenia i dezynfekcji używanego wózka

Jak często był czyszczony od ostatniego użycia? Jak dawno był ostatnio używany? Te pytania to wszystko, o czym należy pamiętać podczas czyszczenia używanego wózka. W tym poście na blogu omówimy sposób czyszczenia i dezynfekcji używanego wózka, aby był bezpieczny dla każdego.

Kroki czyszczenia i dezynfekcji używanego wózka

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie wózka. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby zacząć od dobrego oczyszczenia powierzchni zewnętrznych, a następnie użyć odpowiedniego środka dezynfekującego na wszelkich powierzchniach, które mają kontakt z niemowlakami lub nagą skórą dzieci. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wykonaj następujące czynności:

Krok 1. Spryskaj wózek mgiełką wody i zetrzyj wszelkie zabrudzenia za pomocą mydła do naczyń, detergentu lub innych komercyjnych środków czyszczących. Dokładnie spłucz, aby usunąć wszelkie ślady roztworu czyszczącego przed przejściem do kroku drugiego.

Krok 2. Jeśli to możliwe, użyj środka czyszczącego na bazie enzymów, ponieważ są one mniej toksyczne niż inne i nie pozostawiają nieprzyjemnych zapachów chemicznych, które utrzymują się długo po zakończeniu pracy. Rozsyp ten produkt obficie na całej powierzchni wózka. Pozostaw na pięć minut, a następnie wytrzyj starymi gazetami lub ręcznikami papierowymi, aż na powierzchni nie pozostaną widoczne pozostałości.

Krok 3. Nałóż nadtlenek wodoru rozcieńczony w ciepłej wodzie na wszystkie powierzchnie bez pęknięć (mogą one zatrzymać bakterie wewnątrz), takie jak opony, plastikowe panele itp.). Pozostaw na pięć minut, a następnie wytrzyj starymi gazetami lub ręcznikami papierowymi, aż na powierzchni nie pozostaną widoczne pozostałości.

Krok 4. Nałóż ocet rozcieńczony w ciepłej wodzie na tkaniny i plastikowe części używanego wózka, których nie można usunąć, takie jak rączki, siedziska itp.). Pozostaw na minutę przed wytarciem starą gazetą lub ręcznikami papierowymi, aż na powierzchni nie pozostaną widoczne ślady.

Krok 5. Posprzątaj pozostały bałagan, odkurzając wszystkie szorstkie powierzchnie (w celu zebrania brudu) za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonego nasadki i środka dezynfekującego nałożonego obficie na całą powierzchnię głowicy odkurzacza.

Wydmuchaj wszystkie szczeliny, w których może gromadzić się kurz wewnątrz mebli, dywanów i innych przedmiotów, z którymi Twoje dzieci mogą mieć kontakt, używając dmuchawy i środka dezynfekującego.

Krok 6. Usuń wszystkie zanieczyszczenia z odkurzacza, odkurzając je ponownie lub użyj starej szczoteczki do zębów, aby usunąć wszelkie pozostałe cząsteczki brudu ze szczelin mebli, z którymi miały kontakt Twoje dzieci.

Krok 7. Nałóż profesjonalny środek dezynfekujący (znajdujący się w większości sklepów spożywczych) na całe powierzchnie, w tym koła, obszary tkaniny, które można usunąć, takie jak uchwyty siedzeń itp.). Pozostaw na minutę przed wytarciem gazetami lub ręcznikami papierowymi, aż na powierzchni nie pozostaną widoczne pozostałości.

Krok 8. Pierz czyste ubrania, takie jak kombinezony i sukienki, które były noszone podczas etapu raczkowania / chodzenia na lewą stronę, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii w tych naturalnych włóknach, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Krok 9. Umyj zabrudzone ubrania i pościel gorącą wodą, aby zabić bakterie. Wysuszyć na powietrzu na linii lub na słońcu, aby zaszły optymalne reakcje chemiczne, uwalniając pozostały formaldehyd (lub inne chemikalia) do powietrza, co może powodować problemy z oddychaniem.

Przechowuj czyste przedmioty w miejscu, które umożliwia dobrą cyrkulację świeżego, niefiltrowanego powietrza, jak piwnice lub garaże, gdy nie są używane. Jeśli przechowywanie jest ograniczone, okresowo otwieraj okna na tyle, aby przepuścić je bez wpuszczania cząstek brudu z powrotem do środka.

Czy można wyczyścić parą wózek?

Czyszczenie parą wózka może być trudne, ponieważ materiał wielu materiałów, w tym tkanina i plastik, może się stopić lub w inny sposób ulec uszkodzeniu. Ważne jest, aby zawsze skonsultować się z producentem przed wypróbowaniem tego rodzaju techniki prania na swoich produktach.

Większość producentów nie odradza tego, ale zalecają ostrożność podczas obchodzenia się z produktem po nałożeniu pary.

Jak często należy czyścić wózek mojego dziecka? Ile czasu będę miał między każdym użyciem?

Będziesz chciał wytrzeć wózki dziecięce po każdym użyciu. Jest to tylko do ogólnych celów higienicznych, aby wszelkie kropelki z kaszlu / plucia nie pozostawały w szczelinach, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii – szczególnie jeśli te obszary są trudno dostępne lub nie można ich łatwo wytrzeć.

Ile czasu zajmuje czyszczenie wózka?

Zależy to od stopnia zabrudzenia wózka, rodzaju materiału, z którego jest zrobiony oraz tego, czy używasz produktów, które są bezpieczne w użyciu z Twoim produktem.

Zalecamy usuwanie bakterii i zarazków z różnych powierzchni w jak najkrótszym czasie — zazwyczaj od dwóch do pięciu minut, w zależności od powierzchni i użytych materiałów.

Skąd mam wiedzieć, która metoda czyszczenia będzie dla mnie najlepsza? A jeśli żaden nie wydaje mi się wystarczająco skuteczny? Czy powinienem po prostu się poddać?

Nie! Na rynku jest tak wiele środków czyszczących, że łatwo jest znaleźć taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Inną świetną opcją jest mieszanie i łączenie różnych środków czyszczących, takich jak mydło lub płyn do mycia naczyń, z wodą w butelce ze spryskiwaczem.