Zwalczanie szkodników  101: Jak kontrola mechaniczna zarządza szkodnikami?

Możesz zastanawiać się, w jaki sposób kontrola mechaniczna radzi sobie ze szkodnikami, rozważając tę ​​opcję radzenia sobie z szkodnikami. Kontrola mechaniczna polega na bardziej bezpośrednich sposobach pozbycia się niechcianych stworzeń.

Dzięki tej metodzie wykonasz bardziej praktyczne lub fizyczne podejście do radzenia sobie z problemem szkodników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zwalczanie szkodników  101: Jak kontrola mechaniczna zarządza szkodnikami?

Co to jest sterowanie mechaniczne?

Krótko mówiąc, kontrola mechaniczna jest często pierwszą deską ratunku ze względu na sposoby bezpośredniego zwalczania szkodników. Możesz użyć różnych narzędzi, takich jak grabie, węże, packi na muchy, pułapki lub własne gołe ręce, jeśli masz na to ochotę.

Ta metoda może również obejmować ustawianie małych struktur, aby zapobiec przedostawaniu się szkodników do twojego obszaru. W takim przypadku możesz manipulować otoczeniem, aby odeprzeć szkodniki lub uniemożliwić im rozwój.

Jakie są metody kontroli mechanicznej?

Kontrola mechaniczna może mieć trzy cele: wykluczenie, zniszczenie i usunięcie. Mając na uwadze te cele, możesz kontrolować otaczające Cię środowisko, aby poradzić sobie z problemami ze szkodnikami.

Często idą one w parze z innymi formami zwalczania szkodników, takimi jak kontrola biologiczna lub kulturowa. Aby uzyskać więcej informacji, mamy pomocny przewodnik na temat tego, jak kontrolować szkodniki oprócz zwalczania szkodników.

Wykluczenie

Jak sama nazwa wskazuje, będziesz stosować metody, które powstrzymują szkodniki z dala od twojego obszaru. Próba wykluczenia może oznaczać wznoszenie barier, które blokują dostęp szkodników.

Możesz zastanowić się nad zakładaniem osłon na rzędy dla swoich roślin. Osłony na rzędy nie tylko zapobiegają inwazji owadów na rośliny, ale także chronią je przed mrozem i zwalczają chwasty.

Oprócz osłon rzędów, ekrany siatkowe mogą również stanowić skuteczną barierę przed owadami.

Istnieje nawet alternatywa dla barier strukturalnych, takich jak bariery przeciw owadom w postaci żeli lub sprayów. To, co robią te substancje, to tworzenie lepkich przeszkód, które utrudniają przedostanie się owadom.

Jeśli masz szklarnię, masz już barierę. Ściany szklarni będą już służyły ochronie twoich roślin.

Należy jednak pamiętać, że szklarnie nie ochronią twoich roślin w 100%. Kilka nadal może się zakraść, więc powinieneś również zastosować inne metody zwalczania szkodników w środku.

Jeśli potrzebujesz pomocy, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, oto przydatny przewodnik, jak trzymać robaki z dala od mini-szklarni.

Zniszczenie

Ten rodzaj mechanicznej kontroli jest często brutalny i lepki. Będziesz musiał ręcznie zabić różne błędy, które atakują twoje terytorium.

Handpicking jest jednym ze sposobów wdrożenia tej metody. Możesz wyłowić większe, kolorowe owady pełzające po Twoim ogrodzie, aby się ich pozbyć.

Możesz także wytrząsać robaki z drzew lub krzewów lub uderzać je kijem, aby wytrząsnąć stworki. Kiedy spróbujesz tej metody, możesz użyć wody z mydłem lub prześcieradła, aby złapać szkodniki.

Innym sposobem wdrażania destrukcyjnych metod jest użycie ziemi okrzemkowej.

Ten rodzaj kurzu penetruje układ oddechowy owadów poprzez inhalację i wykorzystuje swoją ostrą teksturę, aby zabić robaka od wewnątrz. Ziemia okrzemkowa może również wysuszyć niektóre części ich układu oddechowego, aby skutecznie je wyeliminować.

Ten rodzaj pyłu jest ogólnie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, chociaż osoby, które mają problemy z oddychaniem lub są wrażliwe na małe cząsteczki, będą chciały uniknąć wdychania.

Usunięcie

Metody te idą czasem w parze z metodami niszczenia, ponieważ te ostatnie mogą mieć miejsce po usunięciu.

Wśród różnych metod usuwania znajdują się wspomniane wcześniej ręczne zbieranie i wstrząsanie/ubijanie roślin, pułapki, odkurzacze, urządzenia sanitarne, manipulowanie środowiskiem lub spryskiwanie wodą.

Kiedy podlewasz rośliny, możesz ustawić wodę pod wysokim ciśnieniem, aby zlikwidować wszelkie owady, które chowają się pod roślinami. Należy jednak pamiętać, że wytrząsanie ich wodą może spowodować, że wylądują w pobliżu innych roślin żywicielskich.

Możesz nawet użyć pułapek, aby zwabić owady i zbierać je, a także specjalnych odkurzaczy owadów zamiast ręcznego zbierania i spryskiwania. Zastosowanie jednej z dwóch metod może kontrolować populacje owadów w różnych częściach podwórka lub ogrodu.

Innym sposobem na usunięcie szkodników jest oczyszczenie otaczającego środowiska. Nigdy nie wiadomo, jakie śmieci mogą przyciągnąć robaki.

Czyszczenie gruzu, stosów kamieni, martwych owadów lub gnijących liści lub roślin oraz pozbycie się stojącej wody może zmniejszyć szanse na przyciągnięcie owadów i umożliwienie im rozwoju i rozmnażania.

Uważaj także na pęknięcia i szczeliny strukturalne, zacienione miejsca i wilgoć. Mogą one tworzyć korzystne siedliska dla niechcianych stworzeń, takich jak różne gatunki stawonogów.

Ustalenie, jak manipulować krajobrazem, może być kluczem do zapobiegania temu, by stał się potencjalnym siedliskiem owadów i lęgowiskami.

Wniosek

Wdrożenie mechanicznych metod zwalczania szkodników może wydawać się dużym wysiłkiem. Nie martw się, zwłaszcza jeśli wierzysz, że wiara i ciężka praca mogą przenosić góry.

Dzięki tym wskazówkom możesz nigdy nie zastanawiać się, w jaki sposób kontrola mechaniczna radzi sobie ze szkodnikami. Teraz możesz wymyślić plan zwalczania szkodników, który może skutecznie zarządzać populacjami owadów.

Przygotuj się na ubrudzenie sobie rąk i użyj mechanicznego sterowania, aby pokazać niechcianym istotom, kto jest szefem.