Zrób to sam: 6 prostych kroków, jak zrobić bambusowe zasłony

Cześć wszystkim, więc dzisiaj pokażę wam, jak zrobić bambusowe zasłony. Przewodniki krok po kroku w tym artykule są łatwe, szybkie i proste. Nie rodzisz się, by być profesjonalistą, żeby go stworzyć.

Bambusowa zasłona doda wyjątkowości każdej przestrzeni za każdym razem, gdy ją umieścisz. Są tanie w wykonaniu. Możesz ich używać w kuchni, na klatce schodowej lub w dowolnym miejscu, w którym jest zbyt dużo światła. Zasłona bambusowa służy do zaciemnienia zbyt dużej ilości światła przed wejściem do pomieszczenia. Najczęściej jako cień używa się bambusowych zasłon. W tym samouczku użyję maty bambusowej jako materiału. Możesz również użyć innego materiału bambusowego.

Zrób to sam: 6 prostych kroków

Jednym z dobrych powodów, dla których robisz ten rodzaj zasłony, jest to, że jest satysfakcjonująca. Bez ceregieli przejdźmy do kolejnych kroków.

Kroki tworzenia bambusowych zasłon

Krok 1: Zdobądź wszystkie potrzebne materiały

Pierwszym krokiem do wykonania bambusowych zasłon jest zebranie wszystkich potrzebnych materiałów.

Będziesz potrzebować:

  • Bambus (powinieneś dostać materiał bambusowy, który będzie pasował do twojego okna).
  • Plastikowy lub nowoczesny słup
  • Drewniana belka
  • Przykręć oczy
  • Opaski kablowe
  • Lina sznurkowa
  • Nożyczki
  • Śrubokręt

Krok 2: Pomiar

Następnym krokiem jest zmierzenie okna i bambusa.

Krok 3: Cięcie

Następnym krokiem, jak zrobić bambusową zasłonę, jest cięcie. Teraz będziesz musiał wyciąć materiał bambusowy. Powinieneś zrobić to dłużej niż rama okienna, aby zakryć słup i drewnianą belkę. Następnie umieść belkę na bambusie (na górze bambusa), przykryj ją, a następnie zwiąż za pomocą opasek kablowych.

Krok 4: Umieszczenie słupa

Teraz obracając materiał bambusowy, umieść drążek, a następnie zwiąż go opaskami kablowymi.

Krok 5: Dodaj śrubę

Następnym krokiem w tworzeniu bambusowych zasłon jest dodanie śruby oczkowej. Umieścisz na belce oczka śrubowe i za pomocą liny przymocujesz ją do lewego górnego oka.

Następnie idź od tyłu do dołu, przynosząc jednocześnie do przodu, a następnie z powrotem przez lewe oko góry. Następnie przynieś go do prawego oka. Teraz powtórz tę samą procedurę dla prawej strony.

Krok #6: Wykończenie

Ostatnim krokiem do wykonania bambusowych zasłon jest wykończenie i zawieszenie zasłony.

Po wykonaniu powyższych kroków i przybyciu tutaj nadszedł czas, aby zakończyć i zawiesić bambusową zasłonę. Przymocuj bambusowe zasłony do okna lub dowolnego miejsca, w którym chcesz ich użyć, a następnie zwiń bambusową zasłonę.

Czy bambusowa zasłona chroni przed ciepłem?

Zasłona bambusowa jest wykonana z naturalnego materiału i występuje w różnych kolorach, aby dopasować się do Twojego gustu dekoracyjnego. To powiedziawszy, mając bambusową zasłonę w swojej przestrzeni, możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd. To dlatego, że są dobrymi izolatorami.

Kiedy więc umieścisz bambusową zasłonę w swojej przestrzeni, zapobiegnie to ucieczce ciepła lub przedostaniu się do pomieszczenia.

Gdzie mogę używać bambusowych zasłon?

Wiele osób ma różne powody wyboru zasłon bambusowych. Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, odpowiedź jest taka, że ​​zależy to od twoich potrzeb. Jeśli chcesz dodać cień do swojej kuchni lub pokoju, wystarczy bambusowa zasłona.

Generalnie jednak bambusową zasłonę można wykorzystać w biurze, w domu, szkole, stołówce.

Czy bambusowe zasłony są wodoodporne?

Zasłony bambusowe są wodoodporne: oznacza to, że zmoczenie zasłony nie zaszkodzi. Jednak zawsze lepiej chronić bambusową zasłonę przed deszczem i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Czy bambusowe zasłony są dobre do łazienki?

Korzystanie z bambusowej zasłony będzie dla niektórych najlepszą opcją, jeśli chodzi o wybór odcieni do łazienki.

Jak prać bambusowe zasłony?

Podobnie jak zwykłe zasłony, które masz w domu, bambusowa zasłona ubrudzi się. Nie musisz się jednak martwić o proces czyszczenia. Bardzo łatwe i proste w czyszczeniu. Będziesz potrzebować miotełki do kurzu i odkurzacza z lekką nasadką szczotkową.

Możesz wybrać, jak regularnie czyścić bambusową zasłonę. Może odbywać się co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc. Niezależnie od tego, który wolisz, wykonaj czynności opisane powyżej.

Czy zasłony Bamboo mogą się zamoczyć?

Bambusowe zasłony mogą wydawać się wodoodporne, ale szczerze mówiąc, zamoczą się z powodu pleśni, deszczu lub innych trudnych warunków pogodowych.

Gdzie mogę kupić materiał bambusowy?

Materiał bambusowy można kupić w dowolnym sklepie z zasłonami lub sklepie ze sprzętem w pobliżu. Są dość tanie i lekkie. Kiedy czujesz, że kupowanie nowego materiału bambusowego to strata pieniędzy, możesz improwizować ze swoją matą bambusową.

Czy mogę widzieć przez bambusowe zasłony w nocy?

Zasłony bambusowe mogą nie zapewniać całej prywatności, której potrzebujesz w nocy. Dzieje się tak, ponieważ może mieć dziurę pomiędzy nimi. Aby osiągnąć tę 100% prywatność, musisz użyć bambusowych zasłon z podszewką zapewniającą prywatność. Dlatego zaleca się stosowanie zasłon bambusowych z wyściółką zapewniającą prywatność, zwłaszcza podczas montażu ich w swoim pokoju.

Wniosek

Zasłony bambusowe dodają wyjątkowości i przytulności każdej przestrzeni, w której się znajdują. Mam nadzieję, że przeczytam ten artykuł; dowiesz się, jak wykonać bambusowe zasłony.