Z czego wykonany jest knot świecy

Wyobraź sobie, że odpoczywasz na sofie zahipnotyzowany zapachem swojej lawendowej świecy, a potem zastanawiasz się, z czego zrobiony jest knot świecy? To oczywiście niezbędny element naszych ukochanych świec zapachowych. Ale z czego jest zrobiony?

Zadaniem knota jest dodanie paliwa do płomienia. Knot działa jak pompa benzynowa, wciągając płynny wosk do płomienia i spalając go. Różne rozmiary knotów mogą wdychać różne ilości paliwa do płomienia.

Jeśli paliwa jest za dużo, płomień spali się i zgaśnie. Paliwa jest za mało i płomień gaśnie. Istnieją setki rdzeni o różnych kształtach i rozmiarach.

Charakterystyka knota świecy

Zanim przejdziemy do tego, z czego zrobiony jest knot świecy, przeanalizujmy cechy knota; sztywność, średnica, wiązanie i ognioodporność wpływają na to, jak pali się płomień. Knot składa się głównie z cienkiego drutu, takiego jak miedź, dzięki czemu knot jest mocny i pełni funkcję przewodnika. Następnie może odprowadzać ciepło w dół, dzięki czemu wosk łatwiej się topi.

Możesz również użyć włókien syntetycznych i papieru do utwardzenia knota. Ołów był używany w przeszłości, ale został zakazany w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Wynika to głównie z ryzyka zatrucia ołowiem.

Knot z płaskim oplotem wykonywany jest we własnym zakresie. W rezultacie po spaleniu wracają do płomieni. Knoty są zwykle wstępnie traktowane roztworem zmniejszającym palność, takim jak sól i boraks. Ma zapobiegać zniszczeniu w ogniu.

Z czego zrobiony jest knot świecy

Z czego więc zrobiony jest knot świecy? Knot może być wykonany z różnych materiałów. Zajmijmy się więc tym wszystkim razem.

Bawełniany knot

Knoty bawełniane wykonane są z włókien plecionych, plecionych lub dzianych. Rdzeń bawełniany może również zawierać materiał rdzenia pełniący funkcję wzmacniającą, taki jak papier, cynk, cyna lub miedź. To drewno twardzielowe utrzymuje knot w pozycji pionowej podczas procesu wytwarzania świecy.

Ponadto zapobiega zapadaniu się w wosk, ponieważ jest zbyt miękki podczas spalania. Możesz również namoczyć bawełniany knot w kolorze brązowym, aby był prosty i sztywny. Po drugie, knoty świec można pokryć materiałami ognioodpornymi.

Pomaga zapobiegać zniszczeniu knota przez płomień podczas spalania. Nie chcesz, żeby lont wystrzelił zbyt szybko. Po trzecie, knot można potraktować innymi materiałami, które poprawiają jakość płomienia.

Mogą to być jasność, kolor i stała twardość podczas spalania knota. Ale knot nie musi być zbyt sztywny. Knot musi być wystarczająco mocny, aby stać podczas robienia świecy.

Następnie podczas pieczenia przekręć knot tak, aby końcówka knota znalazła się na krawędzi płomienia. Drobne bawełniane knoty należy suszyć, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Lokówkowe knoty są zaprojektowane do „samoczyszczenia”, ale dodanie zbyt dużej ilości aromatu lub innych dodatków do wosku może zatkać knot.

Knot do podkręcania jest dobry, a zbyt duże podkręcenie jest okropne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zaczniesz ponownie maczać go w wosku lub pozostawić do wyschnięcia samoczynnie. Na koniec, knot można potraktować substancją, która poprawia „kapilarny” przepływ parafiny do płomienia.

Knoty z rdzeniem cynkowym

Knoty do świec z rdzeniem cynkowym to knoty w oplocie bawełnianym z cynkiem jako materiałem rdzenia. Ten rdzeń cynkowy stabilizuje knot świecy i czyni go twardszym, znacznie ułatwiając i upraszczając proces wytwarzania świec. Jednak knoty z rdzeniem cynkowym palą się chłodniej niż inne knoty i są najtwardsze.

Zaleca się stosowanie wosku parafinowego, można go również stosować do wosku żelowego. Ponadto zalecane są knoty z rdzeniem cynkowym z naturalnymi woskami, takimi jak wosk pszczeli, wosk sojowy, wosk palmowy i wosk kokosowy. Wreszcie, możesz użyć knotów z rdzeniem cynkowym do produkcji pojemników, wotyw, świec, tyczek i żeli.

Knoty z rdzeniem cynkowym nie schną szybko, więc są podatne na pleśń. Knoty z rdzeniem cynkowym są szeroko stosowane do wytwarzania świec z pojemników po parafinie. Ale musisz je przycinać za każdym razem, gdy są palone.

Knoty z rdzeniem papierowym

Knoty z rdzeniem papierowym mogą być wykonane z bawełną lub bez. Gotowy knot papierowy bez bawełny nie jest tak gorący jak bawełna, ale jest twardszy. Knoty bawełniane z rdzeniem papierowym są bardzo gorące i mogą tworzyć duże kałuże z topnienia.

Najlepiej nadają się do świec w dużych pojemnikach. Ale możesz również użyć papierowych knotów do ślubów i podgrzewaczy. Knoty z rdzeniem papierowym najlepiej stosować z woskiem parafinowym.

Knoty drewniane

Drewniane knoty to nowy dodatek do branży świeczniczej. Drewniane knoty to stosunkowo nowoczesne zjawiska, które istnieją wyłącznie w celach estetycznych i eufonicznych. Knoty drewniane dzielą się na dwa rodzaje; twardy i miękki.

Uważa się, że preferowane są knoty z drewna iglastego. Podczas palenia wydają trzaski i trzaski, podobne do pożaru. Chociaż knot może to wytrzymać, nie zaleca się dodawania zbyt dużej ilości zapachu, aby uzyskać dobry „trzask i pop”.

Znalezienie odpowiedniej ilości aromatu, koloru i wosku jest niezbędne do uzyskania przyjemnego trzaskania. Knoty drewniane mogą być wykonane z jednego kawałka drewna lub z wielu sprasowanych ze sobą części drewna. Istnieją również drewniane knoty, które można dostosować, pomalować lub wygiąć.

Woody knoty mogą być wykonane w całości z mieszanki drewna i bawełny lub z całkowicie włóknistej, sztywnej substancji. Knoty drewniane są często używane tylko w świecach o średnich i dużych pojemnikach. Nie należy używać knotów drewnianych w filarach lub wotywach.

Zazwyczaj nie zaleca się używania knotów drewnianych przy produkcji małych świec sojowych o średnicy mniejszej niż 3 cale. Drewniane knoty dobrze współpracują z naturalnymi woskami i mogą tolerować ciężkie zapachowe woski. Jednak, jak już wcześniej powiedziano, jeśli twój wosk ma za dużo zapachu, nie uzyskasz przyzwoitego dźwięku pękania.

Wniosek na temat tego, z czego zrobiony jest knot świecy

Wiedza o tym, z czego wykonany jest knot świecy, jest niezbędna przy wytwarzaniu świec. Znani producenci świec starannie dobierają odpowiedni rozmiar, kształt i rdzeń z materiału. Ma to na celu zaspokojenie potrzeb spalania konkretnej świecy i uniknięcie zapalenia zasłon.