Za jaką cenę powinienem sprzedać mój fotelik Loveseat?

Ustalenie najlepszej ceny przy sprzedaży mebli może być trudne. Nie możesz sprzedawać po cenie sprzedaży i nie chcesz odejść od myślenia, że ​​mogłeś zarobić więcej pieniędzy. Więc zadajesz sobie pytania, za jaką cenę mam sprzedać mój fotelik?

Ustalenie ceny używanego fotelika dwuosobowego może pomóc w podjęciu decyzji, czy w ogóle go sprzedać. Więc za jaką cenę mam sprzedać mój fotelik? Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących wyceny mebli.

Za jaką cenę powinienem sprzedać mój fotelik Loveseat?

Za jaką cenę mam sprzedawać mój fotelik dwuosobowy?

Aby zarobić jak najwięcej pieniędzy, umyj, wyczyść i wypoleruj meble. Nieskazitelne meble są prostsze w sprzedaży i konkurencyjnej cenie, więc dowiedz się, jak zakryć swoje brzydkie dwuosobowe siedzisko. Usuń wszelkie plamy, uporządkuj krawędzie i rozważ tanie bejcowanie lub malowanie starzejących się mebli.

Jeśli możesz dokonać drobnych napraw, zrób to od razu. Jeśli oczekujesz od kupującego podjęcia naprawy, proporcjonalnie obniży on cenę sprzedaży. Sprawdź również stare gadżety, aby sprawdzić, czy nadal działają, zwłaszcza jeśli masz rozkładany fotel.

Sprawdź ceny porównywalnych mebli w Internecie. Następnie przejdź do Internetu i zobacz niektóre z najnowszych trendów. Na koniec sprawdź nowe części, aby zobaczyć, jak pasują do twoich.

Możesz sprawdzić i dowiedzieć się, jak sprzedawać na Craigslist i eBay, aby zobaczyć, o co inni proszą o podobne rzeczy. Poradniki wyceny mebli, które można uzyskać w prosty sposób online, podają zakresy cenowe większości mebli. Poszukaj przedmiotów, które są jak najbardziej podobne do Twojego.

Większość mebli możesz sprzedać za 70-80% ich pierwotnej ceny. Zatem najprostszym sposobem ustalenia opłaty jest odjęcie 20% od ceny zakupu. To branżowy standard i ważny znak wysokiej jakości używanych mebli.

Pamiętaj jednak, że to dopiero początek. Możesz dostosować ceny w oparciu o kilka kryteriów, na przykład, jak długo masz swój fotelik. Jeśli twój fotelik nie jest jeszcze taki stary, dochodzisz do wniosku, że 80 procent to rozsądna kwota.

Spróbuj porównać obecny stan ze stanem, w którym go kupiłeś. Kiedy odjąć 30%, a kiedy po prostu odjąć 20%? Najważniejszym elementem jest państwo.

Załóżmy, że jest prawie w tym samym stanie, w jakim go kupiłeś. Możesz go więc sprzedać za jedyne 20% tego, za co zapłaciłeś. Jeśli jednak ma zadrapania, wgniecenia, chybotanie lub inne wady, powinieneś dążyć do 30% lub więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej coś przechowujesz, tym mniej pieniędzy możesz za to otrzymać, gdy to sprzedasz. Na przykład, jeśli zapłaciłeś 1000 dolarów za swój fotelik w doskonałym stanie, prawdopodobnie mógłbyś go sprzedać za 800 dolarów. A jeśli fotelik jest wyblakły, postarzał się lub ma zadrapania i odpryski, należy go wycenić od 6 do 700 USD.

Odlicz dodatkowe 5% za każde 1-2 lata posiadania mebli. Na przykład dziesięcioletni fotelik może być sprzedawany za mniej niż połowę tego, co na niego wydałeś. Zostaniesz ukarany za każdy rok, w którym go masz, chyba że kunszt wykonania jest wybitny lub stare meble.

Zwróć uwagę na strukturę i materiały. Nie musisz być rzemieślnikiem, aby docenić doskonałe wykonanie. Wysokiej jakości meble są solidne; wytrzymuje ciężar, nie chwieje się i wyrównuje stawy.

Jeśli tak nie jest, spodziewaj się, że dostaniesz znacznie mniej za swoje meble, niż na nie wydałeś. Jeśli jednak meble wyglądają na dobrze wykonane, możesz je sprzedać za kwotę zbliżoną do ceny, którą za nie zapłaciłeś. Tanie meble, takie jak produkty marki IKEA, często sprzedają się znacznie poniżej ceny zakupu.

Zdobądź profesjonalistę, który oceni Twoje antyczne meble. Antyki są zwykle warte znacznie więcej niż początkowo kupiłeś. Dlatego jeśli nie jesteś specjalistą od antyków, przeszłymi cenami sprzedaży i perspektywami renowacji, powinieneś skonsultować się z ekspertem.

Większość sklepów z antykami ma rzeczoznawców, którzy uczciwie ocenią Twoją możliwą cenę sprzedaży. Podaj rzeczoznawcy rok, markę, model lub przynajmniej lokalizację, jeśli to możliwe. Ten krok jest kluczowy, jeśli nie masz pojęcia o cenach, aby uniknąć oszustwa.

Bądź gotów się targować. Nietypowo nie będziesz w stanie negocjować ceny. Jeśli tak się stanie, przed rozpoczęciem dyskusji upewnij się, że znasz wiele czynników.

Najprostszym sposobem uzyskania przyzwoitej oferty jest określenie strategii przed rozpoczęciem targowania się. Najtańsza możliwa wycena. Ustaw to teraz, abyś nie musiał o tym myśleć później.

Porozmawiajmy teraz o preferencjach cenowych. Po co chcesz się go pozbyć w zależności od jego wartości i chęci do sprzedaży. Co więcej, musisz pomyśleć o cenie wywoławczej.

Może być taka sama jak żądana cena. Możesz jednak ustalić cenę nieco wyższą niż to konieczne, w nadziei, że ktoś chce meble. Na koniec zastanów się, kto odbierze i przetransportuje meble; to zwiększa cenę twojego fotelika.

Skonsultuj się z przyjaciółmi i rodziną, czy kupiliby meble za podaną cenę. Gdy już zdecydujesz się na cenę, zwróć się do kilku osób, aby ustalić, czy jest to rozsądne. Jeśli znasz kogoś, kto jest gotów zapłacić tak dużo, najprawdopodobniej będziesz w stanie go sprzedać za tę cenę.

Jeśli jednak jesteś zakłopotany, jest to doskonałe podejście do wymyślenia rozsądnej ceny.

Pamiętaj, nie chcesz wiedzieć, czy podobają im się meble. Chcesz tylko sprawdzić, czy Twój klient uważa, że ​​cena jest akceptowalna.

Wniosek

Więc za jaką cenę mam sprzedać mój fotelik? Jeśli chcesz sprzedać swoje meble, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Najpierw uważnie przeczytaj powyższe pomysły i ponownie rozważ swoją decyzję cenową.