Zegarek dziecięcy 101: Jak łatwo usunąć pleśń z plastikowych zabawek

Czy bawisz się zbytnio zabawkami do kąpieli? Oto dwa proste sposoby na usunięcie pleśni z plastikowych zabawek, abyś mógł kontynuować zabawę!

Ponieważ zabawki z tworzyw sztucznych, takie jak zabawki do kąpieli, są zwykle narażone na działanie wody i wilgoci, stają się podatne na tworzenie się pleśni. Jeśli na zabawkach zacznie rosnąć pleśń, nie tylko zepsuje to zabawę, ale także zagrozi zdrowiu Twojemu i Twoich dzieci. Nie musisz się jednak tym martwić, ponieważ ten artykuł nauczy Cię, jak pozbyć się kłopotliwej pleśni.

Zegarek dziecięcy 101: Jak łatwo usunąć pleśń z plastikowych zabawek

2 sposoby usuwania pleśni z plastikowych zabawek

Jedyną dobrą rzeczą w przypadku pleśni jest to, że można ją łatwo usunąć przy użyciu materiałów, które masz w domu. Możesz użyć wybielacza, a nawet octu jako nietoksycznego środka czyszczącego.

Metoda nr 1. Czyszczenie plastikowych zabawek wybielaczem

Rozcieńczony wybielacz jest jedną ze skutecznych alternatyw, które możesz zrobić, aby wyczyścić plastikowe zabawki z pleśni. Oto jak to robisz:

Krok 1. Utwórz rozwiązanie wybielacza

Rozcieńczyć ½ szklanki wybielacza w litrze wody. Dokładnie wymieszaj.

Krok 2. Namocz plastikowe zabawki

Wlej roztwór do miski lub wiadra. Zanurz uszkodzone plastikowe zabawki i pozostaw je na około 10 do 15 minut.

Krok 3. Zetrzyj formę

Po namoczeniu chwyć sztywną szczotkę lub gąbkę i zetrzyj pleśń i brud z plastikowych zabawek. Pamiętaj, aby usunąć wszystko, ale uważaj, aby nie uszkodzić zabawek.

Krok 4. Opłucz i wysusz

Po dokładnym umyciu wypłucz zabawki do kąpieli czystą wodą. Następnie użyj czystej, suchej szmatki, aby usunąć nadmiar wilgoci i wysuszyć na powietrzu.

Metoda nr 2. Czyszczenie plastikowych zabawek octem

Jeśli masz do czynienia z plastikowymi zabawkami, takimi jak gryzaki, lepsze jest stosowanie nietoksycznego środka czyszczącego, takiego jak ocet. Oto kroki do czyszczenia plastikowych zabawek octem.

Krok 1. Wymieszaj roztwór octu

Przygotuj roztwór octu, mieszając 1 część octu z 1 częścią wody. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością lub rozmiarem zabawek, upewnij się, że przygotowałeś wystarczającą ilość roztworów, aby je wszystkie wyczyścić.

Krok 2. Zanurz plastikowe zabawki

Umieść plastikowe zabawki w mieszance. Upewnij się, że są całkowicie nasiąknięte, zwłaszcza części, na których nagromadziła się pleśń.

Krok 3. Moczyć przez 1 godzinę

Ponieważ ocet jest mniej agresywny niż wybielacz, plastikowe zabawki trzeba dłużej moczyć. Pozostaw je w roztworze na nie mniej niż 1 godzinę przed szorowaniem.

Krok 4. Szoruj powierzchnię plastikowych zabawek

Po godzinie chwyć miękką szczoteczkę lub gąbkę i delikatnie wyszoruj powierzchnię zabawek. Usuń wszelkie nagromadzenie pleśni i upewnij się, że nic nie zostało.

Krok 5. Opłucz i wysusz

Po zakończeniu szorowania spłucz plastikowe zabawki czystą wodą. Następnie wytrzyj i pozostaw do wyschnięcia. Możesz przyspieszyć suszenie za pomocą wentylatora lub po prostu umieścić je w dobrze wentylowanym miejscu bez bezpośredniego nasłonecznienia.

Plastikowe butelki są również podatne na rozwój pleśni. Oto artykuł, który możesz przeczytać, aby pomóc Ci usunąć pleśń z plastikowych butelek. Oprócz tych materiałów możesz również dowiedzieć się o innych sposobach pozbycia się pleśni, czytając ten artykuł.

Właściwe przechowywanie zabawek z tworzyw sztucznych

Właściwe przechowywanie plastikowych zabawek jest kluczowym elementem zapobiegania rozwojowi pleśni. Ponieważ wilgotne i ciemne miejsca są odpowiednim podłożem dla pleśni, zabawki należy przechowywać w suchym miejscu. Ważne jest również, aby zabawki były suche przed ich przechowywaniem.

W przypadku zabawek do kąpieli można je przechowywać na stojakach, aby wilgoć mogła spływać. Idealnie jest również umieścić je w dobrze wentylowanym miejscu, aby zapobiec wilgoci. Ponadto nigdy nie uszczelniaj ich, zwłaszcza jeśli są mokre, ponieważ uwięziona wilgoć stworzy pożywkę dla pleśni.

Zapobieganie rozwojowi pleśni w plastikowych zabawkach

Jeśli chcesz, aby Twoje plastikowe zabawki były wolne od pleśni, oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać.

1. Czyste i suche zabawki do kąpieli po każdym użyciu

Długotrwałe narażenie na wilgoć jest istotnym czynnikiem wzrostu pleśni. Po użyciu przechowuj zabawki do kąpieli na stojaku, aby woda spłynęła w dół i pozwól im wyschnąć, otwierając otwór wentylacyjny lub okno, aby umożliwić przepływ powietrza.

2. Kup zabawki „bezpieczne dla pleśni

Zabawki wodoszczelne lub takie, które łatwo się rozkładają, są mniej podatne na rozwój pleśni. Są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu, więc nie musisz się zbytnio martwić o tworzenie się na nich pleśni.

3. Jeśli to możliwe, zatkaj dziury w plastikowych zabawkach

Otwory są bardzo prawdopodobne do zatrzymywania wilgoci. Dlatego w miarę możliwości zatykaj niepotrzebne dziury.

Wniosek

Zabawki dla dzieci, zwłaszcza plastikowe, mogą być przyjaznym środowiskiem dla zagrażających zdrowiu grzybów, bakterii i wirusów. Jeśli nie są odpowiednio konserwowane, zabawki, które mają sprawiać radość Twoim dzieciom, mogą zamiast tego narażać je na ryzyko.

Teraz, gdy pojawiły się sposoby na usuwanie pleśni z plastikowych zabawek, możesz zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie swoich najmłodszych. Przyzwyczajenie do regularnego sprzątania zawsze przyda się w każdej sytuacji.