Wykrywanie pleśni 101: Jaki rodzaj pleśni pachnie jak Skunk?

Wiedza o tym, jaki rodzaj pleśni pachnie jak skunks i inne zapachy, pomoże ci zidentyfikować źródło smrodu i określić, co musisz zrobić, aby się go pozbyć. Chociaż pleśń rzadko pachnie jak spray skunksa, często może pachnieć podobnie do ziemi.

Chociaż istnieje wiele gatunków pleśni, żaden z nich nie wytwarza specyficznego zapachu ani zapachu przypominającego spray skunksa. Mimo to poznanie zapachu skunków i pleśni pozwoli ci szybko działać, aby pozbyć się ostrego smrodu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o pleśniach, które mogą pachnieć jak skunks.

Wykrywanie pleśni 101: Jaki rodzaj pleśni pachnie jak Skunk?

Jaki rodzaj pleśni pachnie jak skunks?

Zapach skunksa jest rozpoznawalny, szczególnie latem. Ogólnie rzecz biorąc, zapach skunksa nie jest taki zły, ponieważ pachnie ziemią. Czasami ludzie opisują zapach przypominający mocną kawę.

Jednak w mocniejszych, bardziej skoncentrowanych sprayach skunks może pachnieć wszędzie, od gnijących jaj i cebuli po amoniak, palącą się gumę lub wyciek gazu. Chociaż żaden konkretny rodzaj pleśni nigdy nie będzie pachniał jak paląca się guma, wszystkie będą pachnieć ziemią.

Wszystkie rodzaje pleśni mogą mieć ziemisty, stęchły i wilgotny zapach. Ostry zapach jest często porównywany do pary mokrych skarpet lub gnijącego drewna. Chociaż to możliwe, rzadko kiedy pleśń wytwarza zapach gnijących jaj jak spray skunksa.

Różnicę w zapachu skunków i pleśni można prześledzić do ich źródła. Zapachy pleśni pochodzą ze związków uwalnianych do powietrza, zwanych drobnoustrojowymi lotnymi związkami organicznymi (mVOC), podczas gdy ostry zapach skunksa to związek organiczny na bazie siarki zwany tiolami. Pomimo znacznych różnic w ich pochodzeniu i zakresie zapachu, oba zapachy mogą powodować objawy, takie jak nudności i bóle głowy.

Możliwe przyczyny zapachu Skunk w Twoim domu

Jeśli zauważysz w domu ostry zapach skunksa, nie możesz od razu obwiniać o inwazję pleśni. Możesz mieć do czynienia z prawdziwym sprayem skunksa, który został wniesiony przez wiatr do twojego mieszkania.

Dopóki nie potwierdzisz, że jest to prawdziwy spray na skunksa, powstrzymaj się od otwierania lub zamykania żarówek, używania elektroniki lub robienia czegokolwiek, co powoduje iskry lub płomienie, ponieważ wyciek gazu może również pachnieć jak przyprawiający o mdłości smród skunksa.

Gaz septyczny może również pachnieć podobnie do sprayu skunksa. Siarkowodór wydobywający się z rur kanalizacyjnych może pachnieć podobnie do zgniłych jaj lub skunków i może powodować te same objawy.

Chociaż spray do skunksa utrzymuje się przez długi czas, możesz kontrolować zapachy za pomocą produktów gospodarstwa domowego. Jeśli jednak podejrzewasz wyciek gazu lub ścieków, najlepiej natychmiast skontaktować się z 911, zakładem energetycznym lub hydraulikami.

Co zrobić, gdy poczujesz zapach pleśni w domu?

Krok 1. Poszukaj źródła

Kiedy poczujesz zapach stęchlizny lub sprayu skunksa, najlepiej od razu poszukać źródła. Znalezienie źródła zapachu pomoże Ci szybko ustalić, czy w Twoim domu występuje pleśń.

Zwykle zobaczysz wizualne oznaki wzrostu pleśni, zanim jeszcze ją poczujesz. Jednak niektóre zmysły węchu są bardziej wrażliwe niż inne. Jeśli członek Twojej rodziny wyczuwa zapach stęchlizny, a Ty nie, nie odrzucaj tego od razu jako nic.

Po wykryciu zapachu najlepiej będzie przeszukać wilgotne miejsca i rury. Jak wszyscy wiedzą, pleśń uwielbia wilgotne drewno lub nasiąknięte dywany, więc najlepiej poszukać wcześniej zalanych obszarów, łazienek, pralni i piwnicy.

Jeśli Twój dywan niedawno zamoczył się w wyniku zalania lub zalania, może to oznaczać, że pod spodem rośnie pleśń. Aby rozwiązać ten problem, oto kompletny przewodnik po trzech najlepszych produktach do zwalczania pleśni i pleśni na dywanie.

Krok 2. Oczyść formę

Gdy dostrzeżesz źródło, będziesz musiał działać szybko, aby zahamować rozprzestrzenianie się. Najlepiej byłoby nosić odzież ochronną, taką jak maski, gumowe rękawice i okulary ochronne przed obsługą i czyszczeniem pleśni.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z pleśnią. Możesz użyć specjalnych roztworów sprzedawanych na targowiskach lub nawet prostych materiałów, takich jak wybielacz lub roztwór octu i sody oczyszczonej.

Jeśli wyśledzisz zapach na strych, być może będziesz musiał wykonać określone kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni na inne miejsca w domu. Oto przewodnik, jak usunąć pleśń ze sklejki na poddaszu.

Krok 3. Napraw wszelkie wycieki wody

Pleśń często rośnie z powodu nieszczelnych rur i pokryć dachowych. Teraz, gdy pleśń zniknęła, powinieneś przystąpić do naprawy źródła uszkodzeń spowodowanych przez wodę, aby zapobiec innym inwazjom w przyszłości.

Wniosek

Pytanie, jaki rodzaj pleśni pachnie jak skunks, może być niewłaściwym pytaniem, ponieważ wszystkie rodzaje pleśni wytwarzają zapach gnijących jaj tylko w odpowiednich warunkach. Jednak wiedza o tym, jak pachną skunksy i pleśń, pomoże ci rozpoznać źródło nieprzyjemnego smrodu i podjąć odpowiednie działania, aby go usunąć, chroniąc ciebie i twoją rodzinę przed możliwymi niekorzystnymi skutkami dla zdrowia.