Wyłącznik wyzwalacza suszarki po podłączeniu; 5 zaskakujących powodów!

Czy wiesz, dlaczego wyłącznik awaryjny suszarki jest podłączony do zasilania? Jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Różne czynniki mogą powodować problemy z wyłączaniem się suszarki.

Większość suszarek zwykle ma problemy z elementem grzewczym, montażem, silnikiem napędowym lub czymkolwiek tak podstawowym, jak wadliwe okablowanie lub zasilanie.

Wyłącznik wyzwalacza suszarki po podłączeniu; 5 zaskakujących powodów!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Uruchomienie łamacza stwarza wiele problemów podczas suszenia ubrań. Bardzo ważne jest spisanie przyczyn problemu, aby rozwiązać problemy. Jeśli więc chcesz wiedzieć wszystko na ten temat, czytaj dalej do końca. Niektóre z najczęstszych problemów i ich rozwiązania są szczegółowo opisane tutaj. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego suszarka uruchamia wyłącznik?

Dowiedz się dokładnie, dlaczego wyłącznik wyzwalacza suszarki jest podłączony do zasilania. Ten problem wystąpił z różnych przyczyn. Poniżej opracowaliśmy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci rozwiązać ten problem. Wykopmy je jeden po drugim.

#1. Wadliwy element grzejny

Element grzewczy jest idealnym punktem wyjścia. Element grzewczy podgrzewa powietrze krążące w Twojej suszarce. Za każdym razem, gdy element grzejny ulegnie awarii, obudowa ogrzewania może się zwierać, powodując zadziałanie wyłącznika suszarki. Aby sprawdzić element grzejny, wykonaj następujące czynności: Wyłącz zasilanie elektryczne suszarki. Aby pracować przy suszarce, wyjmij ją z gniazdka ściennego.

Zdejmij panele suszarki. Ustal, gdzie znajduje się element grzejny Gdy go znajdziesz, przetestuj każdy z zacisków elementu grzejnego za pomocą multimetru. Zaciski muszą być podłączone do obudowy. Jeżeli pomiędzy elementem grzejnym a obudową jest ciągłość, oznacza to, że jest uszkodzony i należy go wymienić. Po wymianie części złóż ponownie suszarkę i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Możesz przejść do następnego komponentu, jeśli element grzejny pomyślnie przejdzie test ciągłości.

#2. Wadliwy silnik suszarki

Zanim zajrzysz do okablowania pod kątem wyzwalania źródła suszarki po podłączeniu, możesz przyjrzeć się wewnętrznym procesom suszarki. Możesz mieć uszkodzony silnik, jeśli suszarka wyłączy wyłącznik już po 10 minutach użytkowania. Aby sprawdzić silnik suszarki, wykonaj następujące czynności: Odłącz główne zasilanie od suszarki. Wyjmij silnik i użyj multimetru, aby sprawdzić ciągłość. Będziesz musiał wymienić silnik, jeśli wystąpi usterka. Badanie łożysk to kolejne podejście do kontroli silnika.

Łożyska są przeznaczone do elementów wewnętrznych, które zapewniają płynną pracę silników maszyny. W rezultacie nie można przecenić ich znaczenia w zapewnieniu prawidłowego działania sprzętu. Twoje łożyska mogą zostać zablokowane kurzem z powodu długotrwałego użytkowania, uniemożliwiając silnikowi osiągnięcie normalnej prędkości roboczej. Powoduje to, że suszarka zużywa więcej energii elektrycznej, potencjalnie wyzwalając wyłącznik automatyczny.

#3. Wadliwy blok zacisków

Jeśli używasz suszarki elektrycznej, możesz zobaczyć zestaw linii elektrycznych podłączonych do listwy zaciskowej. Jeśli którykolwiek z tych przewodów zostanie zwolniony, mogą iskrzyć, powodując zniszczenie części listwy zaciskowej. W takim przypadku jeden z przewodów może uderzyć o korpus suszarki, powodując zadziałanie wyłącznika suszarki. Nie zdarza się to zbyt często, ale jeśli sprawdziłeś wszystkie pozostałe części powyżej i nadal niczego nie znalazłeś, musisz zbadać blok zacisków. Aby to osiągnąć, wykonaj następujące kroki:

Znajdź blok zacisków. Sprawdź wszystkie przewody, aby określić, czy są postrzępione. Jeśli tak jest, dokręć je. Sprawdź wszystkie przewody, aby określić, czy któryś z nich wydaje się być wyładowany łukiem. Jeśli tak jest, pozbądź się ich. Następnie możesz włączyć suszarkę, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli suszarka nadal działa nieprawidłowo, przejdź do innych części, aby sprawdzić.

#4. Wadliwy termostat

Ta jest kolejną wewnętrzną częścią, która może powodować, że suszarka do ubrań będzie regularnie wyzwalać wyłącznik. Nieprawidłowo działający termostat może zassać znacznie więcej ciepła niż planowano, pobierając więcej prądu. W rezultacie wadliwy termostat może zużywać zbyt dużo energii elektrycznej, potencjalnie przeciążając wyłącznik, a tym samym powodując wyłączenie wyłącznika przez suszarkę. Twój problem zostanie rozwiązany poprzez wymianę termostatu na nowy. Być może zainteresuje Cię również instalacja termostatu suszarki.

#5. Wadliwe wyłączniki

Niezależnie od tego, czy suszarka nadal wyzwala wyłączniki po dwukrotnym sprawdzeniu wszystkiego innego, nadszedł czas, aby sprawdzić, czy to wyłącznik będzie wyzwalał wszystkie wyłączenia obwodów. Wadliwy łamacz może spowodować problem z łamaczem suszarki. Być może Twój młot nie został zaprojektowany do obsługi gadżetów zużywających dużo energii elektrycznej i awarii. Użyj multimetru cyfrowego, aby sprawdzić stan wyłącznika. Po prostu podłącz go do młota i sprawdź wyniki, aby sprawdzić, czy nie wymaga wymiany.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dowiedziałeś się, dlaczego wyłącznik awaryjny suszarki jest podłączony do sieci. Pięć głównych powodów, dla których Twoja suszarka uruchamia wyłącznik, zostało wspomnianych wcześniej. Dowiesz się, jak rozwiązać ten problem, jeśli dokładnie przeczytasz ten artykuł. Przyjaciele, doceniamy twoją obecność. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, co to jest eco dry w suszarce Samsung i jak przełączyć się z suszarki gazowej na elektryczną.