2 Instrukcje krok po kroku dotyczące regulacji pochylenia w Chicco Keyfit

W tym artykule znajdziesz instrukcje krok po kroku dotyczące regulacji oparcia w Chicco Keyfit. W przypadku większości rodziców regulacja tego ustawienia nie jest możliwa z przodu fotelika samochodowego.

Kroki regulacji pochylenia na Chicco Keyfit

Krok 1. Najpierw odblokuj paski i wyjmij je z ich gniazd; po drugie, podnieś uchwyt, aż zablokuje się na swoim miejscu; po trzecie, wsuń jeden pasek boczny pod siebie, a następnie mocno pociągnij, aby zamocować go z powrotem w gnieździe.

2 Instrukcje krok po kroku dotyczące regulacji pochylenia w Chicco Keyfit

Krok 2. Aby zmienić pozycję na bardziej wyprostowaną, powtórz te same czynności, ale zamiast ściągać ciasno po zabezpieczeniu jednego paska bocznego, wsuń obie strony pod siebie i zaciśnij przed ponownym zamocowaniem w swoich szczelinach.

Jak zmienić pochylenie w foteliku samochodowym Chicco

Krok pierwszy: Wyjmij dziecko i wszystkie przedmioty z fotelika samochodowego, które mogą uniemożliwić mu dokładne dopasowanie do podstawy. Obejmuje to wszelkie woreczki lub paski zainstalowane na nosidełku, a także wszystko, co jest przechowywane za nimi.

Jeśli są zapięte, zdejmij jednocześnie zaczep na klatkę piersiową i pasek górny, gdy są przymocowane do zatwierdzonej twardej powierzchni, takiej jak hak do podłogi lub sufitu (nigdy nie mocuj paska do siedzeń zwróconych tyłem do kierunku jazdy). Podnieś rączkę pośrodku zagłówka fotela i połóż ją zgodnie z potrzebami.

Krok drugi: Jedną ręką wyciągnij uchwyt z powrotem z zatrzasku, aby zablokować go, zatrzaskując go na miejscu. Przechowuj wszystkie przedmioty, które zostały wyjęte spod stóp dziecka, najpierw po tej stronie fotelika, a następnie zapnij je z powrotem z klamrą na klatkę piersiową na wysokości pach.

Krok trzeci: Pociągnij pasek znajdujący się pod sprzączką drzwiczek nosidełka, aby dokręcić lub poluzować, aby dopasować się do oparcia fotela pojazdu tylko wtedy, gdy będziesz gotowy do ponownego założenia dziecka. Nie zadziała to, jeśli Top Tether jest nadal podłączony; odłącz pas przed zaciśnięciem pasów wokół podstawy fotelika;

Krok czwarty: Niektóre siedzenia mogą mieć dodatkowe paski regulacyjne z tyłu nosidełka, aby uzyskać większy prześwit na wysokość

Krok piąty: Zapiąć i ponownie zapiąć klips na klatkę piersiową

Krok szósty: zaciśnij pasek, aby fotelik dobrze przylegał do siedzenia

Krok siódmy: Odepnij linkę z haczyków znajdujących się za zagłówkiem pojazdu

Krok ósmy: Zwolnij przycisk na górnym pasku, aby całkowicie go odłączyć. Przechowuj w bezpiecznym miejscu, gdzie łatwo znajdziesz je ponownie, jeśli dziecko będzie potrzebowało kolejnej przejażdżki!

Jak położyć nosidełko Chicco 4 w 1

Krok pierwszy: Sprawdź instrukcję obsługi fotelika samochodowego, ale każda marka jest inna. Niektóre z najpopularniejszych fotelików na rynku to Chicco Keyfit i Graco My Ride 65 Kąt pochylenia różni się w zależności od tego, czy masz podstawę przymocowaną do dolnej części nosidełka (tzw. wiaderko dla niemowląt).

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas regulacji tej funkcji: * jeśli pasek Top Tether jest nadal podłączony, zdejmij go przed regulacją wysokości; najpierw odłączyć od haków za zagłówkiem.

*jeśli z tyłu nosidełka znajdują się dodatkowe paski, wyreguluj je w razie potrzeby – niektóre mogą wymagać większego prześwitu niż inne!

Krok drugi: Umieść dziecko w foteliku z obiema stopami na ziemi

Krok trzeci: Chwyć uchwyt przewoźnika. Upewnij się, że zawsze trzymasz się obiema rękami i nie puszczasz.

Krok czwarty: Podnieś siedzenie, aż osiągnie pożądaną wysokość. Przytrzymaj przez chwilę przed zwolnieniem pasa bezpieczeństwa, upewniając się, że masz wystarczający odstęp od wszelkich powierzchni wokół Ciebie oraz zagłówków innych siedzeń przed lub za Twoim.

Uwaga: Po wyregulowaniu użyj dostarczonych pasów zabezpieczających pod spodem, aby je zabezpieczyć w razie potrzeby. W tym momencie Twoje dziecko nie powinno być w stanie poruszać się więcej niż cal do przodu lub do tyłu.

Jak skonfigurować Chicco NextFit

Chicco NextFit to fotelik samochodowy, który można zamontować za pomocą systemu LATCH lub pasa samochodowego. W tym artykule wyjaśnimy, jak skonfigurować Chicco NextFit za pomocą systemu LATCH, który można również nazwać „dolnymi zaczepami i paskami dla dzieci”. Poniższe instrukcje dotyczą montażu fotelika samochodowego przodem do kierunku jazdy, ale można go zamontować tyłem do kierunku jazdy, wykonując te same czynności od tyłu.

Krok pierwszy: Rozłóż wszystkie elementy dostarczone w pudełku przed rozpoczęciem instalacji – obejmuje to wkładkę do ciała niemowlęcia, dwa dolne łączniki kotwiczne (lub haczyki) oraz łącznik Top Tether

Krok drugi: Zwolnij miejsce wokół miejsca, w którym umieścisz swój następny krój, aby było dużo miejsca

Krok trzeci: odpiąć wkładkę karoserii z fotelika samochodowego

Krok czwarty: Zatrzaśnij każdy dolny łącznik kotwiący (lub haczyk) i dokręć je, aby zamocować Nextfit na swoim miejscu. Złącza powinny być zaczepione przez metalowy pręt po obu stronach, który biegnie w poprzek zagłówków lub tylnych siedzeń pojazdu, w zależności od tego, gdzie je instalujesz.

Zalecamy używanie obu pasków dla dodatkowego zabezpieczenia, ale nie jest to konieczne, chyba że masz dwa dostępne haczyki

Krok piąty: Umieść Chicco next Fit w dowolnej pozycji, która najlepiej pasuje do pożądanego odchylenia, a następnie użyj górnego paska, aby przymocować go ciasno u dołu.