Z czego wykonane są czarne obrączki?

Można się zastanawiać, z czego wykonane są czarne obrączki ślubne, a odpowiedzią mogą być różne metale. Porozmawiamy o zaletach i wadach tych materiałów oraz o tym, dlaczego niektórzy wybierają ten nietradycyjny kolor zamiast srebra lub złota.

A propos czerni, czy wiesz, że niektórzy noszą nawet taki kolor na wesele? Przeczytaj, jak stylizować czarną sukienkę na wesele, na wypadek gdybyś na zaproszenie otrzymał prośby o czarny strój.

Z czego wykonane są czarne obrączki?

Z jakiego materiału są wykonane czarne obrączki ślubne?

Czarne obrączki ślubne mogą być wykonane z tytanu, wolframu, stali, palladu, włókna węglowego i węglika wolframu, żeby wymienić tylko kilka. Dokonują fantastycznych wyborów na obrączki nie tylko ze względu na swój unikalny czarny kolor, ale także dlatego, że są odporne na zużycie jako dodatek do codziennego noszenia.

Najlepsze rodzaje czarnych obrączek ślubnych

  • Tytan

Jednym z najczęstszych rodzajów czarnych obrączek ślubnych jest tytan. Dzieje się tak, ponieważ jest łatwo dostępny i ogólnie wygodny w noszeniu, zwłaszcza że jest hipoalergiczny.

Dodatkowo obrączki tytanowe są na tyle wytrzymałe, że bez obaw można je nosić. Musisz tylko potwierdzić u jubilera, ponieważ niektóre tytanowe pierścionki to tylko platerowany tytan z czarną powłoką, która nie jest tak wytrzymała jak obrabiany stop tytanu.

Ta ostatnia jest twarda i nie rysuje się łatwo w porównaniu do powlekanej, która może się z czasem zetrzeć. Pierścionki tytanowe powinny być niedrogie, ale pamiętaj, że nie jest łatwo zmienić ich rozmiar, więc dowiedz się, jak powinna pasować obrączka ślubna, gdy zostanie wykonana.

  • Węglik wolframu

Jeśli chcesz, aby Twoja czarna obrączka trwała bez zarysowań i blaknięcia niezależnie od zastosowania i środowiska, rozważ taką, która jest wykonana z węglika wolframu. Jest to zasadniczo wolframowy pierścień osadzony z czarnym tytanowo-cyrkonowym wykończeniem, które zapewnia stylowe, ale wytrzymałe wykończenie bez rozbijania banku.

  • Węglik tytanu

Nie wszystkie czarne obrączki są wykonane z metali. Są też te wykonane z ceramiki lub węglika tytanu, które są nawet mało wymagające w utrzymaniu.

Czarne ceramiczne obrączki ślubne powinny być tak samo twarde jak te wykonane z metalu, ale pamiętaj, że nadal mogą pękać z niezwykłą siłą. Niemniej jednak nie będą szybko matowieć ani rdzewieć, a osoby uczulone na metale mogą rozważyć ceramiczne obrączki ślubne.

  • Stal nierdzewna

Czy wiesz, że istnieją czarne obrączki ślubne ze stali nierdzewnej? Proces anoduje zwykłą stal nierdzewną, aby zmienić kolor na czarny bez zmiany składu chemicznego metalu.

Rezultatem jest coś niedrogiego o rozsądnej trwałości. Jedyną wadą jest to, że stal nierdzewna nie jest hipoalergiczna, więc rozważ inne materiały, jeśli masz wrażliwą skórę.

  • Włókno węglowe

Studio jubilerskie może polecić pierścionek wykonany z włókna węglowego, jeśli chcesz wygrawerować czarną obrączkę. Ciasno tkane włókna węglowe można łatwo wytrawić, więc są idealne dla tych, którzy chcą spersonalizowanych obrączek ślubnych.

Obrączki ślubne z włókna węglowego są trwałe, ale nadal są lekkie w użyciu. Możesz również czuć się pewnie, nosząc je, ponieważ są hipoalergiczne dla wszystkich rodzajów skóry.

Co oznacza czarna obrączka ślubna?

Śmiałość

Noszenie czarnej obrączki może symbolizować wiele rzeczy, ale najczęściej kojarzy się z odwagą lub chęcią przełamania normy. Zakłada się, że para, która wybierze ten nietradycyjny kolor na swoje pierścionki, jest pewna siebie i lubi wyrażać swoją osobowość.

Wyrafinowanie

Czarna obrączka nie musi od razu niczego symbolizować. Na przykład niektórzy ludzie mogli wybrać ten kolor, ponieważ wygląda stylowo i wyrafinowanie.

Zaangażowanie

Czarne obrączki wykonane są z różnych materiałów, które również są trwałe i trwałe. Biorąc to pod uwagę, może to również oznaczać wieczne zaangażowanie danej osoby w stosunku do drugiej osoby.

Czerń może oznaczać wiele rzeczy, ale nie jest tradycyjnie kojarzona ze ślubami. Oto, co oznacza czarna suknia ślubna, aby zdać sobie sprawę, dlaczego nadal może być odpowiednia dla ślubu.

Dlaczego czarne obrączki ślubne są popularne?

Niedrogie

Czarne obrączki ślubne zyskują popularność, ponieważ są stosunkowo niedrogie niż zwykłe srebrne, różowe złoto lub złote obrączki. W końcu większość par stawia na praktyczność, więc osoby z ograniczonym budżetem uznają czarne obrączki za bardziej atrakcyjne.

Dostępne

Dostępne są różne style i wzory czarnych obrączek. Dlatego znalezienie najbardziej odpowiedniego dla osobowości każdej pary powinno być łatwe.

Trwałe

Mimo przystępnej ceny, czarne obrączki są trwałe przez wiele lat. Niektóre nie rdzewieją, nie blakną, nie matowieją, a nawet nie rysują się w różnych warunkach.

Hipoalergiczny

Większość czarnych obrączek jest wykonana z materiałów hipoalergicznych. Musisz tylko potwierdzić, jaki metal jest używany.

Czy czarne tytanowe pierścienie blakną?

Tytan to nie matowiejący materiał na pierścionki. A w zależności od tego, jak przetwarzana jest Twoja czarna tytanowa opaska, możesz oczekiwać, że nie zniknie ona szybko.

Aby upewnić się, że twój czarny tytanowy pierścionek zachowa swój wspaniały kolor, upewnij się, że jest to sublimowany czysty tytan, a nie tytan pokryty czarną powłoką. Ten ostatni jest nie tylko podatny na blaknięcie, ale także może łatwo zarysować.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, z czego wykonane są czarne obrączki ślubne, a najpopularniejsze z nich są wykonane z tytanu, wolframu, stali nierdzewnej, a nawet ceramiki.

Różnią się one zaletami i wadami, ale generalnie warto wypróbować czarne obrączki ślubne, jeśli przyglądasz się im na swój ślub. Czerń symbolizuje śmiałość, a trwałość tych materiałów może również oznaczać Twoje długotrwałe zobowiązanie wobec współmałżonka.

I oczywiście, kto nie uznałby ich za stylowe i wyrafinowane?